Лютневі музикування в музеї Осмьоркіна

У Кропивницькому, в музичній вітальні художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна, відбувся концерт «Музичні візерунки» студентів відділу оркестрових струнних інструментів музичного коледжу.

Такі лютневі музикування стали вже традиційними. А спонукає творчу молодь до виступів саме в музейній вітальні надзвичайно творча атмосфера, яка панує в меморіальному будинку, що зберігає мистецькі традиції родини Паученка-Осмьоркіних. Та й старовинний рояль виробництва німецької фірми «Bluthner», якому вже понад сто років, не лише зачаровує своїми оксамитовими звуками, а й дає можливість повною мірою доторкнутись до історії та відчути дух епохи, в якій писали свої твори геніальні композитори.

Ось і нинішній концерт подарував шанувальникам музичного мистецтва естетичну насолоду і надзвичайні емоції. Особливістю музичної зустрічі було те, що досвідчені викладачі музичного коледжу особисто представляли своїх талановитих студентів.

Віолончелістка Марина Іванченко запропонувала всім присутнім послухати її вихованців студентів ІІ курсу Поліну Цобенко та Айдан Алієву, які виконали «Концерт до мажор, ч.1» австрійського композитора 18 ст., представника віденської класичної школи Йозефа Гайдна, «Ноктюрн» італійського композитора 19 ст. Альфредо Піатті, творча спадщина якого налічує численні твори саме для віолончелі, «Тарантела» відомого чеського віолончеліста, віртуоза, композитора і педагога Давіда Поппера та «Концерт, ч.1» видатного радянського композитора, педагога і громадського діяча Дмитра Кабалевського.

Приємно вразив всіх присутніх своєю виконавською грою студент І курсу по класу альта Михайло Боженко, уродженець Олександрії. Його викладач Олександр Клімась не лише представив першокурсника, а й цікаво розповів про композиторів, твори яких були запропоновані до концертної програми, – «Концерт до мінор, ч. 1» Йогана-Крістіана Баха, німецького композитора, представника бароко і рококо, одинадцятого і наймолодшого з синів геніального музиканта Йоганна-Себастьяна Баха та «Іспанська серенада» російського композитора, диригента і педагога Олександра Глазунова, який, до речі, разом з Миколою Римським-Корсаковим працював над завершенням та оркеструванням опери «Князь Ігор» Олександра Бородіна, адже саме феноменальна пам’ять О.Глазунова дозволила повністю відновити почуту у виконанні на фортепіано самим О.Бородіним незадовго до його смерті увертюру до опери і фрагменти третьої дії.

А найяскравіші враження всім слухачам подарувала студентка випускного ІV курсу Катерина Паученко, яка виконала на скрипці «Лур і Гавот з партіти №3» Йоганна-Себастьяна Баха, «Концерт ре мінор, ч.1» фінського композитора Яна Сібеліуса та «Полювання» талановитого іспанського скрипаля і композитора Пабло де Сарасете. Як завжди пізнавальною була й розповідь викладача по класу скрипки Наталії Карабан, яка повідала малознайомі широкій аудиторії факти з життя і творчості композиторів. Про те, як визначний представник «золотої доби» фінського мистецтва Ян Сібеліус мріяв стати скрипалем, але драматичні події в його біографії завадили здійснитися цьому, і всю свою любов та захоплення цим музичним інструментом він втілив в своїх композиціях. А також про талановитого іспанського скрипаля Пабло де Сарасете, який надзвичайно рано проявив музичні здібності, у віці 8 років дав перший публічний концерт, згодом під час виступу в Мадриді вразив своєю виконавською грою королеву Ізабеллу, яка подарувала йому скрипку майстра Страдіварі, а в 15 років з успіхом закінчив Паризьку консерваторію.

Усі, хто завітав на концерт, задоволені і сповнені світлими думками, гучними оплесками вітали юних музикантів, їхніх викладачів та концертмейстера Світлану Концедалову, яка вкотре відзначила чарівне звучання роялю в камерному залі музею. Звучали щирі слова подяки і від колективу музею усім учасниками концерту за чарівні миті спілкування з класичним музичним мистецтвом. А завершальним акордом музичної зустрічі стала традиційна фотосесія біля меморіального роялю та автографи на афіші концерту.

Віта ЧЕРНОВА, директор художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна

Читайте також