Доцільність існування районів обговорюватимуть 28 квітня

– Згідно з рішенням виконкому Кіровоградської міської ради, було утворено робочу групу, визначено її склад, розроблено графік проведення заходів з підготовки громадських слухань, – зазначив Григорій Давидов. – Уже відбулося два засідання робочої групи, на яких розглядався ряд організаційних питань.

За словами Олександра Макієнка, зараз у трудових колективах підприємств, установ різних форм власності, бюджетних організацій триває обговорення питання доцільності існування районів, уже надійшли перші протоколи про їх результати. Крім того, проводяться соціологічні опитування у молодіжному середовищі, серед людей похилого віку, голів квартальних комітетів і таке інше. Ці дані робоча група узагальнить та передасть депутатам Кіровоградської міської ради, які, відповідно до своїх повноважень, визначених законодавством, прийматимуть остаточне рішення. Крім того, 19-22 квітня на обласному телеканалі будуть проведені тематичні теледебати.
Григорій Давидов підкреслив, що нинішнього року в будь-якому випадку ніяких змін не відбудеться – якщо і буде ухвалено рішення про неутворення районних рад, вони діятимуть до закінчення строку своєї каденції. Також обидва учасники прес-конференції наголосили, що ліквідація районних рад ніяк не вплине на соціальне обслуговування населення.

– Управління праці та соціального захисту населення, до структури яких входять і територіальні відділи з обслуговування одиноких непрацездатних громадян, а також управління з питань неповнолітніх діятимуть, як і діяли, на тих же місцях, із тими ж штатами, надаватимуть ті ж послуги, – підкреслив Григорій Давидов.

Учасники прес-конференції висловили і свою точку зору стосовно доцільності існування районних у місті Кіровограді рад.
– Питання доцільності існування у такому невеликому місті, як Кіровоград, районних рад порушувалося ще в 1991–1994 роках, я тоді був депутатом міської ради, – зазначив Олександр Макієнко. – Тоді Кіровська райрада прийняла рішення про самоліквідацію, Ленінська – ні, але законом на той час право ліквідації райрад мала лише Верховна Рада. Пізніше відмовитися від районів вирішило чимало міст – це і Ужгород, і Івано-Франковськ, і Рівне, і Хмельницький, і Тернопіль, і Львів, і Луцьк, і Одеса, і Запоріжжя, і Миколаїв. Там районні ради були ліквідовані ще в 1998 році. Торік свої дев’ять районів ліквідував Харків. Нині, у період фінансово-економічної кризи це питання тим більше актуальне. Ми готуємо порівняльну таблицю щодо економічного ефекту від ліквідації районів. За попередніми підрахунками, щороку це дозволить зекономити близько 3,7 мільйона гривень на утримання апаратів виконавчих органів рад, але цей показник приблизний, можливо, він буде більшим чи меншим. Наприклад, працівники управління праці та соціального захисту в зв’язку з тим, що підпорядкування управлінь зміниться, матимуть, не виключено, трохи більшу зарплатню, зате будуть скорочені окремі адміністративні посади в інших підрозділах. Однак економія буде у будь-якому випадку. Також хочу звернути увагу на те, що зараз у Кіровограді – п’ять рівнів влади (облдержадміністація, обласна рада, міська рада та районні у місті ради). Чи не забагато для міста, населення якого становить 260 тисяч чоловік? Тим більше, що всі наголошують на необхідності саме концентрації влади.

– Основним ефектом має стати не економія коштів, а спрощення системи управління в місті, що дозволить наблизити владу до людей, – вважає Григорій Давидов. – Єдина система управління передбачає і єдину відповідальність влади. А економічний ефект ми отримаємо від цього вже в кінцевому результаті.

Читайте також