ПЕРЕТВОРИТИ ОБЛАСТЬ ІЗ СИРОВИННОЇ НА ПРОМИСЛОВО ПОТУЖНУ

– Ми ставимо перед собою амбітне завдання – вивести Кіровоградську область на нові позиції, перетворивши її із сировинної на потужний промисловий регіон, – зазначив Сергій Ларін, нагадавши присутнім основне стратегічне завдання, над яким працює керівництво області. При цьому він зауважив, що повторює даний алгоритм свідомо, адже саме на цьому принципі формувалися головні шляхи реалізації масштабної програми розвитку області на п’ять років “Центральний регіон-2015".

Про свої підрозділи програми вже почали звітувати райони, першим був Новомиргородський. Звіт Сергій Ларін оцінив задовільно.

Пріоритетними проектами, закладеними в програму "Центральний регіон“ на рівні області, за словами голови облдержадміністрації, є введення в експлуатацію потужностей Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, завершення будівництва Новокостянтинівської шахти уранових руд і відродження буровугільного комплексу, запуск Бирзулівського гірничо-збагачувального комбінату та Олексадрівського цукрозаводу.

З приводу соціальної сфери області голова облдержадміністрації зауважив, що сумна статистика кількості онкохворих, хворих на туберкульоз, материнської та дитячої смертності дає привід для серйозних роздумів та подальших дій влади. Сергій Ларін нагадав, що у нинішньому році у рамках національного проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства" на базі обласної лікарні буде створено новітній перинатальний центр. Загальна вартість проекту – 22 мільйони гривень. За рахунок держбюджету в цьому році також планується придбання гамма-камери для онкоцентру, нових рентген-апаратів. Розпочато підготовку приміщення обласного кардіодиспансеру під створення нового судинного центру. Планується відкрити й обласний гемодіалізний центр на базі обласної лікарні та Олександрійської міської лікарні.

Окрему увагу керівник області приділив створенню освітніх і госпітальних округів, зауваживши, що головною їх метою є підвищення рівня надання медичних і освітніх послуг. При цьому підкреслив, що без згоди громади жодна школа чи лікарня не будуть закриті.

Прокоментував Сергій Ларін і здобутки від запровадженого проекту “Купуй Кіровоградське”. За його словами, в області вже діють вісім соціальних магазинів та 44 відповідних відділи у закладах торгівлі. У проект включилися майже 60 товаровиробників, проведено 533 ярмарки. Результат – друге місце в Україні за обсягами роздрібного товарообороту.

Не обійшов увагою керівник області ще одну зі своїх ініціатив – проект “Гаряча лінія”.

– Ми отримали вже десятки тисяч дзвінків з усієї області – скарги на черствість чиновників, на недолугість місцевих керівників, на проблеми ЖКГ, на якість медичних, транспортних послуг. Бувають випадки, коли достатньо одного дзвінка, щоб вирішити людську біду, а до цього вона не вирішувалася роками… Для мене “Гаряча лінія” – це інструмент певного впливу на якість роботи влади і своєрідний інформатор, якою є ця влада на місцях, – підкреслив Сергій Ларін.

Із знакових моментів минулого року голова ОДА назвав добудову онкодиспансеру, реставрацію обласного краєзнавчого музею, відкриття навчального корпусу гімназії-інтернату– школи мистецтв та міжнародного терміналу аеропорту “Кіровоград”. Відчутний крок є і у реальному секторі, зокрема у нарощуванні промислового виробництва, особливо машинобудування. Сергій Ларін зауважив, що прес-конференцію на заводі “Червона зірка” заплановано спеціально, щоб всі зрозуміли, яких параметрів якості виробництва потребують час і ринок. Таких же високих стандартів дотримуються і НВО “Радій”, і м’ясокомбінат “Ятрань”, підприємства “Гідросила”, “Креатив”, “ВКіК”, провідні сільгоспвиробники – “УкрАгроКом”, МЮННТ, приватні сільгоспгосподарства Макодзеби, Згривця, Голімбієвського та багатьох інших.

Підсумовуючи свою прес-конференцію, Сергій Ларін зазначив, що очікує від журналістів області більш дієвого контролю за діями місцевої влади та нагадувати чиновникам про взяті ними зобов’язання з вирішення проблем тієї чи іншої території.

Читайте також