Одним із сучасних методів хірургії є застосування малоінвазивних технологій, завдяки яким оперативні втручання проводяться не через травматичний розріз шкіри, а через невеликі отвори, що значно знижує наслідки хірургічного втручання та поліпшує його перенесення пацієнтом. Такі методики нині широко застосовуються у Кіровоградській лікарні швидкої медичної допомоги.
Наявність необхідного обладнання дозволяє значно розширити методи діагностики та лікування пацієнтів з різноманітними хворобами внутрішніх органів, суглобів, гінекологічних патологій тощо та забезпечує їм можливість більш швидкого відновлення, реабілітації, скорочення терміну перебування у стаціонарі лікарні. Працюють на ньому висококваліфіковані хірурги різного профілю.
Одним з ефективних способів діагностики та подальшого лікування суглобів визнається артроскопія. Цей метод дозволяє отримати точні відомості про стан суглоба і провести необхідні терапевтичні та хірургічні маніпуляції. Артроскопія вважається одним із перспективних напрямів у медицині, бо дає можливість здійснювати малоінвазивні втручання з будь-яким рівнем складності.
Серед тих, хто активно застосовує новітні технології у своїй повсякденній лікарській практиці, зокрема і метод артроскопії у лікуванні патологій суглобів, – завідуючий травматологічним відділенням ЛШМД Ярослав Аніловський та лікар-ортопед, спеціаліст з ендоскопічної хірургії суглобів Артур Заін.
– Це метод діагностики та лікування травм колінного, плечового, ліктьового, тазостегнового, гомілковостопного суглобів, – зазначає Ярослав Михайлович. – Відповідна апаратура, яка дозволяє застосовувати малоінвазивні технології, є майже в усіх обласних центрах України. Тепер маємо і в нашій лікарні швидкої медичної допомоги.
Проблеми із суглобами виникають у багатьох людей. Захворювання може проявитись як у результаті травми, так, і здавалось би, без видимих причин – внаслідок старіння та зношення суглобів. Пацієнт постійно страждає від дискомфорту і болю, наприклад, в області колін. Забути про захворювання дозволить проведення артроскопії колінного суглоба.
– У площину суглоба через мікронадрізи вводиться спеціальний відеоендоскопічний інструмент, – пояснює Артур Заін. – Величина одного чи кількох надрізів при проведенні артроскопії суглоба – п’ять міліметрів. Артроскопія дозволяє встановити точний діагноз захворювання, виконати хірургічні маніпуляції і домогтися відновлення функції суглоба.
Артроскопія допомагає виявляти і лікувати такі захворювання і стани, як розсікаючий остеохондрит, ревматоїдний артрит, деформуючий артроз, розриви зв’язок та сухожиль, пошкодження хрестоподібних зв’язок, менісків, вивих надколінка, внутрішньосуглобні переломи, синовіїти незрозумілої етиології, наявність вільних хондромних тіл у суглобі, інші симптоми, які не піддаються стандартним прийомам дослідження.
Обладнання високої точності дозволяє проводити артроскопію коліна максимально результативно, попереджаючи більшість ризиків, які можливі при будь-якому хірургічному втручанні. Тож у багатьох випадках віддається перевага саме цьому методу.
Важливо знати, що при проведенні подібних операцій термін реабілітації становить не більше 10 – 14 днів. Уже через два – три тижні пацієнт може повернутись до звичайного способу життя.
Артроскопія – це малоінвазивне хірургічне втручання, результати якого практично завжди позитивні. Якщо за показаннями пропонується саме цей варіант лікування, не варто відмовлятися або відкладати візит до лікаря.
Якщо когось зацікавила дана публікація, можна безпосередньо звертатись до міської лікарні швидкої медичної допомоги або телефонувати за номерами +38(093)144-44-92, +38(095)500-20-34 (лікар Заін Артур Ігоревич).
Ксенія ГРУДНЕВА