Дбають не лише про якість послуг, а й про екологію

Про хід підготовки до опалювального сезону на комунальному підприємстві "Теплоенергетик", впровадження новітніх технологій та заходи щодо зменшення впливу на навколишнє середовище йшлося на прес-конференції у вівторок, під час якої з журналістами спілкувався генеральний директор цього підприємства Сергій Кравченко.

Сергій Кравченко нагадав, що для зменшення залежності від природного газу, на підприємстві нещодавно встановлено та вже випробувано сучасний газогенератор, який дозволяє отримати паливо для котелень з вугілля. Крім того, аби підприємство могло працювати цілий рік, виробляючи електричну енергію, було вирішено впровадити проект зі встановлення конденсаторів пари на теплофікаційні турбоагрегати. До розробки проекту залучено фахівців з Київської «Інженерно тепло-енергетичної компанії «ЕНЕРГОДИЗАЙН». Важливо те, що всі роботи пов’язані з проектуванням і подальшим будівництвом конденсаторів пари на ТЕЦ проводитимуться вітчизняними спеціалістами з використанням виключно українських матеріалів і комплектуючих. – Ми не тільки рухаємось вперед самі, але і допомагаємо нашим підприємствам працювати і розвиватись, – зазначив Сергій Кравченко. – Орієнтовна вартість реалізації цього інноваційного проекту становитиме близько десяти мільйонів гривень. У разі обладнання ТЕЦ такими необхідними конденсаторів пари термін окупності проекту буде невеликим, а соціальна складова є просто неоціненою.Першим кроком стане відновлення крильчатки турбін, що дозволить збільшити кількість виробленої електричної енергії і в свою чергу зменшить теплове навантаження. Для виконання цих робіт вже розроблено проектну документацію і передбачено необхідні кошти в розмірі близько 1,5 мільйона гривень. Та економічний ефект складатиме близько 6,5 мільйона гривень.

Щодо підготовки до опалювального сезону, то Сергій Кравченко зазначив, що на підприємстві зараз повним ходом йдуть ремонтні роботи. Уже сьогодні "Теплоенергетик" готовий до роботи взимку майже на 60 відсотків – триває заміна трубопроводів після гідравлічних випробувань, ремонт центральних теплових пунктів й таке інше. Виконуються роботи й на селищі Новому – там проведено очистку димової труби на котельні від завалів старої кладки, завершено капітальний ремонт котла й так далі.

Зупинився Сергій Кравченко й на питанні зменшення впливу на навколишнє середовище від діяльності підприємства. Зокрема, за його словами, на "Теплоенергетику" постійно здійснюється лабораторний контроль викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря та якістю стічних вод, що скидаються підприємством в Інгул. За результатами вимірювань та досліджень, що проводить Державна санітарно-епідеміологічна служба, шкоди від діяльності КП навколишньому середовищу немає.

А тим часом..

Днями в електронних ЗМІ з’явилася інформація, начебто суд визнав КП "Теплоенергетик" банкрутом.. Однак ця інформація виявилася недостовірно. Як заявив на апаратній нараді заступник голови облдержадміністрації Олександр Чернявський, з кіровоградською ТЕЦ все добре. Підприємство працює в штатному режимі, на повну готуючись до опалювального сезону навіть з випередженням графіку.

– Кілька інтернет-ресурсів оприлюднили інформацію про банкрутство Кіровоградської теплоенергоцентралі із посиланням на "Урядовий кур’єр", де опубліковано оголошення про постанову господарського суду Кіровоградської області, згідно з якою комунальне підприємство Теплоенергоцентраль визнається банкрутом. Насправді ж мова йшла про Олександрійську ТЕЦ, — прокоментував Олександр Чернявський.

Читайте також