Пам’ять про Чорнобиль

Ходою від площі Героїв Майдану до пам’ятника ліквідаторам і жертвам аварії на ЧАЕС, мітингом та покладанням квітів 26 квітня чорнобильці й інші кропивничани вшанували загиблих і померлих під час приборкання «мирного» атома.
Навколо пам’ятника зібралися молодь, люди середнього віку й старші, серед яких – вдови ліквідаторів наслідків аварії з їхніми портретами, почесна варта з пожежників та бійців третього окремого полку спеціального призначення, керівництво області й міста. Слід сказати, що до 31-річчя аварії на ЧАЕС за кошти з міського бюджету завершено реконструкцію пам’ятника й майже закінчено оновлення території навколо нього: постелено нове тротуарне покриття, висаджено дерева і кущі, встановлено сучасні світлодіодні лампи і нові лави (найближчим часом там же встановлять новий прожектор для підсвічування пам’ятника у вечірні години та висадять квіти й траву).
До ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС зі словами вдячності за порятований світ звернулися голова ОДА Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та міський голова Андрій Райкович. Про свою та побратимів-чорнобильців участь у подіях 26 квітня 1986 року та в подальші дні, місяці й роки в зоні аварії розповів ліквідатор наслідків атомного лиха полковник міліції у відставці, переселенець із Чорнобильської зони Леонід Гришков.
Після хвилини мовчання й пострілів зі стрілецької зброї на честь загиблих при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і померлих від отриманого радіоактивного випромінювання учасники мітингу поклали квіти до підніжжя пам’ятника жертвам Чорнобиля й схилили голови перед їхнім подвигом.
А напередодні, 25 квітня, в актовій залі міської ради Кропивницького Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов зустрілися з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС та вдовами чорнобильців і хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих – ліквідаторів і мешканців ураженої радіацією Чорнобильської зони.
– Ми пам’ятаємо перші години після вибуху на Чорнобильській АЕС, те, які недоліки було допущено тоді, – сказав, звертаючись до присутніх у залі Андрій Райкович. – Ми не забудемо, якою гіркою ціною було порятовано не лише Україну, а й майже всю Європу. Поки ми живемо, завжди пам’ятатимемо про подвиг українського народу, який ціною життя своїх найкращих синів і дочок урятував світ від ядерного апокаліпсису…
З нагоди відзначення 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи 205 вдовам ліквідаторів та одному вдівцеві, а також 17 інвалідам першої категорії було вручено матеріальну допомогу – по одній тисячі гривень кожному. Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов та представник Фортечної районної в місті Кропивницькому ради Дмитро Зубов вручили відзнаки ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
У концерті, приуроченому до річниці Чорнобильської трагедії, взяли участь ансамбль струнних інструментів «Натхнення» і камерний ансамбль «Мініатюра» з музичної школи № 3, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Андрій Фоменко та вокальний ансамбль «Срібні дзвіночки» з музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Ігоря ДЕМЧУКА

Читайте також