Кіт сконав, а людям досі роблять уколи

У Кіровограді через безпритульного скаженого кота, від укусів і подряпин якого постраждали 16 осіб, склалася напружена епізоотична ситуація.

Це пов’язано як із неможливістю встановити тварину, від якої заразився кіт, так і усіх тих чотирилапих, з якими він контактував. Цілком ймовірно, що щепленнями, проведеними ветеринарними працівниками міста у вогнищі сказу, охоплені не всі тварини.

– Вогнище сказу навіть після проведення там комплексу протиепізоотичних та медичних заходів профілактики залишається діючим, – каже заступник головного державного санітарного лікаря області Тамара Ланкмілєр. – Тож у всіх випадках нападів невідомих тварин, після чого на тілі залишилися ослинення, подряпини чи укуси, постраждалим необхідно звертатися за медичною допомогою. Ступінь ризику інфікування може визначити лише лікар. І якщо він призначив антирабічні щеплення, то курс необхідно пройти в повному обсязі, щоб убезпечити себе від інфікування.

Заступник начальника епідеміологічного відділу Кіровоградського міськміжрайонного управління головного управління Держсанепідслужби в області Галина Сабадаш припускає, що кіт міг заразитися через укус дикої тварини, хворої на сказ. Можливо, лисиці, яких дуже багато в Кіровоградському районі, де регулярно фіксуються випадки захворювання тварин на сказ. А 101-й мікрорайон обласного центру межує з Кіровоградським районом, де лише цього року було зареєстровано сім випадків сказу серед тварин – лисиці, куниці, собаки. Отже, територія Кіровоградського району є неблагополучною, оскільки випадки сказу фіксуються з року в рік. У самому ж Кіровограді останній випадок сказу був зареєстрований у 2008 році у мікрорайоні Ковалівка. А от в області торік був зафіксований летальний випадок у Маловисківському районі – жінку вкусила скажена лисиця.

Нагадаємо, що сказ для людей і тварин – смертельно небезпечне захворювання.

Від скаженого кота, котрий тримався магазину в 101-у мікрорайоні на проспекті Університетському, постраждала рекордна кількість людей – 13 дорослих і троє дітей.

– Днями за медичною допомогою звернулась 16-а жертва скаженого кота, – розповідає Галина Сабадаш. – Відповідна допомога їй була надана та розпочато курс щеплень – п’ять – шість ін’єкцій. Усі потерпілі отримують безкоштовну вакцину індійського виробництва. Ліки є в достатній кількості. Тому, якщо з’являться ще постраждалі від укусів безпритульних тварин, потрібно звернутись за допомогою до травматологічного пункту міста.

Станом на 21 жовтня ветеринарною службою проти сказу щеплено 133 тварини (88 котів та 45 собак), в тому числі 26 безпритульних (18 собак та 8 котів).

Проведення протиепідемічних заходів у вогнищі сказу триває.

Читайте також