КІРОВОГРАДСЬКИЙ МІСЬКВИКОНКОМ ПІКЕТУВАВ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЮ

Керуюча справами міськвідділу Віра Сухопарова, котра виконує обов’язки міського голови, про події у відділі дізналася від його начальника Світлани Мальцевої, коли та зателефонувала до неї і з тремтінням у голосі повідомила, що її і ще одну співробітницю відділу „заблокували” люди в масках, не випускають із кабінету і вимагають особові справи працівників виконкому.

Як пояснила журналістам керуюча справами, напередодні, у середу, вона мала розмову із представником правоохоронних органів (він, між іншим, не представився), який прийшов після 17 години, показав їй постанову обласної прокуратури про вилучення матеріалів згаданого відділу щодо деяких співробітниць міськвиконкому (жіночої статі, як було написано в постанові), які працювали у його підрозділах у період із листопада по грудень 2004 року. Якщо конкретніше, то їх цікавили працівники загального відділу, апарату міської ради і особисто пані Сухопарова. Коли ж Віра Олександрівна звернулася із проханням пояснити ситуацію до прокуратури, вказати конкретно по прізвищах, які справи необхідні, вона отримала відповідь, що це – таємниця слідства.

Тож коли представники УБОЗу розпочали обшук відділу кадрової роботи, виконуюча обов’язки міського голови разом із секретарем міськради Миколою Цукановим намагалися з’ясувати, що ж, зрештою, коїться у керованому ними підрозділі і чому їх не повідомили про це. “Триває вивчення документів”, — таким було пояснення. Але чому не випускають працівників? За словами Віри Сухопарової, убозівці пояснили це тим, що ті затримані (невідомо, на якій підставі, без пред’явлення жодних документів, без роз’яснення їхніх прав, як того вимагає закон). Тоді ж кореспондентові “ВГ” вдалося поставити кілька запитань старшому групи. На жаль, він був не дуже говірким. Повідомив лише те, що вилучення згаданих матеріалів пов’язане зі слідством, яке стосується виборів Президента у 100-му виборчому окрузі.

А тим часом через психологічний тиск начальнику відділу Світлані Мальцевій стало зле. Незважаючи на різке погіршення стану здоров’я жінки медпрацівників швидкої допомоги гості у масках тривалий час до неї не пускали. Лише після того, як Микола Цуканов повідомив обласному прокурору про ці події, невідкладну допомогу було надано. Після “з’ясування стосунків” Світлану Мальцеву відпустили до лікарів, іншу затриману – Світлану Рожко, яка нещодавно перенесла складну операцію і у якої піднявся тиск, так і не випускали з кабінету до 15 години. І лише після довгих умовлянь УБОЗівці згодилися її відпустити, коли замість неї залишився у приміщенні завідуючий юридичним відділом Дмитро Олійник. Результатом дій правоохоронців стали 37 вилучених особових справ, винятково жінок.

Про всі ці події у понеділок повідомила в.о. міського голови Віра Сухопарова на загальних зборах трудового колективу міської ради і міськвиконкому, проведених під час обідньої перерви. Як зауважила вона, до тих порушень, з якими проводилося вилучення матеріалів відділу кадрової роботи, додалися порушення трудового законодавства, оскільки без особових справ оформити законну відпустку цих 37 працівниць не можливо.

Секретар міської ради Микола Цуканов, виступаючи перед колегами, відзначив той момент, що із 1991 року, коли він уперше був обраний міським депутатом, він ще не стикався з таким безпрецедентним порушенням закону. “Це тиск не лише на окремих людей, це тиск на усю міську раду і її виконавчий комітет,” – зазначив він. А також запевнив присутніх, що жоден працівник апарату ради не брав участі у фальсифікації результатів останніх виборів Президента.

На збори було запрошено голову ОДА Едуарда Зейналова і прокурора області Костянтина Пасіку, однак ні вони, ні їхні представники не з’явилися. Щоб бути почутими, працівники міськради та виконкому на зборах прийняли звернення до Президента, прем’єра, спікера парламенту, генпрокурора, міністра внутрішніх справ, голови ОДА, прокурора області з вимогами “припинити свавілля та захистити законні права співробітників виконавчих органів Кіровоградської міської ради”. Через те, що представники обласної влади не відгукнулися на запрошення на збори, їх учасники провели короткий мітинг перед будівлею ОДА, де зачитали цей документ. А по завершенню заходу звернення було передано до приймальні голови облдержадміністрації.

У вівторок на прес-конференції у міськвикономі Микола Цуканов так пояснив, чому пікетували саме облдержадміністрацію: „Члени трудового колективу сподівалися на політичну мудрість керівництва області. Саме тому ми вирішили спочатку не йти на пікетування, а запросити до себе голову ОДА Едуарда Зейналова, який повинен би був втрутитися в ситуацію, налагодити взаємодію з прокуратурою і правоохоронними органами – так у складних ситуаціях робили попередні керівники області. Але замість цього губернатор за три дні навіть не поцікавився, що ж відбувається у міськвиконкомі”.

Крім цього, Микола Миколайович підкреслив, що неправомірні дії міліції останнім часом стали практично нормою у нашій області. При проведенні оперативно-слідчих дій допускається безліч грубих порушень закону. І якщо й далі так піде, то ніхто не застрахований, що завтра до нього у квартиру не увірвуться люди в масках, навіть не пояснюючи мотивів.

Віра Сухопарова на цій же прес-конференції пояснила, що раніше також були випадки вилучення документів у міськвиконкомі, але ж із якимось додержанням законів, цивілізовано. Чому так брутально і нахабно все відбувалося цього разу – можна тільки здогадуватися.

Максим ТАЛИЙ

Читайте також