Індустріальні парки як локомотив економіки

У Кіровограді відбувся Другий Міжнародний інвестиційний форум «ELISAVETGRAD INVESTMENT DAY-2012: Індустріальні парки – точка входження інвестицій в регіональну економіку».

У заході взяли участь голова ОДА Сергій Ларін, перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, секретар міської ради Ігор Волков, представники органів влади з інших регіонів, іноземного та українського бізнесу, дипломатичних і торгових місій з Польщі, Білорусі й Китаю, міжнародних фінансових організацій, аудиторських, юридичних та консалтингових компаній, громадських діячів. Серед почесних гостей заходу був і віце-прем’єр міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Індустріальні парки – це відокремлені земельні ділянки, на яких розміщене виключно промислове виробництво з різноманітними формами державної підтримки. На даний час у різних областях країни заплановано створити десять індустріальних парків. Сергій Тігіпко детально розповів про законодавчі кроки держави, які мають привабити інвесторів вкладати кошти саме в розбудову таких об’єктів в Україні:

– Що дає Закон України «Про індустріальні парки», який прийнятий нинішнього року? Спрощення доступу до оренди і викупу земельної ділянки для індустріального парку, спрощення порядку підключення до інженерних мереж і пільги при сплаті мита на ввезене нове обладнання з-за кордону, яке не виробляють в Україні. Це лише частина умов, які можуть допомогти інвестору прийти і розпочати свою справу в Україні. Але разом з тим є й умови, яких мають дотримуватися й інвестори. Стосуються вони, зокрема, об’єму інвестицій, кількості нових робочих місць конкретно для малого, середнього і великого бізнесу. Обсяги пільг не перевищуватимуть обсяги інвестицій. Умови, які може запропонувати Україна для інвестора є дуже привабливими…

Згадав Сергій Тігіпко і про закон, що стосується зайнятості населення і почне діяти з наступного року:

– Якщо підприємець створює нові робочі місця для інваліда, самотньої мами, молодого спеціаліста, для якого це буде перше робоче місце, для людини вікової категорії 50 плюс, то він не сплачуватиме єдиного соціального внеску протягом цілого року… Якщо створюватиме так звані високотехнологічні робочі місця із заробітною платою не менше трьох мінімальних, то на наступний рік єдиний соціальний внесок – 50 відсотків... Ми маємо абсолютно унікальну ситуацію, що стимулюватиме вкладати кошти в українську економіку. Завдання держави зараз – створювати додаткові стимули для економічного зростання, яке веде за собою і якісну реалізацію та зростання соціальних стандартів.

Про створення, функціонування та розвиток індустріальних парків на прикладі досвіду Росії та Польщі учасникам форуму розповіли представник російської компанії «Ernst & Yoyng» Катерина Яковлєва та голова правління Нижньосілезької агенції економічного співробітництва Польщі Томаш Тикерко. Левову частку індустріальних парків у цих країнах було створено на базі колишніх підприємств, які тривалий час не функціонували. Із залученням інвестицій більшість з них вдалося відродити, модернізувати та перепрофілювати. Це дало змогу залучити у процес виробництва сучасні технології, створити нові робочої місця, налагодити виробництво конкурентоспроможної продукції та дати депресивним регіонам поштовх для подальшого розвитку.

Під час інвестфоруму було розглянуто перспективи створення в області потужного оптового ринку сільгосппродукції. За словами координатора східних проектів Нижньосілезького агентства з економічного співробітництва Оксани Олейнік, майданчиком для спорудження «Парку продуктів» із сучасними технологіями зберігання та переробки продукції попередньо обрано земельну ділянку вздовж Знам’янської траси (будівництво оптового ринку заплановане на 2014 рік, вартість першої черги будівництва ринку складає 14 млн. євро).

Учасники форуму наголошували: майбутнє України – за індустріальними парками, а Кіровоградщина має усі необхідні умови для створення одного з таких парків. До слова, в області вже проведено для цього значну роботу. Зокрема, рік тому, на Першому Міжнародному інвестиційному форумі «ELISAVETGRAD INVESTMENT DAY», було презентовано проект створення на колишньому військовому летовищі «Канатове» першого в нашій області індустріального парку.

– Проект індустріального парку на колишньому аеродромі «Канатове» охоплює територію площею більше 1000 гектарів землі з уже наявною інженерною інфраструктурою та під'їзними шляхами на відстані десяти кілометрів від обласного центру, – зазначив Сергій Ларін. – Створення там індустріального парку стане потужним поштовхом для розвитку Кіровоградщини в цілому.

Також розглядаються варіанти створення індустріальних майданчиків там, де є усі необхідні умови – транспортна інфраструктура, промисловий, інтелектуальний та трудовий потенціали, зокрема у Світловодську та на базі підприємства «Червона Зірка».

Читайте також