Настав час відчути себе господарями

Проблеми житлових будинків на проспекті Університетському в Кіровограді вже давно набили оскомину як місцевим мешканцям, так і міській владі. Але нарешті справа зрушила з мертвої точки: на дев’ятиповерхівках за номером 23, корпуси 1 та 2 відремонтовано дахи.

Це – колишні відомчі гуртожитки, а, точніше, "малосімейки", що зводились як тимчасове житло. З тих часів багато води спливло, підприємства збанкрутували, жителі немало порогів пооббивали, щоб будинки були передані до комунальної власності, що нарешті таки сталось. Але загальний стан цих висоток залишається незадовільним: під’їзди розбиті та пошарпані, ліфти розграбовані, донедавна дахи протікали, а люди й донині не відчувають себе господарями – можуть пакети зі сміттям покинути на сходовому майданчику, не слідкують за порядком, не поспішають впорядкувати прибудинкову територію. Так само відсиджувались по квартирах, коли ліфти розкурочили, а тепер на запитання, як живеться без благ цивілізації, приречено відповідають: "Та ми звикли".

Начальник відділу експлуатації та ремонту житлового фонду головного управління житлово-комунального господарства міської ради Михайло Бурченко, виїхавши на об’єкт, щоб поглянути на відремонтовану покрівлю (роботи виконувало приватне підприємство "Мега-прогрес"), охарактеризував ситуацію так:

– Ці будинки були зведені у 1984-1985 роках одним з державних підприємств, яке згодом не змогло утримувати свій житловий фонд, і років п’ять тому він був переданий до комунальної власності кіровоградської громади. Тоді перед підприємством – колишнім господарем було поставлене завдання привести споруди до нормального стану, що мало б дозволити будинки експлуатувати, не вкладаючи в них колосальних коштів. Воно виконало реконструкцію електромереж, щоб енергетики могли укласти з господарями квартир окремі договори на обслуговування. Решта – без змін.

На початку року зазначені будинки на проспекті Університетському були включені до програми капітального ремонту покрівель. Сюди виїздили та зустрічались із місцевими мешканцями і міський голова Олександр Саінсус, і перший заступник міського голови Василь Дзядух. І ось на сьогодні ремонти здійснено.

Площа покрівлі одного будинку становить 990 квадратних метрів, а іншого – 980. На ремонт кожної було витрачено по сто тисяч гривень.

Будівельники свою роботу виконали добре, тепер доведеться підключатись працівникам ЖЕКу №10, адже потрібно пофарбувати металеві козирки над димовентиляційними каналами, встановити дверні блоки при виході на дах.

Загалом, у Михайла Бурченка склалось позитивне враження від виконаних ремонтних робіт на цих двох будинках. Він зазначив, що підприємство "Мега-прогрес" досить відповідально ставиться до міських замовлень, нарікань у влади до якості робіт немає. Лише в нинішньому році будівельники цього підприємства полагодили чотири багатоповерхівки, за що отримали від їх мешканців лише слова вдячності. Головне, щоб у жителів змінилось ставлення до житлового фонду, адже минули ті часи, коли все робила держава, а рядовий громадянин відчував себе лише споживачем послуг. Тепер чимало залежить і від самих мешканців. При зустрічі з деякими ставиш запитання: "А чи хотіли б ви створити об’єднання співвласників житла? Влада вам допомогла – дах відремонтувала, комунікації відновила, а тепер беріть відповідальність на себе". Не хочуть, знизують плечима, бо не відчувають себе господарями. Невже так і будуть жити, лаючи всіх і вся, але себе до числа відповідальних не зараховуючи?

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
У Тибеті відбувалися незвичайні протести проти китайської влади. Які ж причини цього явища? - BBC News Україна
Згідно з інформацією Андрющенка, загарбники розпочали процес депортації родичів військовослужбовців Збройних Сил України з територій, що знаходяться під окупацією.
Україна працює над створенням ракети "Трембіта", яка має можливість досягати Москви.
Теги