Кіровоград – місто з високим науково-технічним та економічним потенціалом, значними трудовими ресурсами. Тут зареєстровано 9434 суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності. Серед підприємств промислового комплексу найбільша питома вага припадає на підприємства переробної промисловості. Візитною карточкою обласного центру є відомі в Україні та за її межами підприємства: ВАТ «Червона зірка», ВАТ «Гідросила», ЗАТ НВП «Радій», ВАТ «Кіровоградолія», ВАТ «М'ясокомбінат «Ятрань», підприємство громадського об'єднання Асоціації підтримки українського товаровиробника «Фірма «Ласка».
За останні роки значно розширено торговельну мережу міста. Відкрито великі магазини та супермаркети з широким асортиментом товарів, високою культурою обслуговування, гнучкою системою цін, доставкою великогабаритних товарів покупцям, розгалуженою мережею пунктів оформленню кредитів, сервісними центрами з ремонту і гарантійному обслуговуванню побутової техніки та радіоелектронних товарів.
Це низька інвестиційна привабливість міста; повільний розвиток його інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури; незадовільний технічний стан переважної більшості комунального фонду, застаріле енергоємне обладнання, високі питомі витрати та втрати матеріальних енергетичних ресурсів при виробництві та наданні комунальних послуг; зменшення чисельності та старіння населення, низький рівень життя та платоспроможного попиту переважної частини кіровоградців.
Метою є створення сприятливих умов для прискореного розвитку наукоємних виробництв, просування конкурентоспроможної продукції місцевих товаровиробників на всі українські ринки та за межі України, поліпшення архітектурного та естетичного вигляду міста, інвестиційної й туристсько-екскурсійної привабливості Кіровограда, що дасть можливість залучити інвестиції та здійснити економічний прорив в майбутнє.
Промисловість
1. Зміцнення промислового потенціалу та збільшення виробництва
конкурентоспроможної продукції на основі впровадження новітніх технологій та модернізації виробництва: запровадження виробництва програмно-технічних комплексів для АЕС світового рівня безпеки та освоєння виробництва нового номенклатурного ряду головок динамічних для аудіотехніки на ЗАТ «Радій»; освоєння виробництва посівних комплексів (сівалка й культиватор) «Альков-5» та «Альков-7», дискової борони «Аntares» 4000, сівалок для пропашних культур «Вега-12» на ВАТ «Червона зірка»; освоєння виробництва нових моделей шестеренних насосів п’ятого покоління та насосів малометалоємкої конструкції на ВАТ «Гідросила»; технічне переоснащення та оновлення технологічного обладнання на ВАТ «Червона зірка», ТОВ «Прод-Інвест», ВАТ«Гідросила», ВАТ «Кіровоградський інструментальний завод «Лезо».
2. Освоєння нових видів продукції, збільшення асортименту продукції та покращення її якості:
У харчовій промисловості – ковбасних виробів та напівфабрикатів на ВАТ «М'ясокомбінат «Ятрань», що будуть зорієнтовані на покупців із різним рівнем достатку; хлібобулочних виробів та кондитерської продукції на хлібопекарському підприємстві ВАТ «Паляниця»; кондитерських виробів на ТОВ «Прод-Інвест»; відновлення виробничої діяльності Кіровоградського молокозаводу.
У легкій промисловості – освоєння нових моделей верхнього жіночого одягу за розробками дизайнерів провідних західних фірм на ВАТ «Зорянка»; освоєння нових моделей трикотажної білизни (футболки, майки, нічні сорочки, сукні тощо) на ТОВ фірма «Елістекс».
У галузях з виробництва сувенірної продукції і товарів народного споживання – освоєння нових видів сувенірної продукції і товарів народного споживання з деревини на МП у формі ТОВ «Кедр»; зростання виробництва нових товарів для бджільництва на ТОВ «Завод-фірма «Ось».
Реалізація заходів Державної програми забезпечення сталого розвитку регіону видобування та первинної переробки уранової сировини на 2006 – 2030 роки.
Енергозбереження
Упровадження ресурсо- та енергозберігальних технологій: реконструкція системи теплопостачання селища Нового та будівництво міні-котельні потужністю 7,8 МВт (КП «Теплоенергетик»); реконструкція насосної станції II підйому селища Нового (КП «Теплоенергетик»); упровадження автоматизованої системи управління на головній каналізаційній насосній станції та КНС № 4, 5, 6, 10, 11, 12, 14, 16, 18; реконструкція котла ТП 35/50 станції № 7 із заміною пристроїв на пристрої сучасного типу на ВП «Теплоенергоцентраль» КП «Теплоенергетик».
Житлове будівництво та будівництво доступного житла
1. Добудова об'єктів з високим ступенем будівельної готовності та введення в експлуатацію 59767 кв. м загальної площі житла, у тому числі замовниками: УКБ міськвиконкому – 84-квартирний житловий будинок на вулиці Генерала Жадова, 22, корп.1 (1197 кв. м, добудова за кошт дольової участі грошей Міністерства оборони України); Південне управління капітального будівництва Міністерства оборони України (м. Одеса):140-квартирний житловий будинок на вулиці Маршала Конєва (8686 кв. м); 120-квартирний. житловий будинок на вулиці Маршала Конєва (7122 кв.м); ПП «Созидатель-1»:16-поверховий житловий будинок на вулиці Фрунзе (19682 кв. м) та дев’ятиповерховий житловий будинок на вулиці Волкова, 16-А (3418 кв. м); ДП «Управління капітального будівництва» Міністерства надзвичайних ситуацій України:реконструкція колишньої будівлі ЦНТІ під житловий будинок на вулиці Жовтневої революції (3345 кв. м); ПП «СТ- сервіс»:16- поверховий житловий будинок на вулиці Можайського (11501 кв. м); ЖБК «Політ»: житловий будинок на вулиці Генерала Жадова, 8 (3460 кв.м); ЖБК «Надія»: житловий будинок на вулиці Генерала Жадова, 13 (1356 кв.м).
2. Виконання заходів програми «Доступне житло» – будівництво житлового будинку на вулиці Генерала Жадова (6520 кв.).
3. Реалізація заходів програми «Молодіжне будівництво» – добудова житлового будинку на вулиці Васнецова, 8 (2276 кв.м, спів фінансування).
4. Формування стратегії розвитку міста (генеральний план міста).
Транспортна інфраструктура
1. Задоволення потреб суспільства у якісних транспортних послугах завдяки оновленню об’єктів транспортно-дорожнього комплексу: здійснення заходів з визначення меж та режимів використання історичного ареалу Кіровограда; реконструкція доріг на вулиці Волкова від вулиці Героїв Сталінграда до вулиці Межовий бульвар, на вулиці Кропивницького від вулиці Шевченка до вулиці Полтавської, на вул. Волкова від вулиці Бєляєва до вулиці Роднікової; капітальний ремонт мостів через річку Інгул на вулицях Кропивницького, Острівській, Київській, шляхопроводу у провулку Об'їзному; мосту через річку Сугоклія на вулиці 40-річчя Перемоги; будівництво транспортного тунелю під залізницею (вулиця Олени Бур'янової).
2. Сприяння відновленню діяльності аеропорту «Кіровоград».
Житлово-комунальне господарство
1. Забезпечення стабільного функціонування житлово-комунальних систем, поліпшення якості житлово-комунальних послуг, упровадження енергозберігальних технологій: запровадження інституту управителів будинків; збільшення кількості об'єднань співвласників будинків на 100 одиниць; заміна мереж водопостачання (7,3 км.); капітальний ремонт (реконструкція) житлових будинків перших масових серій (21 буд.); капітальний ремонт покрівель 268 житлових будинків; встановлення блочно-модульних котелень на вулицях Салганні піски, Родниковій, Короленка, Генерала Родимцева, у ДСТ «Колос»; реконструкція котельні «Центральна» та котельні на вулиці Волкова; реконструкція теплових мереж та системи теплопостачання селища Нового; будівництво цеха механічного зневоднення осаду стічних вод з установкою другої (резервної) центрифуги на очисних спорудах КП «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство КМР», будівництво нових очисних споруд; будівництво водопровідних насосних станцій на вулиці Генерала Родимцева для подачі води в район вулиць Генерала Родимцева Хабаровської та «Зона-2Б» в район Новомиколаївки; завершення будівництва насосної станції «Зона 11-А» (резервуар чистої води); заміна водогону на вулицях Жовтневої революції (від автовокзалу № 2 до вулиці Чорновола), Червоногвардійській, проспекті Правди, у провулку Підлісному; будівництво зливової каналізації на вулиці Андріївській та каналізаційного колектору Північного району; здійснення ремонту, модернізації та заміни ліфтів, які відпрацювали нормативний термін та простоюють з технічних причин (347 одиниць).
2. Виконання робіт для поновлення та утримання елементів благоустрою, санітарної очистки міста: переоснащення мереж зовнішнього освітлення вулиць (209 км); упорядкування місць для збирання й сортування твердих побутових відходів; розвиток мережі громадських туалетів; проведення озеленення та реконструкції зелених насаджень і створення зелених зон відпочинку; щорічна участь у всеукраїнських конкурсах благоустрою міст України.
Споживчий ринок
1. Створення умов для насичення торговельної мережі якісною продукцією місцевого виробництва: сприяння розвитку торговельної мережі товаровиробників Кіровоградщини; реалізація заходів програми «Купуй Кіровоградське»; розвиток мережі соціальних магазинів; створення та облаштування оптових ринків для продажу овочів і фруктів, посилення захисту прав споживачів щодо безпеки та якості товарів, робіт і послуг.
2. Удосконалення сфери торгівлі та побутового обслуговування населення: реконструкція старого корпусу готелю «Україна» з добудовою торговельно-виставкових приміщень на вулиці Дзержинського; реконструкція будівлі під оптово-роздрібний магазин продовольчих та непродовольчих товарів на вулиці Червонозорівській.
Розвиток малого підприємництва
1. Створення сприятливих умов для бізнесу: удосконалення системи видачі документів дозвільно-погоджувального характеру за принципом організаційної єдності; забезпечення реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності; удосконалення фінансово-кредитної підтримки та надання фінансової допомоги для впровадження інвестиційних бізнес-проектів суб'єктів підприємницької діяльності на суму 10,0 тис. грн щороку з міського бюджету.
2. Сприяння впровадженню інвестиційних проектів за пріоритетними напрямками розвитку міста: виробництво альтернативних моторних палив (ФОП Шкуратько В.П); покращення якості поліграфічної продукції (ПП «Поліум»); підвищення якості швейних виробів (ФОП Чижик І.Б.).
Медичне обслуговування
1. Удосконалення системи надання медичних послуг: придбання реанімобіля та оновлення спеціалізованого автотранспорту для станції швидкої медичної допомоги; створення діагностичних центрів та забезпечення їх сучасним медичним обладнанням при комунальних закладах: «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» та «Центральна міська лікарня»; покращення побутових умов у палатах для стаціонарного лікування ветеранів війни в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста; відкриття хоспісу на 30 ліжок на площах пологового будинку № 1 міста Кіровограда через утворення окремої юридичної особи з подальшим відкриттям хоспісних відділень та відділень відновлювального лікування в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста;
2. Забезпечення належного функціонування закладів охорони здоров'я міста: будівництво котельні міської дитячої лікарні (проспект Університетський, 6); спільного опалення дитячої міської поліклініки № 1 та міської стоматологічної поліклініки № 1 на вулиці Шевченка, 36 та реконструкція теплопостачання комунального закладу «Центральна міська лікарня»; проведення капітального ремонту будівель закладів охорони здоров’я за кошт міського бюджету; добудова хірургічного корпусу КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» на вулиці Короленка,56.
Освіта
1. Створення сприятливих умов для реалізації заходів щодо поліпшення якості освітніх послуг через будівництво навчально-лабораторного корпусу, вегетаційного комплексу кафедри загального землеробства Кіровоградського національного технічного університету (проспект Університетський, 8) та добудови до корпусу Кіровоградського юридичного інституту ХНУВС на вулиці Карла Маркса, 1; забезпечення навчальних закладів сучасними засобами навчання, комп'ютерною технікою нового покоління; будівництво котелень ДНЗ №№ 31,72,73,65 та ЗОШ № 17; підключення новозбудованої (в межах програми «Школа майбутнього») котельні, яка знаходиться на території ЗОШ № 13 і може опалювати гімназію № 9, ЗОШ І ст. «Мрія», ДНЗ № 47.
2. Максимальне охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою; розширення бази для навчання унаслідок відкриття нових груп в ДНЗ №№ 54, 63, 69, 4, 17, відновлення роботи в ДНЗ № 3 (2 групи), № 48 (1 група), №23 (1 група), реконструкції приміщень в ДНЗ № 43 та №17, відновлення роботи колишнього ДНЗ № 44;
Культура і туризм
1. Забезпечення розвитку умов для культурно-естетичного розвитку та відпочинку кіровоградців і гостей міста шляхом через здійснення реконструкції академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького за кошти з державного та обласного бюджетів та будівництво театральної площі; створення історико-архітектурного заповідника «Фортеця святої Єлисавети»; проведення реконструкції Ковалівського парку; вулиці Леніна; площі перед Кіровоградським національним технічним університетом та машинобудівним коледжем; Центрального скверу та скверу Слави; будівництво площі та пам'ятника Арсенієві Тарковському; проведення капітального ремонту дитячої школи мистецтв у селищі Новому, дитячої художньої школи, дитячої музичної школи № 1, бібліотек № 5, 10,13, 14, художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна; реалізація інвестиційного проекту «Культурно-туристичний комплекс «Козацький зимівник».
2. Проведення заходів до 70-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років, реалізація програми «Діти войни».
Фізична культура та спорт
Посилення пропаганди та стимулювання здорового способу життя, забезпечення належного стану фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової бази через переведення на автономне опалення ДЮСШ № 2 та капітальний ремонт ДЮСШ №№ 2, 3 за кошти з міського бюджету; реалізація інвестиційного проекту «Реконструкція спортивно-оздоровчого комплексу у провулку Експериментальному, 2.