На Кіровоградський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що діє вже чотирнадцятий рік, покладено широке коло завдань – як уже апробованих роками, так і нових.
Про традиційні та інноваційні методи роботи працівників центру на прес-конференції в міській раді розповіли його директор Олег Краснокутський ы фахівці із соціальної роботи Наталія Саладєй та Олексій Суржиков.
– Торік послугами центру скористалася 6101 особа, з початку нинішнього року – 1767, – зазначив керівник центру. – Разом з тим цих послуг 2012 року було надано 27688, а цьогоріч – уже 7637. Чому така різниця між кількістю наших клієнтів та числом наданих послуг? Бо під час соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, наші спеціалісти надають їм не одну, а декілька послуг – допомогу в отриманні документів, що засвідчують особу, реєстрації дітей, оформленні необхідних паперів для отримання належних їм видів соціальної допомоги, представленні інтересів родини в судах тощо.
Торік із 129-ма сім’ями, які перебувають у кризових ситуаціях, наш центр уклав соціальні контракти. Згідно з ними, такі родини діють за рекомендаціями спеціалістів центру задля поліпшення своїх умов життя, а центр зобов’язується захищати їхні інтереси в державних та інших органах. Цьогоріч же такі соціальні угоди вже підписано з 218-ма сім’ями!..
Що ж спонукало нинішнього року кіровоградців до набагато тіснішої співпраці зі спеціалістами міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді? Олег Краснокутський розповів, що наприкінці літа 2012 року, згідно із соціальними ініціативами Президента України, в центрі розпочали працювати 46 фахівців із соціальної роботи, за кожним з яких закріплено окремий соціальний округ.
– Соціальні інспектори, як називають нас мешканці міста, тісно співпрацюють зі шкільними психологами, соціальними педагогами, квартальними, завідувачами будинків, лікарями, – розповідає Наталія Саладєй, – а також іншими спеціалістами, від яких ми довідуємося про стан справ у сім’ях кожного окремого округу. Це дає змогу оперативно надавати ту чи іншу соціальну допомогу родинам, які потребують нашої допомоги, працювати з ними не лише над вирішенням їхніх найгостріших проблем, а й сприяти поступовому налагоджуванню стосунків у сім’ях, поліпшенню їхнього фінансового становища тощо.
– Завдяки тісному спілкуванню з мешканцями округу, спеціалістами його установ нещодавно ми змогли суттєво допомогти родині із сімома дітьми, – підхоплює розмову Олексій Суржиков. – Це хороша непроблемна сім’я, і так сталося, що вона не потрапляла у поле зору соціальних служб. Тепер же, після оформлення фахівцем із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді необхідних паперів для отримання членами багатодітної родини належних їм виплат грошей у сім’ї побільшало…
Окрім тієї роботи, про яку розповіли Олег Краснокутський, Наталія Саладєй та Олексій Суржиков, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконує ще чимало іншої. Докладно про неї можна дізнатися із сайту центру, розміщеного за електронною адресою: kmtcsssdm.org (на нього також можна вийти із сайту Кіровоградської міської ради – головна сторінка, банер з правого боку). До того ж, на цьому ж таки сайті будь-хто може задати питання спеціалістам центру, які стосуються їх роботи.
Найближчим часом «Вечірня газета» розпочне ознайомлювати читачів з інформацією про межі соціальних округів Кіровограда та фахівцями із соціальної роботи, які їх обслуговують. Разом з друкованим текстом знаходитимуться й фотопортрети цих працівників, що дасть змогу кіровоградцям без остраху, що їх хтось ошукає, звертатися по допомогу й консультацію до соціальних дільничних міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.