Кіровоград відвідала Марина Тарковська

Урочистості відбувались на майданчику Кіровоградського колегіуму. Саме в стінах нинішнього колегіуму, колишньої приватної гімназії Крижановського, навчався Арсеній Тарковський. Він також відвідував і музичну школу Густава Нейгауза, батька всесвітньо відомого музиканта Генріха Нейгауза, ім’я якого носить одна з місцевих музичних шкіл. Родина була дружною, батьки щиро кохали одне одного. Сім’я пережила трагічні події початку ХХ століття – революцію, громадянську війну. Старший син загинув під час громадянської війни. Арсеній же добровольцем пішов на Велику Вітчизняну війну, працював військовим кореспондентом. Після війни він ненадовго повернувся на батьківщину, на Хутір Надію – в родинне гніздо Тарковських…

На шкільному подвір’ї була змонтована відкрита сцена, а неподалік самого закладу вирував ярмарок майстрів народної творчості та ужиткового мистецтва. Свої роботи представили учасники клубу "Єлисаветградський узвіз", квартальних комітетів Ленінського району міста, учні колегіуму та інших навчальних закладів району. Тут же виступали дитячі творчі колективи, проводилися конкурси малюнка на асфальті, графіті, спортивні змагання, показові виступи велосипедистів. Радував присутніх на святі своєю грою муніципальний духовий оркестр, створюючи атмосферу піднесеності.

Найдорожчим гостем свята стала донька відомого російського поета уродженця Єлисаветграда Арсенія Тарковського – член Спілки кінематографістів Російської Федерації письменниця-мемуарист Марина Тарковська. Вона не приховувала щирої вдячності кіровоградцям, за те, що одна з центральних вулиць міста, де проходило дитинство її батька, перейменована на його честь.

– Мені дуже складно описати всі ті почуття, які охоплюють мене, – зі сльозами на очах казала Марина Тарковська. – Все, що зараз відбувається на батьківщині мого батька – перейменування вулиці на його честь, це свято, інші ініціативи земляків, – це чудовий приклад культурної взаємодії двох народів, підтвердження того, що наші зв’язки не зруйновані, вони існують. До речі, перша вулиця, названа на честь мого батька, – саме у Кіровограді. Мені дуже дороге ваше місто. Приємно усвідомлювати, що цією вулицею ходив мій батько, торкався цих дверей. Це неймовірні відчуття. Хочу подякувати міській та обласній владі, всім, хто береже пам’ять про мого батька. Вже протягом 25 років я відвідую Кіровоград, щоб вклонитись землі, яка наповнювала силами не одне покоління родини Тарковських. Я щиро вдячна ініціаторці створення у колегіумі музею Арсенія Тарковського – колишньому директору навчального закладу Маргариті Борисовій. Те, що він донині діє, – велика заслуга всього педагогічного колективу, школярів.

Як зазначили під час урочистостей в.о. заступника міського голови Сергій Дьячук, голова Ленінської районної у місті Кіровограді ради Валерій Заботкін, віднині свято вулиці Арсенія Тарковського стане щорічним, а ще незабаром міська рада розгляне ініціативу учнів та педагогів колегіуму про присвоєння цьому навчальному закладу імені славетного земляка.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Сергія ЯКУНІНА

Читайте також