– Внаслідок таких стихійних ускладнень відбулось пошкодження шиферної покрівлі на даху обласної філармонії на площі близько 60 квадратних метрів та на обласній державній адміністрації на площі близько 30 квадратних метрів, – повідомив Сергій Миколайович. – Зафіксовано та вжито запобіжних заходів у восьми випадках падіння дерев на дахи приватних житлових будинків та проїжджої частини міста, чотири випадки поривів ліній електропередач з їх наступним знеструмленням, два випадки падіння дерев на газопроводи низького тиску без витоку газу. Внаслідок замулення стічних колекторів на проспекті Винниченка, вулицях Карла Маркса, Орджонікідзе та інших сталося підтоплення проїжджої частини. Хочу зазначити, що це замулення відбулось не тому, що колектори знаходяться не в робочому стані, а тому, що великими потоками води було нанесено багато намулу та побутового сміття.
Ця стихія тривала приблизно 30-40 хвилин, але вже відразу бригади комунального підприємства з утримання шляхів виїхали на місце аварій і почали розчищати забиті сміттям прийомними колекторів, щоб спустити дощові води.
Без електроживлення того вечора залишилось близько двох тисяч мешканців центральної частини міста. На 20-у годину вечора інфраструктура вже працювала у посиленому режимі, КП з утримання шляхів працювало у цілодобовому режимі, обленерго почало працювати вже о сьомій години ранку наступного дня, адже є ряд технічних вимог безпеки проведення ліквідаційних робіт. Було створено три підрозділи, діяльність яких була спрямована на ліквідацію повалених зелених насаджень. До цих підрозділів увійшли працівники та техніка тресту зеленого господарства, колективних підприємств «Єлизавета» та «Аероспас». З шостої години ранку вийшли на роботу і працівники міських КРЕПів та ЖЕКів, які також задіяні у прибиранні територій. Фактично відразу після того, як пройшла буря, у місті було створено оперативний штаб на чолі з міським головою Володимиром Пузаковим, його заступником був призначений директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко. Штаб працював у цілодобовому режимі та коригував роботи з мінімізації та ліквідації аварійних ситуацій. Завдяки чіткій та злагодженій роботі комунальних служб міста ми вже наступного дня увійшли в режим ліквідаційної основи. Протягом дев’ятого липня було прибрано усі повалені дерева та відновлено електропостачання.
Фото Олега ШРАМКА