МІСЬКА ВЛАДА МАЄ ДАТИ ПОШТОВХ РОЗВИТКУ РАЙОНІВ

Особливо значні повноваження мають вони саме в плані соціального забезпечення людей. Відділи соціального захисту населення, територіальні центри по обслуговуванню самотніх непрацездатних осіб мають досить розгалужені межі повноважень. Обидва керівники районів задоволені роботою цих підрозділів, зокрема терцентрів. Наприклад, кіровчани хочуть створити окремий соціальний центр, де пере- буватимуть на утриманні самотні старики. Воно і не дивно: адже третина населення Кіровограда – пенсіонери.

– Часто так трапляється, що, вийшовши на пенсію, людина втрачає інтерес до життя, – підтримує подібну ідею й голова Ленінської районної ради Петро Романюк. – Щоб цього не допустити, треба створити соціальні центри, де б людина могла знайти прихисток, розраду, відчула турботу про себе.

Катерина Банар-Янатій вважає також, що варто подумати про відкриття соціального закладу, де б проходили реабілітацію діти з неблагополучних сімей. Зараз таких дітей на обліку в районі 150, із них 34 – маленькі волоцюжки, які живуть більше на вулиці, ніж удома. 14 малолітніх злочинців уже потрапили за грати. Якими вони виростуть? Питання і до влади також.

Як можна поліпшити і прискорити вирішення окремих соціальних питань в окремо взятому районі міста. У Ленінському, зокрема, вирішили задіяти ресурси підприємств. До керівництва району звернулись представники Східного гірничозбагачувального комбінату (м. Жовті Води) для погодження ліцензії на промислове видобування уранової руди. Районна рада поставила чіткі вимоги – значні фінансові ресурси спрямувати на вирішення соціальних проблем, сприяти у впровадженні в життя Державної програми розвитку регіонів, якою передбачаються значні фінансові вливання для покращання ситуації в тих населених пунктах, які потрапили під радіоактивне забруднення, та де ведеться видобування і переробка уранової руди.

Досі Кіровоград в межах цієї програми не отримав жодної копійки. Щоб виправити становище, спеціалістами Ленінської райради була підготовлена власна програма. Розрахована вона на 25 років. Передбачає фінансові вкладення у розвиток району, а значить, і міста в цілому, у сумі 81 мільйон гривень. Відповідно до програми будуть послідовно запроваджуватись детальні радіологічні дослідження територій, деталізація виявлених аномалій, вимірюватиметься концентрація радону на поверхні та у приміщеннях, а значить, проводитимуться й протирадонові заходи, дезактивовуватимуться виявлені аномалії і таке інше, що значною мірою сприятиме як оздоровленню територій, так і їх подальшому розвитку. Ця програма знайшла підтримку в такій поважній структурі, як "Енергоатом". Там готові співпрацювати і надавати допомогу.

Особливі надії у вирішенні зазначеної проблеми Петро Романюк покладає і на народних депутатів від Блоку Юлії Тимошенко. Адже лідерка Блоку обрана Прем’єр-міністром і відтепер у Кіровограда з’явився неабиякий шанс використати на користь міста те природне багатство, яке досі нам завдавало лише клопоту.

А ще обидва райони переймаються новою для себе справою – формуванням відділів, які б працювали над створенням реєстрів виборців. Відповідний закон набрав чинності з першого жовтня. І якщо в Ленінському районі новостворена структура попри всілякі бюрократичні заморочки вже запрацювала, то в Кіровському районі – поки що ні. Ленінці успішно освоїли державну субвенцію, а кіровчани до кінця року, мабуть, не впораються.

Петро Романюк та Катерина Банар-Янатій в один голос скаржились на недостатність повноважень, які міська влада делегує районам. Добровільно із своїми повноваженнями ніхто не розстанеться. Тому потрібно нове, чітко визначене законодавство. Чом би саме районним радам не опікуватись не лише квартальними комітетами, а й об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, іншими громадськими об’єд- наннями? Потрібен лише законодавчий поштовх.

Євгенія ШУСТЕР, Олег ШРАМКО (фото)

Читайте також