ПОРАДИЛА ВІКТОРУ ЯНУКОВИЧУ НЕ РОЗСЛАБЛЯТИСЯ

Саме цього дня, 11 березня, лідер опозиції провела прес-конференцію для журналістів центральних та регіональних засобів масової інформації. Вона, зокрема, зазначила, що провести ключові реформи української економіки, які лягли в основу стратегічного плану дій її політичної сили та урядової команди "Український прорив", реалізувати не вдалося, а на заваді цьому став ряд причин. Перш за все – небачена світова фінансово-економічна криза, яка поставила першочергове завдання врятувати країну та її економічний потенціал. Другою причиною були політичні обставини – недальнекоглядна конституційна реформа, яка зробила країну некерованою з точки зору вертикалі влади, постійні політичні скандали, які потрясали державу, позиція тодішнього Президента Віктора Ющенка, який замість співпраці з прем’єр-міністром вбачав у її особі політичного конкурента, а не партнера по "помаранчевій" коаліції. Саме задля цього, на думку Юлії Тимошенко, були зруйновані політична більшість у парламенті та частина коаліції – фракція "Наша Україна – Народна самооборона". У свою чергу, Національний банк України підривав кожен крок уряду, а падіння гривні, спровоковане непрофесійними діями головної фінансової установи, було використане задля однієї мети – ефимерної перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах.

– Я не скаржилась, а взяла всю відповідальність на себе, – зазначила Юлія Володимирівна. – Не дозволила усі кризові явища перекласти на плечі простих українців, зірвати соціальні виплати, зменшити соціальні стандарти. Я передаю новому уряду країну, де немає жодної копійки заборгованості по соціальних платежах. Я не допустила стрімкого зростання цін на енергоносії – газ, тепло, електроенергію для населення та інших споживачів. Утримувався енергетичний баланс країни, не допущено соціальної напруги через підвищення пенсійного віку для населення, урізання пенсій для працюючих пенсіонерів та прийняття законів, які б скорочували права людей.

Узимку минулого року хто тільки міг пророкував дефолт у нашій країні, але уряд зумів погасити державний борг у розмірі 31,3 мільярда гривень. У той час як у 2008 році Україна заплатила за своїми державними зобов’язаннями лише шість мільярдів гривень.

Маючи дефіцит Державного бюджету в розмірі 2,96 відсотка, за підсумками минулого року Кабмін вийшов на показник у 2,18 відсотка, чим не допустив збільшення дефіциту державної скарбниці.

– Так, це було ручне управління економікою, всіма фінансово-економічними процесами, – погодилась з тим, у чому їй постійно дорікала опозиція, Юлія Тимошенко. – Але по-іншому утримати країну від повної руйнації було неможливо.

Не допустивши втрати економічної стабільності, уряд тим самим захистив політичну незалежність України, не дозволив олігархічним структурам використовувати державні стратегічні об’єкти. З ринку енергоносіїв були прибрані посередницькі структури – "РосУкрЕнерго", що дало можливість створити стратегічні запаси газу. При цьому Україна день у день сповна розраховувалась з Російською Федерацією за блакитне паливо.

Серед досягнень свого уряду Юлія Тимошенко відзначила державну підтримку високотехнологічних галузей та виведення із системного ризику авіаційної і космічної промисловості, нано- та біотехнологій. За два останніх роки Україна повернула собі славу житниці Європи та світу. Зараз країна знаходиться на третьому місці у світі за експортом зернових культур та на першому – за експортом олії.

Незважаючи на фінансові труднощі, Україна зуміла втримати право на проведення "Євро-2012", вперше була забезпечена рівність доступу української молоді до здобуття вищої освіти завдяки впровадженню незалежного зовнішнього оцінювання. Місцеве самоврядування отримало рецепт утримання коштів відповідної території завдяки новому бюджетному кодексу, який, на жаль, нині "заветований" колишнім президентом. Та найголовніше, у своїй зовнішній політиці Україна твердо тримала курс на європейський розвиток та запровадження справжніх європейських цінностей.

Порівнюючи з тими політичними процесами, які відбулись у державі у перші дні правління Віктора Януковича, Юлія Тимошенко, зазначила, що у своїй діяльності вона ні на крок не відходила від демократичних ідеалів, початком запровадження яких став "помаранчевий" Майдан.

І наостанок Юлія Тимошенко порадила Віктору Януковичу та його команді не розслаблятися, адже за кожним їхнім кроком буде пильний контроль з боку опозиціонерів. Щодо кількох відступників у команді БЮТ Юлія Тимошенко, відзначила, що зрадники були, є і будуть, що при формуванні коаліції неконституційним шляхом Партія регіонів виступає "санітаром політичного лісу", а це дозволить переглянути структуру побудови політичної сили екс-прием’єр-міністра, зважити на помилки та більш ретельно підходити до формування партійних структур.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги