Дохазяйнувалися…

У селищі Новому, що в Кропивницькому, 25 червня мало не розпочався місцевий Майдан, коли біля селищної ради зібралися новенці, яких обурили підпільні дії місцевих чиновників та обранців до селищної ради, спрямовані на перешкоджання бажанню людей, щоб селище було частиною міста. Вгамував їх лише незапланований приїзд до селища міського голови Кропивницького Андрія Райковича.

А розпочалося все з того, що на початку тижня на зупинках громадського транспорту мікрорайону та на дошках оголошень з’явилися листівки, написані від руки й без будь-яких вихідних даних: «Люди!!! 25.06. о 16:00 біля селищної ради буде зібрання з представником міста Райковичем. Приходьте відстояти свої права».

Не посвяченим у новенські перипетії останнього часу буде не зрозуміло, чому міського голову названо лише представником міста та які свої права закликав новенців анонімний автор листівок захищати? З першим питанням розібратися неможливо, а от із другим – поясню: у селищі Новому, як партизани, окремі особи активно просувають ідею об’єднання із селом Грузьким Кропивницького району, що автоматично позбавляє новенців усіх тих міських зручностей, які вони мають нині (налагоджене транспортне сполучення багатомісними автобусами за маршрутом «Селище Нове – Площа Богдана Хмельницького», можливість лікуватися в кропивницьких медичних закладах, навчатися в міських школах і працювати в Кропивницькому тощо). Ніким це офіційно поки що не доведено, але таку зацікавленість цих окремих осіб у зміні статусу селища (із мікрорайону Кропивницького в населений пункт, що об’єднається в громаду із селом Грузьким) народний поголос пов’язує нібито з матеріальним винагородженням «партизанів» у разі їхньої успішної «операції».

Як би там не було, але на анонімний заклик до селищної ради прийшло декількасот новенців. Перші з них зайшли в залу засідань ради, де Юрій Прадунець, один з членів місцевої депутатської робочої групи, що займається розглядом можливих варіантів приєднання Нового до того чи іншого населеного пункту, розповів, що до селищної ради надійшло звернення від голови Грузьківської сільської ради Сергія Кучера та частини депутатів сільради щодо об’єднання із селищем Новим. Очільник Грузького почав був розповідати про те, які він бачить перспективи в об’єднанні Грузького й Нового в одну територіальну громаду, але не зміг цього зробити до кінця, бо новенці одноголосно заперечували проти цього й висловлювали бажання й надалі бути частиною Кропивницького.

А в цей час перед селищною радою інша частина новенців доводила це ж новенському селищному голові Сергієві Денисенку (на нього та місцевих депутатів і працівників селищної ради з усіх боків сипалися звинувачення в тому, що це вони заважають остаточному об’єднанню з Кропивницьким, бо в такому разі втрачають свої можливості, посади й робочі місця). І невідомо, чим би все це закінчилося, якби не поява міського голови Андрія Райковича.

– Я лише нещодавно дізнався, що нібито маю бути сьогодні у вас, як про це написано в листівках, розвішаних по селищу Новому, – зазначив очільник Кропивницького. – І хоча не планував приїздити, але не міг зігнорувати те, що ви на мене очікуєте. Ми з вами – одна територія. Селище Нове я вважаю одним з мікрорайонів Кропивницького. І ви самі знаєте, що це не просто слова. Ми доводимо це реальними справами! Перші великогабаритні автобуси, які закупили для КП «Електротранс», поїхали в селище Нове. Ми налагодили тут систему водопостачання, запустили нову економну модульну котельню. На неї з бюджету міста Кропивницького витрачено 17 мільйонів гривень. Ми вважаємо, що селище Нове – це Кропивницький, і пропонуємо приєднуватись до нас…

Андрій Райкович заспокоїв людей і повідомив, що без їхньої згоди ніхто не зможе вирішити їхню долю. І додав, що завжди дбав і дбає про розвиток усіх мікрорайонів Кропивницького, зокрема й селища Нового (йшлося про розбудову дорожньої інфраструктури, створення нових медичних закладів, реанімацію міського громадського транспорту, оновлення систем теплопостачання, безперебійне функціонування медичних і навчальних закладів тощо). Тому і є прихильником остаточного об’єднання у процесі реформи децентралізації влади селища Нового й решти Кропивницького. А зміни, які настануть після цього, будуть лише на краще (міська влада не збирається закривати в Новому ні освітні, ні медичні заклади, як про це поширюють чутки противники об’єднання Нового з Кропивницьким).

Щоб донести цю думку і до депутатів Новенської селищної ради, очільник нашого обласного центру візьме участь у другому засіданні тринадцятої сесії, яке розпочнеться 26 червня о 15:00. (На час виходу даного номера газети друком сесія вже мала завершитися. Про її перебіг, а також інтерв’ю депутата міської ради Кропивницького від селища Нового Валентини Яремчук з приводу навколооб’єднавчих баталій читайте в наступному номері «Вечірньої газети».)

Не можна не згадати і про те, що під час цього кимось запланованого зібрання, на якому хтось, певно, планував влаштувати обструкцію міській владі, вислуховувати вкрай негативну оцінку діяльності Новенської селищної ради довелося її очільникові та іншим її представникам (розбита центральна дорога селища, невирішені комунальні проблеми, незрозумілі, за словами новенців, рішення ради тощо). Прозвучали навіть прохання до міського голови провести аудит її господарської діяльності.

Наприкінці зустрічі, під час якої було обрано голову зібрання та його секретаря, яка вела протокол зборів, новенці обрали членів ініціативної групи, яку разом з Андрієм Райковичем уповноважили взяти участь у сесії селищної ради й донести до її депутатів одностайне бажання жителів Нового: вони – за об’єднання в одну територіальну громаду з містом Кропивницьким.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також