Хоча вони й не кривдили вагітних та стариків

Апеляційний суд області переглянув кримінальну справу стосовно злочинної групи з трьох чоловіків, які, використовуючи кодграбер (пристрій, при застосуванні якого вимикається охоронна система автомобіля, відчиняються його двері, а також знімається блокування старту двигуна), скоювали крадіжки із салонів престижних машин.

"Вечірня газета" уже розповідала про діяльність цього угруповання. Нагадаємо, першим від нього постраждав 15 серпня 2010 року чоловік, з "Шевроле" якого, залишеного удень на півгодини біля супермаркету "Сільпо", зникла сумка з грішми та цінними речами, всього на суму майже дві тисячі гривень. Через два дні про схожу біду міліціонерам розповів ще один кіровоградець – з його автівки, залишеної під вечір біля магазину "Стройдвор" на вулиці 50 років Жовтня, було викрадено 11 тисяч гривень, ноутбук та деякі документи. А 20 серпня до міліції звернувся чоловік із проханням знайти негідників, які поцупили із салону його "Ніссана" норкову шубу ціною у 16 тисяч гривень, котру за півгодини до того справив благовірній на другому поверсі "Фуршету" на вулиці Волкова. Обновка зникла, поки він із щасливою дружиною продовжував шопінг у "Великій кишені" на Маршала Конєва.

У міліції припускали, що всі ці крадіжки – робота однієї групи. А відсутність на машинах слідів злому наводила на думку про те, що злочинці застосовували кодграбер. Та узнати що-небудь конкретне про спритників не вдавалося. А тим часом у міліцію продовжували надходити заяви про аналогічні злочини. Так, 27 серпня під вечір в Кіровський райвідділ звернувся власник "Ауді А4", щоб повідомити, що за годину до того з його авто, залишеного біля ринку "Європейський", зникли документи та чотири з половиною тисячі гривень. Через три дні така ж неприємність за схожих обставин спіткала ще одного кіровоградця: поки він скуплявся у "Фуршеті" на вулиці Волкова, хтось побував у його машині і вкрав звідти 8700 гривень.

Аж у березні 2011-го міліція затримала трьох чоловіків, які вчинили описані вище злочини. Ватажком цієї групи виявився чотири рази раніш судимий житель Києві. Це він у серпні 2010 року домовився зі знайомим земляком на прізвисько Сєвер (його міліція розшукує і досі) про те, що обкрадатимуть автомобілі з допомогою кодграбера. Скоювати злочини вирішили у Кіровограді, де мали зв’язки у кримінальних колах. У нашому обласному центрі до них приєдналися ще двоє бувалих чоловіків, один із яких мав легковик "БМВ". На цій машині вони й курсували час від часу Кіровоградом, вишукуючи автомобілі, в яких можна було поживитися грішми та цінними речами. При цьому лідер групи взяв із кожного спільника слово, що скоюватимуть злочини тільки тверезими, не крастимуть з автомобілів, які стоять біля церков чи з яких вийшли вагітні жінки, люди з малими дітьми та старики. "Такі в нього принципи", – сказав злодій-кіровоградець слідчому про свого ватажка-киянина. А ще з’ясувалося, що у цій групі завдяки благородному лідеру діяло таке правило: не застосовувати сили проти власника машини, якщо той застукає когось із них в салоні, намагатися вирішити питання мирним шляхом, аби потерпілий не заявив у міліцію. Здобуті в чужих авто гроші вони ділили порівну. Кошти, які отримували від продажу крадених речей (їх глава групи передавав через водія рейсового автобуса в Київ знайомому скупнику), – також. До речі, більшість речей, що вони викрали у Кіровограді, повернуто власникам. В тому числі й згадану вище норкову шубу.

На початку нинішнього року справу стосовно цієї злочинної групи розглянув Кіровський районний суд Кіровограда. Її організатора засудили до восьми років позбавлення волі, кожного із його спільників – до семи з половиною. Засуджені розцінили ці санкції як надто суворі і поскаржилися до апеляційного суду. Недавно ця інстанція розбиралася в їхніх претензіях. І дійшла висновку, що вирок районного – законний і справедливий.

Читайте також