Не підтримали депутати питання про незастосування положень Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його “банкрутом”, яке готував генеральний директор водоводу “Дніпро–Кіровоград”, депутат обласної ради від БЮТ Анатолій Гросул.
Обурився депутат-народник, керівник ВАТ "Кіровоградобленерго" Олександр Ніверчук: мовляв, як же йому в такому разі застосувати штрафні санкції до водоводу, адже той заборгував за електроенергію уже кілька мільйонів гривень...
Анатолій Гросул, у свою чергу, намагався переконати колег по депкорпусу, що необхідно (рішенням сесії, звісно ж) вартість кубометра води збіль- шити до 89 копійок. Бо під- приємство працює собі на збиток. Тобто необхідно підняти тариф на воду, яку подає “Дніпро– Кіровоград” до кожного міста. Депутати не погодилися, адже це автоматично підвищить вартість води і для споживачів, у тому числі, населення.
Але з особливою пристрастю народні обранці почали “тиснути на гальма”, коли настала черга питань, пов’язаних із приватизацією власності у Кіровограді.
Спочатку закрили “зелене світло” питанню “Про приватизацію майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області”, яке вносив депутат Станіслав Березкін. Потім депутати відмовилися передавати приміщення на вул. Леніна, 6/7 у державну власність. Нагадаємо, що в ньому планувалося розмістити міський і районний РАГСи, за умови, якщо сесія Кіровоградської міської ради погодить передачу на баланс області приміщення нинішнього музичного училища. Але міські депутати у більшості своїй на сесії не ходять і рішень ніяких не приймають, тому їхні обласні колеги із “взаємозаліком” вирішили почекати.
На що сподіватися м’ясокомбінату “Ятрань”, колектив якого готовий приватизувати стадіон АРЗ, який уже багато років орендує (на прохання обласної влади, до речі), теж сказати проблематично.
Депутат обласної ради Андрій Райкович не одну сесію поспіль переконує, що після приватизації стадіон не змінить своєї головної функції – спортивної споруди. Його, досвідченого і відомого керівника, дивує, чому, коли необхідно було рятувати дитячу спортивну школу №2, стадіо- нівське господарство, м’ясокомбінату довіряли, а тепер, коли в споруду вкладено чималі кошти, не дозволяють приватизації. І то – мова йде лише про майновий комплекс, навіть без землі.
Підтримали "ятранівців" депутати з Народної партії, регіонали, а от позиція найбільшої – БЮТівської фракції – залишилася незмінною: потрібно приватизувати через аукціон.
Пролунала, правда, ще одна пропозиція – із табору депутатів-соціалістів: послухати громадську думку.
Справді цікаво, що скажуть люди стосовно приватизації будь-якого об’єкта. Особливо коли їм чесно повідомлять, хто стоїть за кожним клаптиком землі і яким чином йому ця земля дісталася...
Євгенія ШУСТЕР, Іван КОРЗУН (фото)