– За своїм характером я людина стабільна, – каже Ольга Павлівна. – Ціную це і в інших людях. Закінчила наш технічний університет за спеціальністю "Облік та аудит". Було багато різних пропозицій. Тоді можна було піти працювати в різноманітні кооперативи, де були хороші заробітки. Але коли запросили на роботу в бухгалтерію міськвиконкому – не відмовилась, бо інтуїтивно розуміла – то моє, ця робота за моїм характе- ром. І не помилилась. Час довів, що я зробила правильний вибір.
Ольга Господарикова – корінна кіровоградка. У дитинстві мешкала на далекій міській околиці – в Арнаутовому. Закінчила двадцять другу середню школу. З теплотою згадує своїх учителів, які прищепили любов до точних наук. Це добре згодилось у житті. Сама ж Ольга Павлівна до муд- рого світу цифр і чисел залучила й свою доньку, яка теж стала еконо- містом, але відкрила власну справу.
Працюючи в органах місцевого самоврядування багато років, Ольга Господарикова дійшла висновку, що займається в житті улюбленою справою.
– Я в цій сфері практично з початку її становлення, – розповідає вона. – До початку 90-х років місцевого самоврядування начебто й не було, бо не існувало законодавчого визначення. Владу здійснювали партійні та радянські органи. Все було централізовано, вирішувалось "нагорі", міські ради були швидше формальним органом влади, ніж дієвим. Я ті часи ще застала, тому можу порівнювати.
І дійсно, процес становлення місцевого самоврядування був довгим і болючим. Кому довелось працювати в період економічного колапсу 90-х, відсутності коштів на виплату заробітної плати, часу повального бартеру, шаленої інфляції та багатьох інших "благ" перехідного періоду, зараз лише дивуються, як вижили, вистояли... Нині, як здається на перший погляд, усе набагато простіше. У місцевої громади з’явилось чимало прав, депутатський корпус самостійний у вирішенні багатьох фінансових питань. От ще б і бюджет приймати не за вказівкою "згори", тобто після доведених цифр Державного бюджету, а навпаки – спочатку тут, у місті.
І, здавалось би, відділ бухгалтерського обліку далекий від загальноміських проблем, та все у цьому світі взаємопов’яза- но. Де, як не в бухгалтерії, вам точно скажуть: скільки працівників на підприємстві чи установі. Так і Ольга Павлівна точно знає, яким був штат колись і який він зараз. Працюючи бухгалтером по нарахуванню заробітної плати працівникам міськвиконкому, вона опікувалась 500-ми посадовцями. Тепер по відомостях проходить 116 працівників.
А ще Ольга Павлівна з вдячністю згадує тих, хто опікувався нею як молодим спеціалістом – допомагав, підказував, радив.
– Ніколи не забуду свою наставницю, на жаль, нині покійну, Юлію Анатоліївну Кліщук. Але не можу не зазначити й добросовісність моїх теперішніх колег – головного спеціаліста Валентини Набок, спеціаліста першої категорії Ірини Агафінець та інших. А з нагоди Дня місцевого самоврядування хочу привітати всіх із професійним святом, побажати життєвих гараздів, впевненості у завтрашньому дні, успіхів та родинного затишку.
До цих побажань працівникам органів місцевого самоврядування приєднується і колектив "Вечірньої газети".
Оксана ВЕРСТЮК
Олег ШРАМКО (фото)