Державтоінспекція Кіровоградщини радить водіям не піддаватися емоціям та не тікати з місця ДТП.
Основною причиною ДТП є свідоме ігнорування Правил дорожнього руху громадянами, які наражають на небезпеку насамперед оточуючих. У багатьох випадках страждають саме пішоходи, деякі з власної вини, інші через водіїв, які неуважно керують транспортним засобом.
Деякі водії, щойно скоївши дорожньо-транспортну пригоду, намагаються сховатися, порушуючи при цьому свої обов’язки, передбачені в статті 16 Закону України «Про дорожній рух», а також пунктах Правил дорожнього руху України і, найголовніше, зовсім втрачають совість, залишаючи потерпілого в біді, не надаючи першої медичної допомоги, яка у багатьох випадках могла б врятувати життя людині. В основному це відбувається через страх перед покаранням за скоєне. При цьому водій не усвідомлює, що своїми діями він обтяжує свою і без того нелегку провину.
За залишення місця ДТП у відповідності зі статтею 122-4 КУпАП передбачається накладення штрафу від п’ятнадцяти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб, а ось за ненадання допомоги людині, що перебуває в небезпечному для життя стані, статтею 136 Кримінального кодексу Україні передбачено відповідальність від накладення штрафу до позбавлення волі.
Станом на 21 листопада 2013 року на території Кіровоградської області зареєстровано 29 дорожньо-транспортних пригод, водії з місця скоєння яких зникли. У цих ДТП 26 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості, та ще 8 – загинули. Варто зазначити, що розкриття дорожньо-транспортних пригод, водії з місця скоєння яких зникли, складає 90%. Так, у ході проведення розшукових заходів 26 ДТП розкриті «за гарячими слідами», нерозкритими залишаються лише 3 дорожньо-транспортні пригоди, пошуки водіїв-винуватців тривають.
17 листопада близько 04:30 на автодорозі Канів – Чигирин – Кременчук у Світловодському районі, невстановлений водій рухаючись в напрямку села Велика Андрусівка допустив наїзд на пішохода, 1992 року народження, який раптово вийшов на проїзну частину. Внаслідок ДТП пішохід від отриманих тілесних ушкоджень загинув на місці події.
У ході проведених пошукових заходів було встановлено, що водієм-втікачем виявився житель м. Світловодська, 1976 року народження.
2 листопада близько 18:40 у м. Новомиргород невстановлений водій скоїв наїзд на пішохода, який рухався у попутному напрямку по правому краю проїзної частини, та, залишивши потерпілого напризволяще, покинув місце пригоди. Внаслідок ДТП постраждав 27-річний житель с. Костянтинівки Новомиргородського району, його було доставлено до Новомиргородського РТМО. 7 листопада від тяжкості отриманих тілесних ушкоджень молодий чоловік помер у реанімаційному відділенні.
Встановити особу водія допомогли свідки пригоди, ним виявився 20-річний місцевий житель.
Прикладів можна привести і більше, але і цих достатньо для того, аби нагадати водіям, що втеча з місця скоєння дорожньо-транспортної пригоди тільки обтяжує провину. Державтоінспекція Кіровоградщини радить водіям не піддаватися емоціям, діяти виважено. А головне, не залишатися осторонь! Можливо, саме Ваша допомога врятує життя людини.
За статистикою, у третині випадків, коли водій збиває пішохода, за умови вчасно наданої медичної допомоги, життя потерпілого можна було б врятувати. Тікаючи з місця аварії, водій майже не залишає безпорадній жертві шансів на виживання, особливо якщо пригода сталася в безлюдному місці. Іноді загиблих знаходять за добу після аварії. Навіть якщо це був п’яний пішохід чи велосипедист, і він сам наражав себе на небезпеку, - це не привід карати людину так жорстоко.