– 55 років тому бібліотека перебралася з Масляниківського будинку культури, в якому перебувала три роки, у будівлю №115 на вулиці Прирічній, – розповідає її завідувач Лариса Бардакова. – Будиночку цьому вже більше 120 років. Але протягом останніх 25 там не робили капітального ремонту. Тож будівля мала дуже непривабливий вигляд: на стінах тріщини, тиньк обсипався, дах потребував ремонту, бо дощі заливали книжковий фонд. Бібліотеці допоміг депутат міської ради Вадим Дрига, який надав власні кошти для ремонту всіх її кімнат, даху, відновлення огорожі книгозбірні. Допомагав у проведенні ремонту його помічник Павло Худолій, який підвозив будівельні матеріали, брав участь у відновленні огорожі. Зараз будівля бібліотеки має привабливий вигляд, а чудово оформлені кімнати тішать читачів своєю ошатністю. Завдяки зусиллям Вадима Вікторовича й Павла Григоровича бібліотека нині народилася удруге. Ми, бібліотекарі книгозбірні № 7, від усієї душі висловлюємо вдячність Вадимові Дризі за гарний подарунок її читачам .
* * *
Напередодні святкування Всеукраїнського дня бібліотек колектив бібліотеки-філії №6 імені Юрія Гагаріна, громадськість та активні відвідувачі цього осередку культури відсвяткували 50-річчя книгозбірні.
Гості свята мали змогу ознайомитися з книжковими новинками, подивитися слайд-шоу "Бібліотеки історія жива", послухати спогади ветеранів бібліотечної ниви, які доклали чимало сил, аби міські книгозбірні несли знання та залучали молодь до активного читання.
У бібілотеці є абонемент, читальна зала, юнацька кафедра та дитячий відділ. До послуг читачів – каталоги та картотеки, зокрема й електронні, довідкова й художня література. Заклад культури забезпечений комп’ютерами, має вихід до Всесвітньої мережі. Бібліотека обслуговує майже три тисячі читачів, у її книжковому фонді – більше 30 тисяч примірників книг та періодика.
Усього цього не було б без наполегливої праці колективу бібліотеки-філії № 6 на чолі з Оленою Шовенко, активних читачів, які завжди прагнуть допомогти та підтримати заклад культури. На цьому наголосили у своїх привітальних виступах начальник відділу культури і туризму міської ради Ганна Назарець, директор міської централізованої бібліотечної системи Світлана Тимків та інші гості. Активні юні відвідувачі бібліотеки – учні кіровоградських шкіл та вихованці дитячих садочків – також приготували теплі привітання, за що здобули бурхливі аплодисменти.
* * *
Розмірковування про сенс життя – одна з традиційних філософських тем. Уявлення про це постають у процесі діяльності людей і залежать від їхніх соціального становища, способу життя, світосприйняття, конкретної історичної ситуації.
То в чому ж сенс життя? Відповідь на це питання з’ясовували юні читачі бібліотеки-філії № 4 на тренінгу "Філософські казки про сенс життя", який відбувся в читальному залі книгозбірні 23 вересня. На заняттях присутні взяли участь у вправах та іграх, прослухали міні-лекцію "Кризові стани вікових періодів", міркували над власною формулою успіху. Під час обговорення тренінгу ділилися своїми враженнями від проведеного заходу та розуміння слів "сенс життя".