Держава платить за рахунками «Ощадбанку» СРСР

Хто за це відповість? І хіба не варті наші громадяни дійсно людського ставлення? Хіба не можна було все передбачити і професійно спланувати? Натомість відому приказку про те, що у нас є "дві біди – дурні і дороги", доповнили третьою – "про людей не подумали".

Та невдала спроба чотирирічної давності позбавила громадян останньої надії на те, що вони хоч колись отримають свої кровно зароблені.

Звичайно, і нинішня влада могла сказати: нереально, мовляв, повернути гроші, могла забути назавжди про вклади часів СРСР. Могла. Але, на щастя, вчинила інакше. Не "махнула рукою" на людей, на їхню працю, на зламані долі наших батьків і дідів, тих, хто виростив нинішні покоління громадян України.

Це був важкий крок, але влада його зробила. Після ретельних розрахунків і планування Президент України Віктор Янукович заявив про рішення направити доходи держави на компенсацію вкладів наших громадян в “Ощадбанку” колишнього СРСР.

Багато хто очікував повторення 2008-го, і готувався штурмом брати банки. Але із першого дня виплат, 1 червня 2012 року, ті, хто прийшли до відділень, переконалися у протилежному. Цього разу гроші видають у всіх 6 тис. відділень "Ощадбанку", що втричі більше, ніж було за попередньої влади. Щоб уникнути черг і стресів, виплату "розтягнули". Шість мільйонів вкладників, які не отримали тисячу в 2008 році, спокійно, без черг можуть забрати її до кінця 2012 року.

Загальне керівництво цим важливим соціальним процесом покладено на Національний банк. Саме фахові дії НБУ зробили можливим накопичення необхідних сум для своєчасних виплат. А небувалий до цього порядок на відділеннях при видачі компенсацій відзначають абсолютно всі вкладники.

Слід уважно поставитися до виконання необхідних формальностей. Кожному вкладникові потрібно уточнити в банку інформацію про себе – це називається "актуалізацією особистих даних". Процедура вкрай необхідна, оскільки востаннє така звірка проводилася в 2008 році, і до нинішнього часу юридичне становище претендента на компенсацію могло змінитися. Зробити це неважко. Слід або зателефонувати за безкоштовним телефоном "Ощадбанку" 0-800-212-000, або відвідати цей заклад особисто. Не буде зайвим прочитати інструкції на сайті http://www.oschadnybank.com.

Ще одне нововведення, важливе для літніх людей: спростили процедуру видачі довіреності на отримання компенсації. Її тепер можна взяти в ЖЕКу. І не обов’язково, як це було раніше, завіряти у нотаріуса.

До речі, виплати організували так, щоб першими їх отримали найстаріші, 80-річні наші співгромадяни. Це зважене і, зрештою, просто людське ставлення до тих, хто більше за інших потребує фінансової допомоги.

За інформацією начальника філії Кіровоградського обласного управління АТ "Ощадбанк" Юрія Кабова, на сьогодні в області зареєстровано більше 177 тисяч вкладників колишнього Сбербанку СРСР. З них – 84,5 тисячі вже пройшли актуалізацію, а 30 тисяч отримали компенсаційні кошти (що становить 36 відсотків від кількості громадян, які актуалізувалися).

Виникає запитання: навіщо це владі? І єдина відповідь, що напрошується сама собою – щоб громадяни їй довіряли. А довіряючи державі, люди стануть її головними інвесторами. Відомо, щоб повернути довіру, треба постійно виконувати свої зобов’язання. І нинішнє керівництво країни, здається, це розуміє. А, значить, нас чекає ще не одна корисна і важлива соціальна ініціатива.

До речі, зовсім недавно стало відомо про те, що і після 2012 року виплати за вкладами "Ощадбанку" СРСР продовжать, аби до 2015 року повністю вирішити цю проблему.

Валентина ПАСІЧНИК

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Книга року BBC-2024. Номінанти - BBC News Україна
Від початку масштабного воєнного конфлікту з лав армії звільнили більше 40 генералів через проблеми зі здоров'ям, повідомляють ЗМІ.
Російська Федерація вимагає від України капітуляції, відмовляючись від ідеї "замороження" фронтових позицій, повідомляє ISW.
Теги