Кіровоградський досвід Юрій Павленко визнав унікальним й вартим запозичення



Разом із Юрієм Павленком до дитячого будинку «Наш дім-2» завітали виконуюча обов’язки заступника голови облдержадміністрації Галина Пастух, міський голова Олександр Саінсус, його заступник Лариса Андреєва та начальник відділу сім’ї та молоді міської ради Людмила Дорохіна.

Діти зустріли гостей традиційним українським хлібом-сіллю, взамін отримавши велику корзину із солодощами.
Запитавши дозволу дітей, Юрій Павленко оглянув дитячі кімнати, поспілкувався з юними мешканцями "Нашого дому-2", ознайомився з його матеріально-технічним оснащенням. Працівники дитячого будинку розповіли уповноваженому Президента України з прав дитини, що їхній заклад є одним із перших і мало не єдиним в Україні. Адже особливістю цього закладу є виховання дітей та їх соціальна адаптація. Тут діти стають впевненими в собі, доброзичливими, відвертими у спілкуванні. Сьогодні в "Нашому домі" проживають 10 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Наприкінці візиту мешканці "Нашого дому" пригостили усіх гостей солодощами власного виробництва.
Коментуючи побачене, Юрій Павленко зауважив, що сьогодні, одним з основних завдань влади є реформування інтернатної системи в Україні. Усі країни Європи мають дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але жодна країна не використовує для виховання цих дітей інтернатної системи.

Натомість міський голова Олександр Саінсус зазначив, що подібних закладів у Кіровограді діє два. Один з низ розташувався у переобладнаному для проживання колишньому дитячому садочку, а даний був побудований «з нуля», спеціально під потреби дітей. Але обидва заклади діють успішно, а їхні вихованці досить впевнено крокують у майбутнє самостійне життя. Також очільник міста висловив переконання, що міська влада готова взяти активну участь у реформуванні діючої в обласному центрі школи-інтернату, створивши ще два аналогічних «Нашому дому» будинки, але задля цього бракує бюджетних коштів. Якщо подібне фінансування буде передбачене у Державному бюджеті, то через рік-два у Кіровограді діюча школа-інтернат для дітей-сиріт перестане існувати. Є плани створити на її плащах спортивний інтернат, де б його вихованці могли реалізовувати свої спортивні таланти та досягати відповідних успіхів.

Та запровадження передового європейського досвіду виховання дітей-сиріт в українських реаліях потребує не просто фінансової підтримки, а і певних законодавчих змін. Зараз колектив дитбудинку перебуває під постійним тиском контролюючих органів, адже функціонування подібного закладу нового типу не прописане в жодному нормативному документі. До речі, аналогічний будинок в Черкасах через аналогічні причини припинив своє існування. Та все ж Юрій Павленко переконаний, що дитячі заклади мають право на існування, а передовий досвід міста Кіровограда має бути розповсюджений на всю країну. Тому і було домовлено, що міська влада потурбується про розробку нового положення про діяльність подібних закладів нового типу для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Згодом зазначений документ ляже в основу загальноукраїнського документа, на основі якого і буде впроваджено державний експеримент.

Тому приклад Кіровограда є основоположним у справі реформування інтернатної системи.

Юрій Павленко відзначив, що його приємно вразили два інтернатних заклади, де створено належні умови для виховання, навчання і розвитку творчих здібностей дитини. Це новий тип дитячого закладу "Наш дім" та гімназія – інтернат – школа мистецтв. На його думку, саме такі заклади під час проведення реформування пострадянської системи піклування над дітьми-сиротами мають прийти на заміну теперішнім школам-інтернатам. В інтернатах мають залишатись лише діти з вадами здоров’я, де потрібен спеціалізований медичний догляд. Тому прийнято рішення, що Кіровоградський сімейний дитячий будинок "Наш дім" візьме участь у пілотному проекті по створенню подібних закладів на території України.

Юрій Павленко також порушив низку важливих питань, що потребують вирішення. Це захист прав дітей з особливими потребами, забезпечення випускників шкіл-інтернатів власним житлом та поновлення майнових і житлових прав дітей-сиріт, взаємодія служб, які опікуються дітьми тощо.

Всі напрацьовані матеріали після відвідин Кіровоградської області будуть використані у доповіді уповноваженого Президента України з прав дитини на запланованій на 13 жовтня всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини, проведення якої ініціював Президент України. Як пояснив посадовець, є необхідність перед початком другого етапу адміністративної реформи визначитися, які саме державні органи та структури надалі відповідатимуть за дотримання прав дітей.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Анджеліна Джолі поділилася деталями про біографічний фільм "Марія": вона освоїла оперний спів - BBC News Україна.
Мобілізація з віку 18 років: Зеленський у Брюсселі роз'яснив, чому це не може бути реалізовано - BBC News Україна
Смертельні агенти України: Economist аналізує вбивство генерала Кирилова - BBC News Україна
Теги