Минулого тижня налагодити діалог між представниками депутатської більшості і так званої опозиції зробили спробу члени громадської ради при виконавчому комітеті міської ради. Вони зібралися на засідання 20 квітня, запросили на нього представників усіх депутатських фракцій та спробували розібратися: чому частина депутатів не ходить на сесії і як вирішити цю проблему. Аргументи висловили всі бажаючи, однак по суті діалогу не вийшло.
На початку засідання секретар міської ради Андрій Табалов підкреслив, що брати участь у сесійних засіданнях – це прямий обов’язок обранців народу, разом із тим наголосив, що готовий до відкритого публічного діалогу з усіма депутатами. Однак у відповідь лідери фракцій «Самопомочі», «Радікальної партії Олега Ляшка», «Батьківщини» та «Свободи» звинуватили депутатську більшість на чолі з міським головою та секретарем міської ради в ігноруванні або блокуванні всіх їхніх ініціатив, у нерівномірному розподілі між округами бюджетних коштів й таке інше. У черговий раз вони озвучили свої вимоги і знову заявили: поки їх не виконають, на сесію не прийдуть. Крім того, за словами голови фракції ВО «Батьківщина» Олександра Цертія, він та його колеги вважають сесію, що відбулася, неправомочною.
Представники фракцій більшості емоційно опонували своїм колегам з опозиції. На думку члена фракції “Наш край” Олега Краснокутського, фінансувати роботи на округах необхідно з урахуванням видатків у 2015 – 2016 роках, а також не забувати, що в різних округах знаходиться різна кількість об’єктів соціальної інфраструктури: закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту тощо.
– А реально впливати на тарифну політику в громадському транспорті ми зможемо тоді, коли у місті буде великомісткий комунальний транспорт, – звернув увагу Олег Краснокутський. – От ви говорите про діалог, а самі висуваєте ультиматум. А поки панівне становище у сфері пасажирських перевезень займають приватні маршрутки, ми не матимемо ефективних важелів впливу.
Стосовно звинувачень у несправедливому розподілі бюджетних коштів на ремонт соціально-культурних об’єктів на округах свою точку зору висловив голова фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін:
– Представники опозиції кажуть, на перший погляд, правильні речі, але громадськість багато чого не знає. Чому в минулі роки опозиція, яка була в складі більшості, не порушувала питання справедливого розподілу фінансування по округах? А тоді, як багато хто пам’ятає, в комісію по ЖКГ, наприклад, не можна було навіть зайти і поставити запитання – не те що домогтися включення того чи іншого об’єкта до програми.
Розширити межі своєї свідомості поза територію депутатського округу при вирішенні загальноміських проблем закликав колег і представник фракції “УКРОП” Михайло Бєжан. Він зазначив, що необхідно розуміти проблеми всієї громади: де і що має бути вирішено першочергово.
На необхідності конструктивних кроків назустріч один одному наполягала і член громадської ради Людмила Шубіна.
– Ще на початку каденції я звернулася до вас з проханням: забудьте про партії, будьте просто депутатами, – нагадала Людмила Шубіна. – Почніть працювати, почніть говорити в сесійній залі, ведіть діалог поза нею. Складіть спільний план розвитку міста і чітко його виконуйте. А ми, громадські активісти, готові бути посередниками в налагодженні взаємопорозуміння між депутатами. Але зараз складається враження, що декому не дали посад. І це розриває депутатський корпус.
– Депутати з опозиції стверджують, що на їхні округи у цьому році не виділили коштів для вирішення багатьох проблем, – ще раз звернувся до присутніх Андрій Табалов. – Але ми прийняли програму розвитку житлово-комунального господарства на п’ять років. В ній закладено чимало об’єктів, у тому числі по округах цих депутатів. Особисто я не цураюся діалога із депутатами. Перед кожним сесійним засіданням відбувається погоджувальна нарада. Виступають голови фракцій – я всіх чую. І спільно ми намагаємось виробити єдине конструктивне рішення. Так було донедавна. Тепер же ситуація змінилась – люди ставлять пріоритетом не розвиток міста та громади, а найближчі вибори.
Після того, як було надано слово всім представниками політичних сил, які представлені у міській раді, а також членам громадської ради, її голова Олександр Величко поставив на голосування звернення до міського голови та секретаря міської ради, в якому містилась вимога відновити конструктивну сесійну роботу, а також винести на розгляд на чергову сесію міської ради звернення депутатів від партій “Батьківщина”, “Самопоміч”, “Радикальної партії Олега Ляшка”, “Свободи” та інших.