Квартплата збільшилася, але лише на 5−10 відсотків

Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради встановив для чотирьох комунальних підприємств: КП ЖЕКу № 4, ЖЕКу №13, КРЕПу №9, КРЕПу №11 тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Тарифи розраховані для кожного житлового будинку окремо. З тарифами можна ознайомитися на сторінках нашої газети 5,6 та 11.

Як пояснив наступного дня під час прес-конференції заступник міського голови Микола Вещєв, тарифи скоригували лише по одній складовій – мінімальна заробітна плата.

– Є Указ Президента, відповідно до якого з першого квітня 2012 року мінімальна заробітна плата становить 1094 гривні, тоді як у тарифах, що діють нині, вона закладена в розмірі 640 гривень, – зазначив Микола Вещєв. – Одночасно ми скоригували у бік зменшення таку складову, як утримання прибудинкових територій – за рахунок зменшення їхніх площ. Завдяки цьому тарифи зросли лише на 5-10 відсотків. На засіданні виконкому ми затвердили тарифи для тих КРЕПів, які уже пройшли процедуру громадського обговорення, перевірки правильності розрахунків. На наступному засіданні 20 червня розглядатимемо пропозиції щодо тарифів інших КРЕПів.

На запитання журналістів, чи не потягне за собою ще одне підвищення тарифів утворення, відповідно до програми реформування обслуговування будинків та прибудинкових територій, керуючої кампанії, Микола Вещєв відповів наступне:

– Утримання керуючої кампанії, на баланс якої міська рада на сесійному засіданні 5 червня передала житловий фонд Кіровограда, здійснюватиметься за рахунок міського бюджету, на виплату зарплати її працівникам та утримання приміщення закладено 180 тисяч гривень. Тож на квартплаті її існування не позначиться. При цьому ми очікуємо, що завдяки створенню цього підприємства якість послуг поліпшиться. Не може бути так, аби підприємство в одній особі, як сьогодні у випадку з КРЕПами, збирало кошти з населення й одночасно виступало й замовником, і виконавцем послуг. Що робить у першу чергу із зібраними з населення грошима КРЕП? Виплачує зарплату своїм працівникам. А виконав роботи чи не виконав – це вже інша справа. Ми розділили функції КРЕПа – замовником від імені населення виступатиме керуюча кампанія, а виконавець – на першому етапі у його ролі виступатимуть житлово-експлуатаційні контори – отримуватиме гроші лише по факту виконаних робіт. Поки що ми вирішили не відмовлятися від КРЕПів, адже у цій сфері ще не сформований ринок послуг. З часом, напевне, до нього прийдуть й приватні підприємства. Не впорається КРЕП зі своїм завданням – оголосимо конкурс й виберемо іншого виконавця робіт. Цим шляхом давно вже пішли інші міста України. Наприклад, у Сумах аналогічна керуюча кампанія була створена у 2011 році. Правда, на її утримання у міському бюджеті заклали значно більше коштів, ніж у нас, – 2,5 мільйона гривень. Ви б бачили, які там сервісні центри, як чітко працюють усі служби. Цілодобово 12 диспетчерів приймають заявки від мешканців на виконання тих чи інших робіт, уже через півгодини надходить інформація про хід виконання робіт. Якщо людині потрібна якась довідка, їй видають її за 30 секунд. У Тернополі – інша схема. Там ще з 1998-2000 років працюють приватні ЖЕКи. Щороку підбиваються підсумки їх роботи, якщо підприємство не впоралося із завданнями, оголошується новий конкурс на обслуговування будинків. Таким чином, створюється конкурентне середовище, й забезпечується належна якість послуг.

Микола Вещєв розповів також про стан виконання інших завдань, що поставлені нині перед комунальниками. Так, на ремонт дахів нинішнього року у міському бюджеті закладено 5,4 мільйона гривень, у затвердженому міською радою переліку – 38 будинків. Уже виконано роботи у 15 будинках, ще у п’яти вони на стадії виконання. За умови подальшого стабільного фінансування та сприятливих погодних умов запланований обсяг робіт буде виконаний уже до серпня. Якщо за підсумками півріччя буде перевиконання дохідної частини бюджету, головне управління житлово-комунального господарства клопотатиме про виділення додаткових коштів на ці цілі. Рекордна сума коштів була виділена нинішнього року на ремонт ліфтів – 2 мільйони 350 тисяч гривень. Усього планується полагодити 120 підйомників, 42 із них уже повністю полагоджені, ще 10 – у роботі. Дещо пробуксовували роботи з ямкового ремонту дорожнього покриття. Як пояснив Микола Вещєв, вони фінансувалися за рахунок коштів дохідної частини загального фонду міського бюджету, на який зараз зросло навантаження через необхідність виплати відпускних працівникам освіти. У зв’язку з цим на сесії міської ради прийнято рішення про перерозподіл коштів, роботи з ямкового ремонту виконуватимуться за рахунок транспортного податку, зараз завершуються тендерні процедури, після завершення яких комунальники почнуть виконання робіт. Крім того, повідомив заступник міського голови, вперше за останні роки у міському бюджеті передбачені кошт и на ремонт прибудинкових територій (уже виконано ремонт асфальтового покриття біля восьми будинків, у роботі ще три) та тротуарів (у першу чергу роботи виконуватимуться на вулицях Великій Перспективній та Короленка). Кошти невеликі, але комунальники сподіваються, що фінансування буде збільшено. Є 8,8 мільйона гривень дотації з державного та два з половиною мільйона гривень із обласного бюджетів на капітальний ремонт доріг. Зараз завершуються тендерні процедури на ремонт дорожнього покриття на вулиці Шевченка від Кропивницького до педуніверситету та Тарковського від вулиці Пролетарської до Шевченка. Також розробляється проектно-кошторисна документація щодо ремонту вулиці Волкова від Межевого бульвару до Кільцевої. Спочатку планувалося, що роботи на цій ділянці будуть завершені нинішнього року, однак у зв’язку з великим обсягом земляних та інженерних робіт, скоріше за все, цей об’єкт буде розподілено на дві черги й буде повністю закінчено наступного року. Також вперше за останні роки з державного бюджету для Кіровограда виділено 3 мільйони 300 тисяч гривень на відновлення зовнішнього освітлення (разом із міським бюджетом розмір асигнувань становить три мільйони 700 тисяч гривень). За ці кошти планується виконати роботи на 27 вулицях, крім того, знову ж таки, вперше, передбачені кошти на відновлення освітлення 29 прибудинкових територій.

Читайте також