Найкращий час для «стрижки» дерев

Осінь та початок весни – найкращий час для формуючого обрізання дерев для створення їхніх крон. Про це добре знають спеціалісти, але не пересічні кіровоградці. Тому кожний випадок появи на тій чи іншій вулиці міста автовишки з комунальниками, які вправно орудують електропилками, – мало не надзвичайна подія для місцевих мешканців. Вони стають на захист зелених насаджень, оскільки не знають, що й деревам потрібно інколи робити “стрижки”. Хоча можна зрозуміти таку поведінку людей, адже траплялись випадки самовільного знесення зелених насаджень під те чи інше будівництво.

Кореспондент “Вечірки” поспілкувалася із головним інженером комунального підприємства “Кіровоград-благоустрій” Віктором Івашиною та завідуючою сектором екології та природоохоронної діяльності управління земельних відносин та охорони навколишнього природногосередовища міської ради Галиною Негодою, які внесли ясність про хід робіт щодо сезонного обрізання дерев.

– Найсприятливіший період для цього починається з першого листопада, – сказав Віктор Івашина. – Тобто, коли припиняється сокорух у рослинах. В цей період працівники нашого підприємства здійснюють переважно формуюче обрізання, іноді санітарне, коли видаляється до десяти відсотків сухого гілля. Також займаємось видаленням аварійних дерев. Хочу зазначити, що для здійснення подібних робіт нам дають заявки керівники ЖЕО, інших комунальних установ, куди звертаються громадяни, наводячи ті чи інші адреси. Наприклад, нещодавно довелось добре попрацювати на вулиці Космонавта Попова, біля будинку 26. Наступною адресою буде вулиця Київська, 43, де потрібно обрізати дерева, гілки яких “заплутались” в електродротах. Наскільки швидко вдасться впоратись із цією проблемою, залежить ще й від того, як співпрацюватимемо з енергетиками “Кіровоградобленерго”, а також від погодних умов. Значний обсяг робіт чекає наших працівників і на вулиці Жовтневої революції, 20.. Інколи плани суттєво змінюються, адже через пориви вітру деякі дерева не витримують, і потрібно негайно їх обрізати, щоб не виникало загрози життю та здоров’ю людей. Формуючим обрізанням займатимемось до кінця березня. А потім здійснюватимемо переважно санітарну, ліквідовуючи сухе гілля та аварійні дерева. Про несанкціоноване спилювання дерев мова йти не може. А якщо кіровоградці будуть свідками таких випадків, то варто звертатись до правоохоронних органів, які й мають розібратись з кожним окремим випадком.

– Існує єдина процедура обрізання чи знесення дерев – звернення до центру надання адміністративних послуг міської ради, – зазначила Галина Негода. – У кабінет 140 подаються заява, схема розміщення, документи, які посвідчують право користування земельною ділянкою. Підприємство чи фізична особа повинні надати документи на землю. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті центру надання адміністративних послуг. Санітарне обрізання здійснюється протягом року – це видалення сухих гілок. Формувальне – в осінньо-зимовий період. А у зв’язку з тим, що на території міста 90 відсотків дерев потребують відповідного догляду та утримання, такі роботи проводяться відразу після повного опадання листя. Це дозволяє не допускати повного висихання та загибелі зелених насаджень. Спеціалісти також визначають, де потрібне омолоджувальне обрізання для збереження дерева.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також