Так названо віртуальну виставку творів учнів художньої школи імені Олександра Осмьоркіна до 155-річчя архітектора Якова Паученка та 129-ї річниці з дня народження художника і педагога Олександра Осмьоркіна. Відкрито її на сайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна в розділі «Вибрані виставки» в рамках арт-проєкту «Галерея дитячого мистецтва».
Експозицію складають 38 робіт учнів 2 – 4 класів на тему: «Архітектурний пейзаж».
Відкриває вернісаж акварельна композиція Софії Гречаної. Неначе дивовижні видіння з’являються втілені в дитячих малюнках старовинне приміщення пошти та старий корпус Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка в рисунках Лаіми Ковзанаіте, Анастасії Єфімової та Данила Мездріна.
Один з улюблених мотивів – театр корифеїв – монументально презентований натурним рисунком Романа Ткаченка. Вечорами сюди приходить розмаїта міська публіка, як зображено в акварелі Катерини Тупаленко, чи в історичній фантазії Єлизавети Голінської. Або зустрічаються закохані, як у графічному рисунку Юлії Улічевої, що прикрашає обкладинку підготовленого та випущеного музеєм оригінального буклету виставки.
Заворожують куртуазною химерністю та гнучкістю форм стилю модерн будівлі музею мистецтв та обласного краєзнавчого музею в композиціях Марини Харламової, Анастасії Замахаєвої, Єгора Антіпова, Сніжани Молокост та яскравій аплікації Аліни Шоєвої.
І, звісно ж, особливу цікавість у юних митців викликають споруди за проєктами Якова Паученка. Нині вони є архітектурними пам’ятками, своєрідною візитівкою міста, історичним обличчям сучасного Кропивницького. Дивовижний театр «Ілюзія» (Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат) Яна Кареліна зображує в декоративних формах рисунку тушшю та олівцем, «Гостинний двір» (Управління СБУ в Кіровоградській області) постає в цікавій, сповненій романтичного настрою композиції Анастасії Ляшенко та акварельних етюдах Катерини Дядик, Катерини Вініченко і Анастасії Корчинської, електроводолікарня Гольденберга (центральна міська лікарня) постає в роботі Андрія Колоса. А останній, виконаний у вишуканому стилі неокласики, твір архітектора Паученка – відділення Міжнародного кредитного банку (ресторан «Prima») – вирізняють сповнені жвавої дії творчі інтерпретації Софії Тендюк та Маргарити Мездріної.
Вечір, сонце сідає за горизонт... І неначе порцелянова іграшка з бабусиної таці, виринає перед нами будинок з червоним фасадом, аркоподібними прострільними вікнами, що глибоко врізалися в каміння, неначе бійниці середньовічного дитинця. Це – будинок архітектора Якова Паученка, в якому нині розміщується художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна. Саме таким, насиченим кольором грою сонячного світла, побачила його Христина Гліжинська, етюд якої став окрасою музейної колекції дитячої творчості.
Ось як характеризує тематичну виставку юних художників директор художньої школи Ганна Тимофієнко: «Виставка є ретроспективною, до якої увійшли роботи з літньої навчальної практики учнів 2 – 3 класів, дипломні роботи випускників школи, до яких відноситься робота і Романа Ткаченка, який нині викладає у художній школі. Такі приклади надихають дітей. Поряд із зображенням історичних архітектурних споруд міста є і малюнки, на яких зображена наша художня школа. Краєвид із оновленим фасадом школи є дуже популярним серед учнів під час літньої практики. Можливо це буде темою для наступної виставки, адже тепер у школи є своє неповторне і дуже гарне обличчя».
Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений художник України,
мистецтвознавець,
провідний науковий
співробітник художньо-
меморіального музею
О. Осмьоркіна
заслужений художник України,
мистецтвознавець,
провідний науковий
співробітник художньо-
меморіального музею
О. Осмьоркіна