Міністерство освіти не скасує ЗНО для абітурієнтів

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не планує скасовувати зовнішнє незалежне тестування. Про це журналістам заявив міністр освіти Дмитро Табачник.

"Ми продовжуємо удосконалювати тестування, принаймні на рівні Державного центру оцінювання, на рівні колегії міністерства ніхто не говорить про якісь революційні новації задля того, щоб щось відміняти, щось ламати", – підкреслив Табачник.

Він нагадав, що умови проведення тестування були зареєстровані у Міністерстві юстиції ще у жовтні минулого року. За словами міністра, це було зроблено для того, щоб на відміну від минулих років умови були стабільними та незмінними з кінця попереднього року від проведення тестування, аби майбутній абітурієнт міг щонайменше півроку спокійно готуватися до тестування. Міністр запевняє, що жодна норма умов прийому до вищих навчальних закладів та тестування не буде змінена упродовж року.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Ігор Калєтнік виступив з ініціативою проведення парламентських слухань на предмет ефективності зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). На думку Калетника, ця система себе не виправдала, й треба повернутися до практики складання вступних іспитів. Система освіти, яка існувала раніше, більш ефективна, переконаний Калєтнік, адже форма вступних іспитів стимулює молодь вибирати і набувати глибокі знання з конкретної професії замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на тести цього року і намагатися завчити їх напам’ять.

Ця ініціатива викликала хвилю обурення серед батьків та експертів. Як зазначається у всеукраїнських ЗМІ, результати соцопитування Фонду “Демократичні ініціативи” та служби Ukrainian Sociology Service показують, що на кінець 2012 року ЗНО підтримували 62% тих, хто збирається вступати чи вже вступив у вузи".

“Населення високо оцінює можливості ЗНО, бо воно ставить всіх в рівні умови, дає шанс обдарованим, стимулює учнів вчитися, зменшило корупцію”, - наголошує директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна. Водночас 75 відсотків опитаних певні, що стара система вступу до інститутів та університетів, коли абітурієнти складали вступні іспити, була найбільш корумпованою.

Читайте також