ДЕПУТАТИ ПОВЕРНУЛИ КОВАЛІВСЬКИЙ ПАРК У КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ МІСТА

Власне, розглядати це питання міська рада розпочала ще у вівторок. Депутати зазначали, що через неналежний контроль з боку власника парку цю пам’ятку паркового мистецтва місцевого значення практично знищено. Підприємець, якому Ленінська райрада передала цей парк в оренду, довів його до ручки. У вівторок голосів за те, щоб повернути Ковалівський парк у власність міськради, виявилося замало, однак у четвер депутати проголосували за це майже одноголосно.

Депутати затвердили також програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2010 – 2014 роки. Коментуючи мету і основні завдання прийнятої програми, директор департаменту ЖКГ міської ради – заступник міського голови Віктор Кухаренко відзначив, що реформування галузі здійснюватиметься шляхом проведення взаємо узгодженої тарифної політики, реалізації ефективних перетворень на ринку житлово-комунальних послуг, спрямованих на розвиток ринкових відносин та конкуренції, стимулювання інноваційної, інвестиційної та енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання, підвищення енргоефективності галузі.

Пріоритетними завданнями програми на найближчих п’ять років стануть підвищення ефективності та удосконалення системи управління підприємствами і організаціями ЖКГ, забезпечення якості обслуговування та надійності інженерних мереж, беззбиткове функціонування підприємств галузі, технічне переозброєння, створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, поліпшення стану дорожньо- мостового покриття із використанням новітніх методів і технологій, проведення паспортизації вулично- дорожньої мережі, перенесення інженерних мереж за межі проїжджої частини, встановлення автоматичної системи керування дорожнім рухом.

Віктор Кухаренко переконаний, що підвищенню ефективності управління галуззю сприятиме, в першу чергу, організація тендерних закупівель робіт і послуг з поточного і капітального ремонту дорожнього покриття, санітарного прибирання, озеленення території міста, вивезення сміття, розроблення довгострокових планів благоустрою і озеленення Кіровограда та удосконалення системи управління об’єктами вулично-дорожньої мережі.

Загалом, програмою передбачено у період з 2010 по 2014 рік інвестувати в житлово-комунальне господарство 127,66 мільйонів гривень. Серед основних заходів програми необхідно відзначити реконструкцію централізованих систем водопостачання і водовідведення (33,4 млн. грн.), реконструкцію та капітальний ремонт житлових будинків (10,6 млн. грн.), енергозабезпечення розвитку та реконструкції систем теплопостачання (51,5 млн. грн.), реконструкцію диспетчерського пункту КП "Міськсвітло" (250 тис. грн.), благоустрій території Кіровограда (28,199 млн. грн.), надання державної підтримки для реалізації інвестиційних проектів переоснащення та капремонту житлових будинків, в яких утворюються або функціонують ОСББ.

Відповідно до затвердженої програми, благоустрій території Кіровограда у цьому році передбачає капітальний ремонт мосту через Інгул по вулиці Кропивницького (2,5 млн. грн.), заміну та переоснащення обладнання світлофорних об’єктів (950 тис. грн.), придбання сміттєвозів (400 тис. грн.) машин для ремонту доріг (960 тис. грн.), контейнерів для вивезення сміття (150 тис. грн.).

Також розглядався проект програми соціального захисту й соціальної підтримки окремих категорій населення на нинішній рік, яка передбачає видатки у загальній сумі близько семи мільйонів гривень. Як повідомила начальник відділу соціальної підтримки населення міськради Юлія Вовк, прийняття даної програми дозволить надати додаткові соціальні гарантії окремим категоріям громадян, підтримати громадські організації ветеранів та інвалідів та надати місцеві пільги за житлово-комунальні послуги й послуги зв’язку. За інформацією Юлії Вовк, загальні видатки по програмі складають 6,916 мільйона гривень. Левова частка з них – 5,691 мільйона – передбачена на утримання територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян на надання допомог і соціальних послуг. На грошову допомогу громадянам міста планується використати 456 тисяч гривень, на пільги за користування житлово-комунальними послугами і послугами зв’язку окремими категоріями громадян – 240,7 тисячі гривень, на підтримку громадських організацій – 138 тисяч гривень.Більшість складу ради проголосувала за цей проект. Також затверджено програму інвестиційної діяльності Кіровограда на 2010 рік.

На цьому ж засіданні депутати скасували декілька попередніх рішень ради – про передачу в оренду земельних ділянок через невиконання орендарями вимог закону.

А ще рада задовольнила протести прокурора міста на ухвалені нею ж рішення про оформлення прав власності на деякі нежитлові приміщення. Щоправда, низку протестів депутати таки відхилили.

На цьому ж засіданні міської ради затверджено формульні розрахунки розмірів добровільної компенсації по медичному обслуговуванню хворих лікувально-профілактичними закладами міста за договорами із страховими організаціями.

У четвер депутати розглянули ряд земельних питань. Так, завдяки позитивному голосуванню, були передані у тривалу оренду земельні ділянки Міжнародній акціонерній авіаційній компанії "УРГА", ВАТ "Кіровоградобленерго", ВАТ "М’ясокомбінат "Ятрань" та іншим промисловим підприємствам Кіровограда. Також було заслухано ряд депутатських запитів щодо надання матеріальної допомоги на лікування малозабезпеченим кіровоградцям.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також