ПОТРІБНО МІНЯТИ СИСТЕМУ

Про це ішлося й на недавньому засіданні технічної ради ВАТ "Кіровоградгаз" за участі керівників підприємства та його підрозділів, відповідальних за безпеку газопостачання. Підбиваючи підсумки опалювального сезону 2010 – 2011 років, учас- ники засідання зазначали, що фасадні трубопроводи наших багатоповерхівок, спроектованих і збудованих в радянські часи, не спроможні забезпечити нормальний тиск газу в сучасних умовах, коли "автономки" – ледь не в половині квартир будинку, а іноді цей показник сягає понад 70 відсотків. Не відповідає зростаючим потребам населення в цьому паливі й кількість газових регуляторних пунктів у місті.

Також говорилося, що залишитися на кілька годин в квартирі без тепла та газу – це дрібниці порівняно з іншою вірогідною бідою – вибухом, який може спричинити подальша масова спонтанна "автономізація" помешкань. Величезного лиха наробить лише кухонна плита, яка при нестабільному тиску газу може непомітно для господарки погаснути, а через деякий час "газувати" незапаленою.

Працівники ВАТ "Кіровоградгаз" не лише приходять на виручку жителям багатоповерхівок, які викликають їх у разі негараздів з газом у себе в оселі. Відчуваючи відповідальність за безпеку людей, це підприємство вже протягом трьох років реалізує "Програму модернізації газових мереж міста Кіровограда ", яка передбачає заміну фасадних трубопроводів на 39 будинках (з огляду на збільшення кількості "автономок" цей список буде доповнено ще сімома багатоповерхівками), встановлення додаткових газових регуляторних пунктів, інші заходи.

На сімох проблемних будинках трубопроводи уже замінено, а також встановлено два нових газових регуляторних пункти шафного типу.

– Ми виконали ці роботи з однієї причини: не можна залишати людей в небезпеці, – сказав перший заступник голови правління ВАТ "Кіровоградгаз" Андрій Сулімовський. Він підкреслив, що у складових тарифу, за яким населення платить за газ, не міститься витрат на заміну фасадних трубопроводів. А ці роботи обходяться підприємству у великі гроші – більш ніж у 40 тисяч гривень на один будинок. До всього, мешканці, які обладнали свої балкони за останнім словом будівельної моди, часто не бажають, щоб газівники прокладали труби через їхню металопластикову приватну власність. Монтажникам доводиться обводити трубопроводами балкони, а це – додаткові витрати. ВАТ "Кіровоградгаз" передає нові фасадні трубопроводи на баланс комунальним підприємствам, які управляють будинками.

Отже, масове встановлення мешканцями багатоповерхівок газових котлів призвело в цьому опалювальному сезоні до виникнення критичних ситуацій, а тотальна "автономізація" загрожує безпеці людей. Який же вихід із цієї ситуації бачать спеціалісти газопостачального підприємства?

За результатами експлуатації системи газопостачання Кіровограда в опалювальний період 2010 – 2011 років технічна рада ВАТ "Кіровоградгаз" вирішила тимчасово, до завершення робіт із заміни зовнішніх газопроводів та із налагодження й пуску ШРП за адресою: вулиця Героїв Сталінграда, 12, корпуси 2 та 4, призупинити видачу технічних умов на автономне опалення в будинках №№ 26 та 28 по вулиці Героїв Сталінграда та в корпусі № 3 будинку № 16 по вулиці Жовтневої Революції.

А ще спеціалісти наполягають на тому, що подальша газифікація міста, підключення нових об’єктів газопостачання (в тому числі котелень й міні-котелень), а також встановлення індивідуального опалення в квартирах багатоповерхових житлових будинків будуть досить проблематичними, якщо не вжити таких заходів: закільцювати газопровід середнього тиску, який прокладено до міста, з газопроводом до селища Нового; якнайшвидше добудувати та пустити в експлуатацію ГГРП в районі ГРС-2; замінити в 102-у мікрорайоні тимчасово встановлений ШРП на більш потужний ГРП.

Словом, як казав сантехнік з відомого анекдоту, "тут потрібно всю систему міняти". Тому керівництво ВАТ "Кіровоградгаз" розраховує на те, що місцева влада створить систему раціонального теплозабезпечення житлового сектора обласного центру. Над цим зараз і працюють у профільному департаменті міської ради.

Віктор ІВАНЕНКО

Читайте також