Міський голова Кропивницького Андрій Райкович 31 липня перевірив стан підготовки міських котелень до наступного опалювального сезону, а також ознайомився з перебігом заміни магістрального водопроводу від гвардійського міномета «Катюша» на постаменті й аж до Інгулу.
Кропивницький забезпечують теплом два теплогенеруючих підприємства – ДП «Кіровоградтепло», що перебуває в оренді ТОВ «ЦНТІ УНГА», й КП «Теплоенергетик». На декількох їхніх об’єктах і побували Андрій Райкович разом зі своїм заступником Олександром Мосіним та начальником головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктором Кухаренком.
Час на ремонти ще є, але небагато
Міські урядники на чолі з очільником обласного центру спочатку відвідали котельні ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» – на вулицях Глинки, Волкова й на проспекті Промисловому. Зі станом справ на цих об’єктах їх ознайомлював директор підприємства Валерій Гармаш. У першій котельні нині триває ремонт як її котлів, так й іншого обладнання. Міський голова звернув увагу керівника на те, що ремонт потрібно проводити якісніше й швидше, що прилеглу територію слід утримувати в значно кращому стані, що в оновлення й ремонт орендованих у міста об’єктів треба вкладати кошти, а не лише експлуатувати їх аж до повного виснаження. На вулиці Волкова, де стоїть котельня, яку не експлуатують, учасники поїздки оглянули нещодавно поміняні труби теплопостачання, які ведуть до теплопункту, а на проспекті Промисловому відвідали найбільшу в місті південно-західну котельню. Там теж відбувається ремонт обладнання, а також уже замінено близько ста метрів теплової мережі. Міський голова зазначив, що на відвіданих котельнях ще багато чого треба зробити для стабільного теплопостачання в опалювальний сезон.
З проспекту Промислового міські урядники переїхали в селище Нове, де нині відбувається масштабна реконструкція теплової мережі від нової котельні КП «Теплоенергетик» (стару надзвичайно «ненажерливу» на території колишнього чавуно- ливарного заводу вже не використовуватимуть для опалення селища). Працівники ПП «Сіті Буд Плюс» за кошти з міського бюджету прокладають нові металеві труби в ізоляції від сучасної газової котельні з трьома котлами «Вісман» німецького виробництва. Показав усе це керівник названого підприємства Олександр Ходикін. Побували учасники інспекційної поїздки й у самій котельні, де триває добудова її приміщення для розміщення нових теплообмінників. За словами Андрія Райковича, саме такі економні потужні котельні із сучасними котлами й мають бути і в інших мікрорайонах Кропивницького.
Не сидять склавши руки й працівники теплоелектроцентралі КП «Теплоенергетик», що на вулиці Енергетиків. Її директор Олександр Чельник провів посадовців підприємством і показав та розповів про перебіг ремонту обладнання, придатного до експлуатації, та встановлення нового замість того, що вже відпрацювало свій ресурс.
На всіх відвіданих об’єктах Андрій Райкович нагадав їхнім керівникам, що ті мають лише два місяці на те, щоби підготуватися до нового опалювального сезону і що наступна перевірка вже не буде такою поблажливою.
Вердикт міського голови: ремонтувати слід якісніше
Після ознайомлення з підготовкою до нового опалювального сезону в частині міських котелень Андрій Райкович розповів про враження від побаченого.
– Ми сьогодні побували в наших основних опорних теплогенеруючих підприємствах, це і велика південно-західна котельня, і ТЕЦ, а також у невеликих котельнях, задіяних у системі теплозабезпечення комунальних підприємств, житлового фонду. Побачили, що там відбуваються будівельні й ремонтні роботи. Я як очільник міста отримав необхідну інформацію від керівництва ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» й КП «Теплоенергетик». Почув, що ремонтні роботи із заміни запірної арматури, трубопроводів, приведення ізоляції у відповідний високий технічний стан тривають згідно з графіками і що їх вчасно виконають.
Були й недоліки, на які я вказав. Гадаю, що мої розпорядження буде використано під час подальших ремонтів. Сподіваюсь, що теплоенергетики, які з року в рік не підводять місто під час підготовки до опалювального сезону, і цьогоріч спрацюють надійно, якісно, вчасно підготують теплогенеруючі підприємства до нового опалюваль- ного сезону…
З приводу недоліків міський голова зазначив, що в котельнях у мікрорайонах треба якісніше проводити зварювальні й теплоізоляційні роботи, краще обслуговувати й ремонтувати насоси, утримувати котельні в ліпшому естетичному й санітарному стані.
– У котельнях – побиті вікна, котли не пофарбовані, ми їх побачили в стадії технічного ремонту, а не в стадії готовності до експлуатації, – продовжив Андрій Райкович. – Вони мають бути пофарбовані не лише одним кольором (трубопроводи, залежно від призначення, повинні бути різних кольорів). Цієї роботи ще не виконано, ми побачили поки що розібране котельне господарство, відімкнені газові форсунки у стадії ремонту, який у розпалі, а не в стадії закінчення. Тому я як очільник міста висловив свої зауваження. І мене керівники підприємств, передусім орендованого, запевнили, що недоліки усунуть, котельні вчасно підготують до опалювального сезону 2018–2019 років.
Мене також хвилює стан тепломереж. У селищі Новому прокладають нову тепломережу з найновітніших матеріалів. Однак, на мій погляд, нам треба швидше розвертатися, бо ті два місяці, які природа відводить для підготовки до опалювального сезону, швидко минуть. А треба ще встигнути провести гідровипробування, позасипати землею теплотраси, надати цій території привабливого цивілізованого вигляду. Прокладення нової теплотраси в цьому мікрорайоні дасть нам можливість пройти опалювальний сезон у ньому без суттєвих проблем. Я впевнений, що селище Нове буде з теплом високої якості й оптимальної собівартості.
Оновлений водопровід
і «комунальні болячки»
Поблизу монумента «Катюша» продовжується заміна старих магістральних водопровідних труб на нові пластикові. Звідти і до вулиці Сиваської їх уже прокладено 300 метрів. Про це міському голові розповіла директор Кропивницького водопровідно-каналізаційного господарства обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро – Кіровоград» Валентина Давидчук на місці проведення робіт. Згодом вона й міські урядники переїхали на названу вулицю, де розкопано великий водопровідний вузол. За словами посадовиці, під час відключення водопостачання лівобережної частини міста, що триватиме протягом 7–10 серпня, тут встановлюватимуть нову запірну арматуру й підключатимуть нову пластикову 300-метрову трубу до водопровідної мережі центральної частини Кропивницького (після цього решту 4,2 кілометра пластикових труб аж до Інгулу протягуватимуть усередині металевих). Протягом цих же днів аварійні бригади господарства мінятимуть засувки в центральній частині міста, встановлюватимуть нові пожежні гідранти, придбані зі кошти з міського бюджету. Андрій Райкович звернув увагу керівника міського водопровідно-каналізаційного господарства на необхідність стабільного й за графіком підвезення питної води в мікрорайони Кропивницького, де її не буде декілька днів.
Під час огляду котелень та ознайомлення з перебігом заміни магістральних водопровідних труб Андрій Райкович як відповідальна за стан справ у всьому міському господарстві особа звертав у вагу й на все те в ньому, що перебуває в незадовільному стані. Так, на вулиці Волкова й на території теплоелектроцентралі вказав підлеглим на амброзію, що «колоситься» уздовж тротуарів, а в селищі Новому був неприємно вражений тим, що тамтешні контейнери на сміття переповнені, а поруч із ними – купи непотребу. Секретар Новенської селищної ради Ірина Огаль пояснила, що зламався новенський сміттєвоз, на що міський голова слушно зауважив: «У такому разі слід звертатися до мене й загалом до керівництва міської ради, а не лишати сміття невивезеним». Поспілкувався міський голова й із місцевими мешканцями, які пожалілися йому на свої побутові проблеми. Очільник міста доручив Олександрові Мосіну разом з керівником новенського комунального підприємства вирішити їх. А також додав, що приїде на засідання сесії Новенської селищної ради, аби грунтовніше розібратися зі станом справ у новенському господарстві й за потреби допомогти, але й суворо спитати за невиконання посадових обов’язків селищними керівниками, якщо таке виявиться.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА