ЩОБ ВІДРОДИТИ МІСЬКИЙ «ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР», ПОТРІБНІ ДЕПУТАТСЬКІ П'ЯТНИЦІ

Найбільше нарікань у депутатів - на стан кіровоградських доріг. Депутат Андрій Кислун допитувався у Наталі Чебаник, чому не відремонтовано вулицю Свердлова, по якій було прийнято рішення сесії міськради.

Його колега Олександр Трав'янко цікавився, чи можна хоча б засипати вибоїни на вулиці Шевченка, по якій курсують маршрутки №№ 4, 118.

Прохання від своїх виборців, які мешкають на околиці міста - це мікрорайони Попова, Жадова - передала Людмила Шинкаренко. Наближається осінь, пора дощів, а між будинками спальників не обладнані тротуари. Люди просять вирішити цю проблему. Міський голова Микола Чигрін зголосився виїхати разом із депутатами на їхні округи і на місці подивитися, що можна зробити. Хоча, як сказала Наталя Чебаник, усі кошти (а це два мільйони триста тисяч гривень), які передбачені на ремонт доріг, фактично розподілені. „Вечірка" неодноразово писала, на яких вулицях останнім часом велися ремонти. Наприклад, відремонтовано 15 кілометрів вулиці Богдана Хмельницького, яка веде до ЗОШ №15. Сьогодні асфальт стелиться на вулицях Терешкової, 40 років Перемоги, Гоголя. Планується ще в нинішньому році розпочати ремонтні роботи на Київській та Героїв Сталінграда.

Депутати Анатолій Лось та Світлана Мазур подякували міському голові Миколі Чигріну від імені виборців за те, що він дотримує слова - відремонтовано дорожні покриття на вулиці Соціалістичній та по провулку Фортечному.

Чимало питань стосувалося благоустрою міста, ліквідації сміттєзвалищ, посилення контролю за директорами фірм, підприємств, організацій, які не хочуть прибирати прилеглу територію.

Депутат Лариса Перкіна обурювалася поведінкою керівництва комплексу „Надія" (мікрорайон Пацаєва), яке придбало один-єдиний талон на вивезення сміття на цілий рік. Звичайно, з комплексу його постійно виносять у контейнери КРЕПу №5, але ніхто за це не платить. Лариса Іванівна, начальник згаданого КРЕПу, вважає, що санстанція, видаючи дозвіл на відкриття магазину, перукарні і т.д., повинна у першу чергу проконтролювати, чи уклала фірма угоду з ремонтно-експлуатаційним підприємством на вивезення сміття. А міська спецінспекція - вимагати (виписувати попередження, складати адмінпротоколи) від керівників прибирати прилеглу територію, косити бур'яни і т.д. На що Григорій Іванович відповів, що у нинішньому році було виписано 1700 попереджень, складено сотні протоколів, але міська адмінкомісія не працює, а районні (Ленінська та Кіровська) до окремих бруднуль ставляться лояльно.

Деякі керівники фірм ведуть себе просто нахабно, фактично ігнорують попередження міської спеціалізованої інспекції. Ось їхні письмові пояснення: „Прибирати нічого. Це - не амброзія, а віники!", „Бур'ян буде скошено до листопада!" і т.п.

Григорій Лук'янченко переконаний, що цю проблему треба вирішувати спільно. Серед його пропозицій - відновити день керівника, запровадити так званий "чистий четвер", переобрати голів квартальних комітетів, бо нинішні - люди похилого віку і бояться зробити зауваження господарям, які не прибирають біля своїх будинків.

Оксана Лункан

Читайте також