Міфи про госпітальні округи

Навколо питання госпітальних округів – багато міфів, що не відповідають дійсності.
На цьому наголосив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко на нараді щодо формування в області мережі госпітальних округів закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги.
Міф перший: госпітальні округи
формуватимуть
виконавчі органи влади
– Насправді це не відповідає дійсності, адже ні Міністерство охорони здоров’я України, ні профільний департамент не відіграють жодної ролі у вирішенні цього питання. Лише госпітальні ради, до складу яких входять головні лікарі медичних закладів, визначатимуть, з якими територіями вони об’єднуватимуться, – запевнив посадовець.
Міф другий: лікувальні заклади
закриватимуть
– Усі лікарні, що на сьогодні існують в області, залишаться на своїх місцях, і продовжують виконувати покладені на них функції. Одночасно доречним та економічно доцільним є створення нових міжрегіональних центрів, зокрема з гемодіалізу або з серцево-судинних захворювань. Проте визначати місця розташування таких центрів будуть також госпітальні ради, – зазначив Олег Рибальченко.
Міф третій: людей позбавлять доступу до кваліфікованої медичної допомоги
– Це теж неправда! Оскільки всі функції, покладені на існуючі лікарські заклади, залишаються незмінними. Навпаки, зі створенням госпітальних округів у людей з’являться додаткові можливості для доступності до інших видів медичних послуг, що віднесені до спеціалізованої медичної допомоги другого рівня, – наголосив Олег Рибальченко.
Міф четвертий: поки не буде реформи, не буде й госпітальних округів
– Насправді межі госпітального округу не обов’язково повинні збігатися з межами майбутніх адміністративно-територіальних утворень, оскільки медична допомога за своїм принципом є екстериторіальною і не обмежується якоюсь окремо визначеною територією.
Міф п’ятий: кількість округів
може бути необмеженою
– Не має сенсу будувати нові відділення там, де ніколи не буде необхідної кількості пацієнтів. Загалом, на думку експертів, найбільш оптимальними для Кіровоградщини є від трьох до п’яти госпітальних округів. Залежно від доступності пацієнтів до медичних закладів, – зазначив директор профільного департаменту ОДА.
Серед запропонованих на нараді варіантів – створення в області чотирьох госпітальних округів - Західного (обслуговуватиметься близько 200 тисяч чоловік), Центрального (Кропивницького) (майже чотириста тисяч чоловік) Південного (141 тисяча чоловік) та Олександрійського (235 тисяч чоловік). Також прозвучала пропозиція розділити Центральний та Кропивницький округи, в цьому випадку їх буде п’ять.

Читайте також