Усі житлові будинки, заклади соціально-культурної сфери Кіровограда стовідсотково готові до початку нового опалювального сезону. Про це заявив під час прес-конференції у міській раді заступник міського голови Микола Вєщев. За його словами, всі котельні, теплові мережі Кіровограда готові постачати споживачам тепло, а всі 1457 житлових будинків отримали акти готовності його прийняти.
За інформацією Миколи Вещєва, уже опалюються перший та другий пологові будинки, міська лікарня швидкої медичної допомоги, а також навчальні заклади, які мають індивідуальні котельні. Минулого тижня тепловики почали заповнювати мережі житлових будинків водою. Враховуючи досвід початку опалювального сезону минулих років, міський голова Олександр Саінсус своїм розпорядженням створив спеціальну комісію, на яку поклав завдання перевірити кожний будинок, кожний об’єкт системи теплопостачання, особливо за тими адресами, де були проблеми з пуском тепла минулого року. Перевірки тривали протягом трьох тижнів, за результатами обстежень керівники КРЕПів завчасно отримали приписи про усунення недоліків. Комісія щоденно доповідає міському голові про хід підготовки до опалювального сезону, який Олександр Саінсус тримає на постійному особистому контролі, а кожний керівник комунального підприємства несе персональну відповідальність за вчасну подачу тепла до ввіреного житлового фонду.
Вирішено й питання лімітів на газ для теплопостачальних підприємств, які вже підписали договори на поставку блакитного палива із НАК «Нафтогаз України». До речі, Кіровоград в цьому плані – один із перших в Україні. Існуючу заборгованість перед газівниками підприємствам вдалося погасити завдяки урядовій постанові про відшкодування різниці в тарифах та закону про списання боргів минулих періодів. При цьому борг КП «Теплоенергетик» перекритий повністю, а ДП «Кіровоградтепло» після проведення взаємозаліків ще залишилося винне два мільйони гривень. Проте, НАК «Нафтогаз України» зважив на наявність у підприємства виконавчих впроваджень по погашенню боргу з населення за отримані послуги і підписав угоди.
Водночас у орендного підприємства є проблема, яку необхідно вирішити до 15 жовтня, – це майже два мільйони гривень боргу за електроенергію, через який на момент проведення прес-конференції котельні підприємства були знеструмлені. З цього приводу проводилося кілька нарад в міській раді та облдержадміністрації, на які запрошувалися й керівники, й власники компанії-орендаря теплопостачального підприємства. За поясненнями керівників ДП «Кіровоградтепло», вони планують погасити його за рахунок кредитів. У разі, якщо ДП «Кіровоградтепло» цього не зробить і початок опалювального сезону буде під загрозою, міська влада готова до початку процедури розірвання договору оренди з підприємством, попередив Микола Вєщев.
Журналісти поцікавилися думкою заступника міського голови щодо подальшого реформування системи теплозабезпечення Кіровограда у зв’язку із збільшенням кількості споживачів, що перейшли на індивідуальне опалення. Микола Вещєв зазначив на це, що існує відповідна програма, розроблена спеціалізованим інститутом, і є доручення міського голови вивчити питання впровадження її в життя. До слова, Микола Вещєв переконаний, що зробити це буде легше, якщо кіровоградців обслуговуватимуть не два, а одне підприємство.
– У цьому контексті є ініціатива міського голови щодо розірвання договору оренди ДП «Кіровоградтепло» й об’єднання цього підприємства із КП «Теплоенергетик», – зауважив Микола Вещєв. – Наведу такий приклад: є модульна котельня на вулиці Башкірській, яка опалює навчальний заклад. Вона могла б обслуговувати й будинки, що неподалік – на проспекті Комуністичному, але територіально це зона обслуговування двох різних підприємств. У разі об’єднання подібні проблеми можна було б розв’язати досить легко. Крім того, було б знято з порядку денного питання розрахунків за електроенергію, адже ТЕЦ виробляє власну, і її собівартість значно нижче за ціни, що виставляє обленерго.