Ідею створення перинатального центру підтримали

На засіданні виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, яке відбулось 14 липня, було затверджено перспективний план заходів щодо модернізації та оптимізації галузі охорони здоров’я м. Кіровограда на 2016 – 2018 роки.
Одним із пунктів цього документа передбачалось об’єднання двох міських пологових будинків та створення на базі відремонтованого корпусу пологового будинку №1, що на Новомиколаївці, перинатального центру другого рівня надання медичної допомоги. А у вивільнених приміщеннях пологового будинку №2 ім. святої Анни планується створити міський гемодіалізний центр та розташувати дитячу міську лікарню. Як повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик, усі медпрацівники пологового будинку №2 обов'язково будуть працевлаштовані, а жінки зможуть лікуватись у тих самих лікарів, до яких звикли. Об'єднання ж пологових будинків передбачалося ще в 2014 році, але депутати тоді відклали цю ідею.
Міський голова Андрій Райкович наголосив, що нині у місті щодня народжується в середньому чотири малюки, тож обслуговувати пацієнток зможе і один, відремонтований. пологовий будинок. Зараз там омжуть приймати до 18 пологів на добу.
– У пологових будинках Кіровограда часто народжують жінки з найближчих до обласного центру районів, – повідомив міський голова. – Але ж кошти на ці медичні заклади витрачаються з міського бюджету. Батьки одного з тих чотирьох новонароджених не є членами нашої громади. А перинатальний центр місту дуже потрібен, бо обласний перинатальний центр третього рівня перевантажений. Зі створенням такого медичного закладу ми зможемо сконцентрувати свою увагу на поліпшенні його матеріальної бази, закупівлі новітнього медичного обладнання.
Райкович зазначив, що, оскільки медична реформа в державі досі не відбулась, а основний принцип страхової медицини – "Гроші ходять за пацієнтом", то утримувати два пологових будинки місту невигідно. Натомість місцеві політики жваво підхопили це питання, не намагаючись запропонувати вирішення фінансової проблеми.
Член виконкому Лариса Онул зазначила, що нове завжди досить важко впроваджувати у життя.
– Мені здається, що проблема полягає не стільки у збереженні пологового будинку, адже мова не йде про закриття медичного закладу, а в тому, що адміністративний персонал позбудеться своїх посад, – зазначила Лариса Онул. – Я знаю багатьох лікарів пологового будинку №2, і вони просять лише про те, щоб їх колектив не був розпорошений по різних лікувальних закладах. Адже медики щоденною роботою підтверджують свій високий професійний рівень. Їх добре знають пацієнтки, тому йдуть лише до "свого" лікаря.
Секретар міської ради Сергій Бойко запропонував підтримати ідею створення перенатального центру другого рівня на 160 ліжкомісць, але й надалі вивчати питання, в одному чи в двох приміщеннях він буде діяти.
Тож ту частину плану, яка передбачає об'єднання пологових будинків, із документа прибрали. З цим погодились й інші члени виконкому. Наступним кроком буде винесення документа на розгляд депутатів міської ради.
Також члени виконкому прийняли рішення про створення комісії з питань прийому – передачі цілісного майнового комплексу державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина №19 Міністерства охорони здоров’я України".
– Це так звана "рудівська" лікарня, де лікуються кіровоградські шахтарі та частина кіровоградців за територіальним принципом, – пояснив Андрій Райкович. – Тепер цей медичний заклад буде підпорядковуватись міській владі, але ми повинні зробити все, щоб зберегти його унікальний потенціал та професійний колектив, а також забезпечити належне надання медичних послуг мешканцям міста.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також