Феєрверки та салюти – невід’ємний атрибут новорічних свят. Та, на жаль, щороку трапляються випадки, коли тяжко травмуються, а то й гинуть люди, виникають пожежі від необережного поводження із піротехнічними виробами. Що ж необхідно знати, щоб не зіпсувати собі свято?
Як пояснила начальник сектора захисту прав споживачів управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради Ганна Денисенко, на піротехнічні засоби у продавця повинен бути паспорт (формуляр, інструкція із застосування), який засвідчує відповідність виробу нормативним документам. Текст інструкції, який додається до виробу, разом із написами на ньому має містити обмеження щодо його застосування, способи та методи безпечної підготовки, запускання й утилізації в разі необхідності, термін придатності або гарантійний термін і дату виготовлення; попередження про небезпечність виробу, інформаційні дані виробника й таке інше. Зазначена інформація повинна бути викладена українською мовою, а також мовою держави, в якій розташовано підприємство-виробник. Текст має бути чітким та добре помітним. Застережні написи – виділені жирним шрифтом.
У разі придбання піротехнічного виробу необхідно усвідомлювати, що транспортувати, зберігати та утилізувати його слід, суворо дотримуючись вимог нормативної та технічної документації на виріб, правилами пожежної безпеки, іншими нормами та правилами, оформленими у встановленому порядку. Розбирати чи доробляти піротехнічний виріб споживачам (продавцям), а також використовувати не за призначенням або в умовах, не передбачених експлуатаційною документацією, не дозволено.
Також Ганна Денисенко нагадала, що купувати піротехнічні вироби дозволено лише у спеціалізованих відділах та магазинах.