РАНА ЧОРНОБИЛЯ ЯТРИТЬ НАШІ СЕРЦЯ

21 квітня в актовій залі міської ради відбулася зустріч міського голови Олександра Саінсуса з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, їхніми рідними та вдовами померлих чорнобильців.

– 25 років тому вогонь чорнобильської катастрофи обпалив Україну, залишив свій чорний слід у Білорусі, Росії, низці інших європейських держав, – зазначив, звертаючись до присутніх, керівник міста. – 26 квітня 1986 року стало днем біди для мільйонів людей, яку спричинив вибух на четвертому реакторі ЧАЕС. У ліквідації його наслідків брало участь понад вісімсот тисяч осіб, серед яких було й близько десяти тисяч мешканців нашої області, три тисячі з них – кіровоградці. Майже дев’яносто тисяч жителів навколочорнобильської зони було переселено для проживання в інші місцевості. Кіровоградщина прийняла 175 потерпілих від аварії сімей. Ваш подвиг, шановні ліквідатори, назавжди записаний у літопис людської мужності, навічно закарбований у пам’яті українського народу. Глибока вам шана й подяка. Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув під час ліквідації аварії та помер унаслідок отриманих доз радіації…

Олександр Саінсус та секретар міської ради Ігор Волков вручили 137 вдовам померлих чорнобильців та 17 ліквідаторам аварії на ЧАЕС першої категорії першої групи інвалідності грошову допомогу, а також за особисту мужність, героїзм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, активну громадську діяльність та з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи нагородили двадцятьох чорнобильців почесними грамотами і грамотами міської ради й виконавчого комітету. Вісьмом керівникам кіровоградських підприємств Олександр Саінсус за спонсорську діяльність та надання всебічної допомоги міській організації "Союз Чорнобиль України" вручив подяки міської ради та виконавчого комітету.

Привітав присутніх з 25-ю річницею Чорнобильської аварії та ліквідації її наслідків і військовий комісар Кіровоградського об’єднаного міського військового комісаріату Микола Тищенко, який вручив вісьмом ліквідаторам наслідків аварії першої категорії та інвалідам від Міністерства оборони України пам’ятні медалі "25 років аварії на Чорнобильській АЕС" та грамоти. Наступного дня військовий комісар пам’ятні медалі та грамоти вручав іншим кіровоградським інвалідам-чорнобильцям та ліквідаторам першої категорії у військовому комісаріаті та на підприємствах "Гідросила" й "Червона зірка".

Вшановували напередодні 26 квітня чорнобильців і в мікрорайонах міста, зокрема на Масляниківці. Там у ЗОШ № 33 з ініціативи депутата-мажоритарника міської ради Вадима Дриги та за активної участі учнів і вчителів школи відбулося театралізоване дійство "Чорнобильський дзвін", на яке були запрошені 57 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, котрі мешкають на території виборчого округу № 2. Вони побачили на екрані документальні кадри з подіями, активними учасниками яких були самі. Почули вірші й пісні про страшну катастрофу і масовий героїзм. Вадим Дрига привітав чорнобильців з річницею трагічної сторінки в історії людства, побажав їм здоров’я, благополуччя і вручив кожному матеріальну допомогу й квіти.

А о пів на дев’яту годину 26 квітня колона чорнобильців рушила з площі Кірова до пам’ятника жертвам Чорнобиля, де відбувся мітинг-реквієм. У ньому взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, голова обласної ради Микола Ковальчук, міський голова Олександр Саінсус, секретар міської ради Ігор Волков, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники громадськості, військові, школярі та студенти. Учасники мітингу вшанували відійшлих у вічність чорнобильців хвилиною мовчання й поклали квіти до підніжжя монумента ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС та всім постраждалим від неї.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також