Три громадські організації – «Асоціація жінок України «Дія», «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та молодіжна «КОВО» стали переможцями міського конкурсу «Дієві ініціативи», який зібрав цікаві проєкти у Кропивницькому.
У 2020 році міська рада затвердила програму сприяння розвитку громадянського суспільства «Діалог», на яку виділила понад 205 тисяч гривень. Максимальна сума, яка передбачена на реалізацію проектів «Дієві ініціативи» – 125 тисяч гривень.
– Конкурс «Дієві ініціативи» проводиться у межах програми, – зазначила начальник відділу комунікацій з громадськістю Оксана Горбенко на брифінгу. – Інститути громадянського суспільства вперше мали можливість взяти участь у конкурсі проєктів у сфері співпраці міської влади та громадянського суспільства. Учасниками конкурсу можуть бути організації, зареєстровані не пізніше, ніж за шість місяців до моменту оголошення про проведення конкурсу і які мають юридичну адресу в Кропивницькому. Проєкти повинні реалізовуватися у місті або селищі Новому. Максимально громадська організація може отримати 50 тисяч гривень. 15 відсотків від цього – внесок самої організації.
На зустріч із журналістами були запрошені представники громадських організацій, які розповіли про свої ініціативи та їх користь для громади міста.
Конкурс проходив у три етапи: оцінка конкурсною комісією відповідності поданих проєктів вимогам до них, відкритий захист поданих проєктів і, нарешті, оцінювання конкурсною комісією поданих ініціатив та формування рейтингу проєктів.
Одним з переможців міського конкурсу «Дієві ініціативи» став проект ГО «Асоціація жінок України «Дія».
– Наш проєкт «Жіночі постаті в історії міста Кропивницького» має на меті сприяння утвердженню принципів гендерної рівності та історичної справедливості щодо вшанування пам’яті відомих жінок, які зробили значний внесок у розвиток міста, – відзначила керівниця громадської організації Юлія Копцева. – В обласному центрі народилися, жили, живуть і творять багато талановитих жінок, які розбудовували місто, робили його унікальним, але містяни про них мало що знають. Із 1047 урбанонімів, наприклад, тільки 12 мають жіночі імена. Для того, щоб виправити ситуацію, ми плануємо провести квест для учнів старших класів на кращий матеріал про жіночі історичні постаті, виготовити та розмістити популярні відеофільми про життя і діяльність наших землячок тощо.
Інший проєкт – від обласної організації ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» сприятиме активізації участі громадськості у формуванні та реалізації місцевої політики.
– Наш проєкт «Інструменти громадської участі в дії» дозволить підвищити обізнаність громадських активістів з інструментами участі, які найефективфініше можна застосовувати у сучасних реаліях і які ми будемо реалізовувати попри карантинні обмеження, пов’язані із пандемією, – впевнена лідерка організації Алла Волошина.
Третім проєктом, який здобув право фінансуватися із міського бюджету, стала ініціатива молодіжної ГО «КОВО» «Конкурс вуличних малюнків «КропАрт».
– Цільової аудиторією такого проєкту є творча молодь Кропивницького, а його пріоритетним завданням стало збільшення кількості волонтерів, які зацікавлені у розвитку візуальної творчості формату стріт-арт та поліпшення естетичної привабливості простору міста за рахунок створення унікальних стріт-артоб’єктів, – розповіли представники ГО Катерина Бойко та Іван Поліщук.
Усіх, хто цікавиться конкурсом, Оксана Горбенко запросила слідкувати за анонсами відділу комунікацій з громадськістю. На даний час вже оприлюднено проєкт рішення виконавчого комітету міської ради про проведення конкурсу проєктів, фінансування яких буде здійснюватися у 2022 році, та склад конкурсної комісії.
Оксана ВЕРСТЮК