Кропивницький стане безпечним, а ЦНАП розширить свої функції

Десята сесія міської ради Кропивницького розпочалася 21 листопада – в День гідності та свободи. Це свято віднедавна відзначається на знак вшанування подвигу народу у буремні 2013 – 2014 роки, коли в Україні відбулась Революція гідності. Тож депутати міської ради і запрошені на сесію члени територіальної громади хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час тих подій.
Європейські кредити – на розвиток міста
На початку сесійного засідання народний депутат України Олександр Горбунов поінформував депутатів про результати моніторингу, що провів Європейський інвестиційний банк. Відповідно до них Кропивницький було внесено до переліку міст, яким може бути надане пільгове кредитування до одного мільярда гривень під два відсотки річних.
– Оcтaннім часом наше місто демонструє хороші темпи cоціaльно-економічного розвитку, це і вплинуло на рішення Європейського інвестиційного банку, – зазначив парламентарій. – Кропивницький зможе отримати інвестиційні кошти для реалізації прогрaми “Безпекa дорожнього руху”, а це дає можливість додаткового ремонту доріг, cвітлофорів, моcтів, вcтaновлення зупинок громадського транспорту, інших об’єктів дорожньої інфраструктури тощо. Це може дати потужний поштовх розвитку міста.
Поліцію підтримують, але й питають з неї
Спершу депутати взялися за розгляд депутатських запитів і підтримали, зокрема, запит депутата Олега Кроснокутського про надання матеріальної допомоги матері патрульного поліцейського Дениса Скобiоале, який дістав ножове поранення пiд час затримання небезпечного злочинця, у розмірі 10 тисяч гривень.
Потім депутати заслухали звіт в.о. начальника Кропивницької ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Оксани Єфімович про надходження коштів до міського бюджету за 10 місяців цього року. А заступник начальника управління патрульної поліції Кропивницького Марія Журавель прозвітувала про вжиті у 2017 році заходи щодо охорони громадського порядку та протидії злочинності нарядами поліції. Депутати мали можливість поставити запитання представнику поліції про кримінальну ситуацію у місті.
Будуть зарплати
і соціальні виплати
Далі народні обранці перейшли до внесення змін до міського бюджету на 2017 рік. За словами начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, субвенція з державного бюджету в розмірі майже 83 мільйонів гривень дозволить погасити різницю в тарифах на енергоносії для закладів бюджетної сфери, збільшити соціальні виплати, надати пільги та житлові субсидії для населення, придбати житло для дітей-сиріт та створити дитячі будинки сімейного типу тощо. Також місто отримало субвенцію у розмірі 20 мільйонів гривень на виплату заробітної плати медикам, придбання медикаментів та розрахунки за енергоносії. Майже 6,5 мільйона гривень підуть на виплату стипендій учням ПТУ та заробітної плати працівникам профтехосвіти. Додаткове фінансування отримали відділи фізичної культури і спорту, а також сім’ї та молоді міської ради, здійснено перерозподіл коштів у межах управління капітального будівництва.
Військові
отримають житло
Також депутати прийняли до комунальної власності щойно зведений будинок для вiйськовослужбовцiв на вулиці Космонавта Попова, 16/17.
– Завершено дуже важливу справу, вирiшення якої я як народний депутат України добивався ще з 2014 року, – зазначив секретар міської ради Андрій Табалов. – Тоді з командою юристiв ми буквально штурмували Мiністерство оборони запитами, листами, дзвiнками. Ми подолали цiлу низку бюрократичних i технiчних перепон, аби довести, що це будівництво надважливе. Тепер 70 родин наших вiйськовослужбовцiв матимуть власне житло.
Міські програми – в дії
Депутати затвердили міську програму профілактики та протидії злочинності “Безпечне місто” на 2017 – 2020 роки.
Програма спрямована на впровадження у Кропивницькому системи відеоспостереження в місцях масового перебування людей, сприяє запобіганню кризовим ситуаціям в обласному центрі, знижує ймовірність загроз природного, технічного, кримінального, терористичного характеру.
– Така система пройшла апробацію у Києві та Житомирі, – повідомив міський голова Андрій Райкович. – Складатиметься вона з трьох модулів, перший буде встановлено в центральній частині міста. Для цього ми передбачаємо у міському бюджеті 1,5 мільйона гривень.
Відповідно до прийнятого рішення, всього планується встановити в місті 75 камер відеоспостереження. Система буде відкритою для всіх зацікавлених організацій та окремих осіб, які можуть стати ініціаторами встановлення відеокамер поблизу їхніх підприємств, установ, торговельних закладів, автостоянок, будинків, інших місць масового перебування людей.
Приділили увагу народні обранці й проектам із запровадження енергоощадних технологій. Так, було внесено зміни до плану сталого енергетичного розвитку до 2020 року, дано згоду на участь міської ради у проектах Європейського банку реконструкції та розвитку, погоджено залучення коштів міжнародної фінансової організації НЕФКО для фінансування інвестиційного проекту щодо підвищення енергоефективності у навчальних закладах і системі вуличного освітлення Кропивницького.
Відзначатимуть кращих фотографів, журналістів, художників та літераторів
А ще депутати вирішили започаткувати у Кропивницькому відразу чотири нові міські премії в галузі культури. Ініціатор – депутат міської ради Сергій Кріпак.
Відповідно до прийнятого рішення, один раз на два роки вручатимуться премiя фотохудожників iменi Василя Ковпака до Дня фотографа, журналiстська премiя iменi Вiталiя Ципiна – до Дня журналiста, художня премія iменi Бориса Вiнтенка та лiтературна премiя iменi Арсенiя Тарковського.
Лауреатам премій за рахунок коштів міського бюджету виплачуватиметься грошова винагорода у розмiрi 10 тисяч гривень у кожнiй номiнацiї.
ЦНАП буде розширено
Депутати міської ради дали згоду на створення у Кропивницькому Центру надання адміністративних послуг у форматі “прозорий офіс”. управління капітального будівництва міської ради отримало доручення включити до профільної програми реконструкцію будівлі по вул. Архітектора Паученка, 41/26, де і розташується офіс центру. Одночасно міська рада розпочала процес ліквідації кiбернетико-технiчного коледжу, який донедавна діяв у цій будівлі.
– Створення такого центру значно спростить процедуру надання мешканцям міста багатьох адміністративних послуг, – повідомив міський голова Андрій Райкович. – Нині діючий ЦНАП вже не задовольняє всіх потреб населення в даних послугах та виконання повноважень, які держава делегувала органам місцевого самоврядування. Ми зробимо якісний капітальний ремонт, встановимо сучасне обладнання та оргтехніку. А ще у цій будівлі є прекрасний концертний зал, який теж буде відремонтовано. Згодом там будемо проводити більшість міських заходів. Хочу наголосити, що мова про приватизацію приміщення не йде, про що в місті розпускалися чутки. Будинок належатиме громаді і перебуватиме на балансі управління комунальної власності міської ради.
А процедура ліквідації кібернетико-технічного коледжу триватиме до першого березня наступного року.
Наступне сесійне засідання планується провести на наступному тижні.
Ольга ПЕТРЕНКО

Читайте також