НОВОМИРГОРОДСЬКІ ІЛЬМЕНІТИ ДАЮТЬ ПОШТОВХ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ

Поблизу села Коробчиного розташоване Бирзулівське розсипне родовище ільменітових руд, які використовуються для виробництва титану як конструктивний матеріал в авіабудуванні, транспортному машинобудуванні, суднобудуванні та інших галузях виробництва, де застосовується метал високої міцності та малої ваги.

Це родовище ільменіту було відкрито ще у далекі 70-ті роки минулого століття. А в 2000-і проводилась детальніша розвідка корисних копалин, визначались потужності родовища та готувалась уся проектно-кошторисна документація для спорудження гірничо-збагачувального комбінату.

– Україна є світовим лідером з виробництва титанової продукції, – зазначив Андрій Ніколаєнко. – Тому такі підприємства, як планується збудувати на території області, надзвичайно важливі. Після того, як керівництво компанії "Велта" звернулось до нового керівництва області з проханням посприяти у вирішенні проблем, що накопичились протягом минулих років, пришвидшити розгляд певних бюрократичних питань, ми відразу пішли назустріч. Адже розуміли, що залучення такого потужного інвестора сприятиме розвиткові не лише окремого району, а й усієї Кіровоградщини. З виробничниками ми уклали соціальний договір, яким передбачено щорічне надходження 500 тисяч гривень для розвитку території. А з моменту виходу підприємства на прибутковість така сума визначатиметься у відсотковому відношенні від прибутків компанії.

За словами генерального директора компанії Андрія Бродського вже узгоджені всі питання про відведення земельної ділянки під розміщення кар’єру, починає прибувати потужна техніка для його розробки. Потужність комбінату становитиме 185 тисяч тонн ільменітового концентрату на рік.

– У процесі експлуатації родовища ми передбачили заходи по рекультивації земель, а також при проектуванні звертали увагу на екологічні питання, щоб потім повернути землі до первозданного стану, – розповів Владислав Гаєвий. – Комбінат складатиметься із кількох підрозділів – кар’єру видобутку ільменітових пісків, збагачувавального виробництва та циклу водозабезпечення. Хочу підкреслити, що жодних шкідливих викидів при експлуатації нашого підприємства не буде.

На комбінаті передбачено створити 450 робочих місць. Оскільки він потребує висококласних фахівців гірничих спеціальностей, планується направляти випускників шкіл на навчання до Дніпропетровського національного гірничого університету з подальшим працевлаштуванням на комбінаті.

Обсяг капітальних інвестицій заплановано залучити у розмірі 63 мільйонів доларів. Період окупності підприємства – п’ять років. Запасів сировини, за попередніми підрахунками, вистачить на 35 років. Але виробничники сподіваються, що підприємство окупиться ще раніше, адже ціна на ільменітовий концентрат щороку зростає. Від цього виграє і Кіровоградська область, оскільки для неї на різноманітні соціальні проекти відраховуватимуться п’ять відсотків від чистого прибутку. Це зафіксовано у соціальній угоді. А за втрати сільгоспвиробничих земель компанія вже заплатила два мільйони 600 тисяч гривень, які розподілені між обласним, районним та сільським бюджетами.

Як повідомив Андрій Ніколаєнко, ці кошти будуть спрямовані на землевпорядні роботи.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також