Дехто із депутатів, зокрема Павло Топчій (ВО "Батьківщина), вважає, що ставки кожного збору або податку, які вводяться новим податковим кодексом вперше, необхідно розглядати відповідно до процедури розгляду регуляторних актів. Однак його колега Надія Воленщак ("Фронт змін") звернула увагу на той факт, що новий Податковий кодекс вводиться в дію вже з початку цього року і якщо орган місцевого самоврядування не прийме відповідного рішення, то місцеві податки та збори вводитимуться автоматично у мінімальному розмірі, а значить, від того, наскільки оперативно спрацюють депутати, залежить стан наповнення міського бюджету. Розглядати питання та приймати по ньому рішення потрібно однозначно, наголосив і голова планово-бюджетної комісії Олег Краснокутський ("Партія регіонів"), адже, за його словами, запропоновані ставки місцевих податків та зборів несуть пряму вигоду територі- альній громаді, в ін- шому випадку буде розбалансовано міський бюджет 2011 року.
Допові- даючи з питання встановлення місцевих податків та зборів, начальник управління економіки, інвестицій, зовнішньоекономічного розвитку та комунальної власності Олена Осауленко повідомила, що, відповідно до нового Податкового кодексу, скасовано такі місцеві податки, як комунальний податок та ринковий збір. Це потягне за собою втрати для міського бюджету – понад три мільйони гривень. Натомість діятимуть податок на нерухоме майно (правда, він вступає в дію лише з 2012 року), єдиний податок (економічний ефект від якого становитиме 20,3 мільйона гривень на рік), збір за деякі види підприємницької діяльності принесе до міської скарбниці понад 2,5 мільйона гривень, збір за паркування транспортних засобів повинен поповнити кіровоградську казну на 306 тисяч гривень, туристичний збір – на 52 тисячі гривень. Після нетривалого обговорення депутати погодились із запропонованим проектом та ухвалили його більшістю голосів.
Після цього народні обранці приступили до розгляду головного фінансового документа міста на 2011 рік. Як повідомила Любов Бочкова, дохідна та видаткова частини міського бюджету збалансовані й становлять 647 мільйонів гривень з лишком. Загалом же, видатки у чистому вигляді без державних субвенцій встановлено у розмірі 461 мільйона гривень. Враховані зростання мінімальної заробітної плати, індексація грошових надходжень громадян тощо.
Видатки на захищені статті бюджету становитимуть 343 мільйони гривень. 89 закладів освіти отримають фінансування у розмірі 228 мільйонів гривень, на галузь охорони здоров’я буде спрямовано 118,9 мільйона гривень, культура отримає 17,6 мільйона, фізкультура та спорт – 4,4 мільйона. На соціальний захист населення спрямують 5,2 мільйона гривень, комунальна галузь та дорожнє господарство – 39,4 мільйона.
Олег Краснокутський схвально відгукнувся про роботу постійних депутатських комісій, які детально ознайомились із запропонованим проектом міського бюджету та внесли до нього свої корективи і пропозиції. Таким чином, головний фінансовий документ міста, який визначатиме функціонування та розвиток його господарства у наступному році, був прийнятий, щоправда, не без певного невдоволення деяких представників депутатського корпусу. Так, Іван Марковський (ВО «Батьківщина) зазначив, що пропозиції його фракції враховані не були, «народнопартієць» Андрій Кролевець був не задоволений тим, що ніде не визначені роботи за виборчими округами. На що міський голова Олександр Саінсус зауважив, що дав доручення заступнику міського голови, який опікується питаннями житлово-комунального господарства найближчим часом надати для розгляду так звану соціальну карту міста, куди і будуть занесені першочергові питання, у тому числі й ті, які озвучували депутати.
Після доповіді першого заступника міського голови Василя Дзядуха депутатський корпус визначив обсяги та межі повноважень Кіровській і Ленінській районним у місті Кіровограді радам шостого скликання. Були внесені зміни до регламенту міської ради шостого скликання, а секретар міської ради Ігор Волков повідомив про перехід депутата Павла Топчія з постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та енергозбереження в комісію з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення. Також були внесені доповнення до графіка прийому виборців депутатами міської ради та затверджено частку прибутків комунальних підприємств, які підлягають відрахуванню до міського бюджету в розмірі п’яти відсотків чистого прибутку.
Оксана ВЕРСТЮК