МИСТЕЦЬКИЙ ЗОРЕПАД

У концертах першого з фестивалів в обласній філармонії виступили як кіровоградські колективи й окремі виконавці, так і гості з Миколаєва, Києва, Львова та з-за кордону. Приємною подією стала участь у фестивалі "Травневі музичні зустрічі" нашої землячки народної артистки України, солістки Національної опери України імені Тараса Шевченка Лідії Забілястої. Народилася вона восьмого березня в селі Олено-Косогорівка, що неподалік від Кіровограда, і навчалася в Кіровоградському музичному училищі. Нині, коли її голосом захоплюються відвідувачі найкращих концертних залів України і світу, важко повірити, що пані Лідія – проста жінка (талановита і красива – така, як і чимало кіровоградок). Після музичного училища вона навчалася в Київській державній консерваторії, де її педагогом була видатна Зоя Христич. Після закінчення навчання в консерваторії Лідія Забіляста працювала в Київському камерному хорі під керівництвом Віктора Іконника. Отримала першу премію на конкурсі вокалістів "Молоді голоси" та Всесоюзному конкурсі імені М. Глінки. Далі був Сьомий Міжнародний конкурс вокалістів імені П. Чайковського в Москві, де пані Лідія здобула золоту медаль! Однак співачка чудово розуміла, що рівень її досягнень визначатиме все ж оперний репертуар. Один із найвидатніших вокалістів двадцятого століття – Іван Козловський – сказав: "Голос Лідії Забілястої – то золото найвищої проби!" І пані Лідія продовжує дарувати його нам з вами – з тією щирістю та теплом, що його так відчувають і цінують глядачі!

У Кіровограді Лідія Забіляста виступила в межах фестивалю "Золоті розсипи", присвяченому п’ятдесятиріччю Кіровоград- ського музичного училища, що збігся в часі зі знаменитими цьогорічними "Травневими музичними зустрічами".

Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів" минулих вихідних удев’ятнадцяте пройшов у приміщенні обласній філармонії. Перед початком конкурсної програми, в якій узяли участь десятки аматорських колективів з усієї Кіровоградщини й Дніпропетровської, Вінницької, Рівненської та Черкаської областей, учасники велелюдного пісенного дійства традиційно пов’язали стрічки на фестивальні калинові кущі, які розквітли біля обласної філармонії.

Щороку на “Калиновий спів” до обласного центру приїздить делегація аматорів з певного району чи міста, представники якої не лише виконують пісні, а й виставляють на загальний огляд свої витвори декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Цього разу такою делегацією стала група майстрів-аматорів міста Знам’янки.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Ігоря ДЕМЧУКА

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги