–Фінансовий стан житлово-комунальної галузі залишається доволі складним, адже комунальні підприємства працюють збитково, - зазначив Олександр Хачатурян. – Основна причина – наявність заборгованості минулих років, у першу чергу – по сплаті податків. Їх у повному обсязі комунальні підприємства не мали змоги сплачувати з 2011 року, і на ці борги ще й нараховувалися пені та штрафи. Ще одна причина збитковості – несвоєчасна оплата за виконані роботи протягом останніх двох з половиною років. Негативно позначилося на фінансовому стані галузі і різке підвищення цін на пально-мастильні матеріали. Це – вагома складова собівартості послуг, які надають комунальні підприємства. Під час проведенні тендерних закупівель на початку року закладалася одна ціна на пально-мастильні матеріали, а потім вона стрімко зростала (зокрема цьому році – на 30 відсотків), і, як наслідок, плата за послуги не перекрила затрати підприємств.
Оскільки від 80 до 90 відсотків надходжень комунальні підприємства отримують із місцевого бюджету, виконуючи замовлення міської влади на виконання тих чи інших робіт, то за таких умов поліпшити ситуацію на підприємствах, за словами Олександра Хачатуряна, практично неможливо.
Однак, незважаючи на проблеми із коштами, комунальники продовжують готуватися до роботи в осінньо-зимовий період відповідно до визначених графіків. Загалом, на сьогодні вони готові до опалювального сезону на 59 відсотків. Разом із тим, зазначив Олександр Хачатуріян є проблеми із заготівлею протиожеледної суміші та солі для посипання доріг узимку. Угода із підприємством «Артемсіль» укладена, однак доставити підприємство її через події на Сході України неспроможне, пропонує доставляти сіль самовивозом. Залишається актуальною й проблема проходження коштів через органи казначейства. Однак, зазначив Олександр Хачатурян, завдяки домовленостям, досягнутим між міським керівництвом та керівництвом казначейської служби платежі із позначкою «підготовка до опалювального сезону» почали проходити швидше.
Керівники комунальних підприємств доповіли про фінансовий стан кожного із них. Так, за словами директора КП «Кіровоград-Універсал 2005» Віктора Панішка, підприємство за перший квартал нинішнього року зазнало збитків на 826 тисяч гривень через не проходження коштів через казначейство, крім того, у квітні через те, що не були проведені тендери, підприємству довелося виконувати роботи з вивезення сміття за власний рахунок. Що стосується підготовки до зими, то роботи виконуються, техніка підприємства вже підготовлена. Дебіторська заборгованість на підприємстві становить майже мільйон гривень. На це звернув увагу Іван Марковський, який наголосив на необхідності активізації роботи із боржниками.
Краща ситуація – на КП «Міськсвітло». За словами його директора Дмитра Тотока, дебіторська заборгованість становить лише 54 тисячі гривень, частина боргу – рахується за КАПУШ, якого вже не існує, решта – це поточна заборгованість. Підприємство за рахунок того, що надає додаткові послуги із ремонту мереж освітлення та оренди техніки стороннім замовникам, не має заборгованості із заробітної плати перед своїми працівниками, вчасно сплачує поточні податки. Правда, є майже 800 тисяч гривень кредиторської заборгованості за минулі роки (в основному за матеріали). До зими підприємство вже підготувало свою спецтехніку, перевело на електроопалення обігрів своїх приміщень. Проводиться заміна опор мереж зовнішнього освітлення – на сьогодні залишилося їх поміняти 15 штук на вулицях Толстого та Сівашко.
Зі збитками – правда, незначними, у розмірі 49 тисяч гривень – спрацювало у першому півріччі КП «Трест зеленого господарства», разом з тим є заборгованість минулих років (три мільйони гривень) по податках та сплаті до ПФУ. Щодо зими, то вже підготовлені адмінбудівлі, техніка готова на 90 відсотків.
Іван Марковський звернув увагу на те, що незадовільно працюють ЖЕКи та КРЕПи – їхні території засмічені. Найгірша ситуація – на території ЖЕКу №13. Також секретар міської ради звернув увагу на необхідність більш активної роботи з населенням голів квартальних комітетів та завбудинків.