У кропивницькому пологовому будинку №1 тривають підготовчі роботи до відкриття тут перинатального центру. Із ходом реконструкції журналістів ознайомили під час виїзної прес-конференції у вівторок.
Начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук повідомила, що останніми роками фінансування цього закладу значно зросло. Якщо у 2014 році на пологовий будинок було виділено 258 тисяч гривень, то у 2016 році – близько шести мільйонів, у нинішньому – майже два мільйони гривень.
– Нині пологовий будинок №1 перебуває під пильною увагою міської влади, – зазначила Оксана Макарук. – Всі роботи тут виконуються з високою якістю, адже ми розуміємо, що пологовий будинок має стати зразковим лікувальним закладом. Після утворення Кропивницького госпітального округу тут обслуговуватимуться мешканці 11 районів області, а це близько 486 тисяч осіб. Місто бере на себе серйозні зобов’язання і має виконати їх на високому європейському рівні. До кінця року заклад має бути введений в експлуатацію. Це буде перинатальний центр другого рівня.
Тут створено максимально зручні умови перебування і лікування жінок з гінекологічними патологіями, для прийняття пологів, виходжування новонароджених та породіль після складних пологів. Відтепер тут цілодо- бово можна зробити лабораторні дослідження, так само цілодобово працює діагностичне відділення, капітально відремонтовано харчоблок, який не працював через аварійність приміщення майже п’ять років. Тепер тут створено всі санітарно-гігієнічні умови для приготування їжі, придбано кухонне обладнання, морозильні камери. Раціон пацієнток насичений вітамінами. Також було закуплене все необхідне медичне обладнання за стандартами перинатального центру – сучасні пересувні рентген-апарати з оцифровувачами для маленьких діток, реанімаційні ліжка, дихальна і киснева апаратура. Відділення інтенсивної терапії для жінок і новонароджених прийматмуть майбутніх мам від терміну вагітності 32 тижні і виходжуватимуть недоношених малюків і таких, що народилися із малою вагою. Якщо раніше таких немовлят через кілька днів після народження направляли до обласної дитячої лікарні, то тепер їх будуть виходжувати в перинатальному центрі.
За словами головного лікаря Людмили Романів, після об’єднання медичні працівники обох пологових будинків стали єдиним колективом. Жоден працівник не втратив роботи, відбувається інтенсивний обмін досвідом, збільшилася кількість пологів.
Окрема тема – озеленення території закладу. Нагадаємо, що у зв’язку зі знесенням тут частини дерев виникло непорозуміння із громадською організацією, що захищає зелені насадження. Людмила Романів розповіла, які дерева будуть висаджені замість спиляних старих. Звернула увагу й на будівництво нового паркану, адже старий був напівзруйнований, в аварійному стані. Вона зауважила, що потрібно було якнайшвидше заасфальтувати тротуари вздовж вулиць Олени Журливої та Володимирської, оскільки були випадки травмування вагітних, коли ті перечіпались через понівечений асфальт. Підкреслила, що до руйнування дорожнього покриття призвела розвинена коренева система старих тополь, це і стало однією з причин знесення цих дерев. А пух цих тополь у літній період викликав алергічні захворювання у пацієнток пологового будинку, медперсоналу. Тож потрібно було терміново замінити ці зелені насадження.
Людмила Романів переконана: проект реконструкції та озеленення території є гарним, якісним, у цьому зможуть пересвідчитися всі кропивничани, варто лише дочекатися його реалізації.
– Ми, працівники лікарні, у першу чергу зацікавлені у тому, щоб територія закладу була озеленена. Ми добре знайомі з проектом і підкреслюємо, що мова не йде просто про знищення дерев. Замість знесених старих, які руйнували інженерні комунікації, фундамент будівлі та паркан навколо неї, тротуари, висадять 37 лип.
Людмила Романів нагадала, що кілька років тому стався прикрий випадок, коли на припаркований автомобіль впало старе дерево, і керівництву закладу довелось пройти через суди, бо люди вимагали компенсації за пошкоджене майно.
Також журналістам на слайдах продемонстрували проект реконструкції території пологового будинку. Там будуть хвойні та листяні дерева, кущі, інші зелені насадження, клумби, зони відпочинку. Буде збережено невеличкий березовий гайок.
Оксана Макарук розповіла про хід робіт ще на двох об’єктах – гемодіалізному відділенні новоствореної міської лікарні №2, яка розташовуватиметься у корпусах колишнього пологового будинку №2, та судинного відділення лікарні швидкої медичної допомоги. На першому розпочато прокладання інженерних комунікацій, на другому – ремонт наближається до завершення. Обидва медичні відділення здадуть в експлуатацію до кінця цього року.