Як і торік, новорічні ялинки в області реалізовуватимуться зі спеціальними бирками (чіпами), зняти яких без пошкодження неможливо. Інформація про це прозвучала на нараді в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, що відбулася за участі правоохоронців та спеціалістів держекоінспекції в області.
Чіп містить спеціальний штрих-код, який зафіксовано єдиному державному електронному реєстрі деревини. Завдяки штрих-коду можна отримати всю інформацію про походження дерева: місце, де його вирощено, назву лісгоспу та лісництва, яке його відпустило. Такий метод дозволяє захистити хвойні насадження у передноворічний період від незаконного вирубування, адже завдяки цьому будь-який працівник міліції або інших правоохоронних органів зможе легко перевірити законність придбання хвойних красунь з лісових плантацій. А будь-яка людина в режимі он-лайн зможе, увівши номер чіпу, перевірити всі «атрибути» легально придбаного новорічного дерева.
При обласному управлінні лісового та мисливського господарства діє оперативний штаб, який координує мобільні групи, що створені на всіх лісогосподарських підприємствах з працівників державної лісової охорони та представників органів МВС за участю природоохоронних органів. Вони будуть здійснювати цілодобові рейди у хвойних лісових масивах. Також будуть створені тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, в населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок.
А на тих осіб, які все ж таки вирішать добути новорічну красуню незаконним шляхом – зрубавши самовільно – чекають адміністративні штрафи у розмірі 85-170 гривень. Враховуватиметься і розмір нанесеної шкоди, який залежатиме від діаметра зрубаного деревця.
Крім цього, на базі Кіровоградського ОУЛМГ у передноворічний період постійно діє телефон «гарячої лінії» (0522) 22-06-03, за яким можна повідомити про випадок незаконної рубки хвойних дерев, а також дізнатися деталі щодо придбання новорічних ялинок. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ.