Оце так свято!

Головною подією суботніх святкувань став неперевершений захід на площі біля міської ради. Кіровоградців вітали своїми виступами наші майдансери, хореографічні колективи міста, співаки. Теплі слова поздоровлень звучали з вуст міського голови Олександра Саінсуса, голови облдержадміністрації Сергія Ларіна, інших учасників свята. Долучилися до привітань й гості, давні друзі Кіровограда – члени делегації із сербського міста Бачка Паланка. (За годину до відкриття свята вони зустрілися із Олександром Саінсусом, секретарем міської ради Ігорем Волковим, обговорили подальші шляхи співпраці).

Традиційно саме під час таких святкових заходів відбувається віншування кращих людей нашого міста, вшановуються їхні заслуги перед кіровоградською громадою. Зокрема, звання почесного громадянина Кіровограда цьогоріч було присвоєно відомому в місті хореографу народному артисту України професору директору Кіровоградського обласного загальноосвітнього НВК гуманітарно-естетичного профілю Анатолію Короткову. Чимало інших наших земляків були відзначені золотими та срібними відзнаками виконкому Кіровоградської міської ради, почесними грамотами, цінними подарунками. Були вшановані й кіровоградські жінки, які отримали нинішнього року почесне звання "Мати-героїня". Це – Надія Вінічук, Галина Єрмін, Поліна Петрунчик.

День міста – ще й прекрасна нагода вручити Кіровограду різноманітні подарунки. Головний із них – карета швидкої допомоги, придбана за кошти міського бюджету. Ключі від неї міський голова передав в.о. головного лікаря міської станції швидкої допомоги Людмилі Лукановій. Заступник міського голови Лариса Андреєва повідомила, що незабаром Кіровоград отримає від держави ще й реанімобіль.

А на завершення дійства на площу вивезли величезний торт "Кіровоградський" від торговельної марки "Формула смаку". Кондитерський виріб вагою 257 кілограмів та довжиною 9 метрів 60 сантиметрів буде занесений до Книги рекордів України, що підтвердив присутній на святі експерт Національного агентства рекордів України Віталій Зорін. 18 майстринь ВАТ "Паляниця" півтори доби трудились над виготовленням цього солодкого дива, і кіровоградці вишикувались у довжелезні черги, щоб скуштувати торт-красень. Заступник міського голови Ігор Василенко подякував кулінарам за професійну майстерність, любов та патріотизм щодо рідного міста.

А поки на площі біля міської ради містяни ласували тортом, на вулиці Леніна місцеві підприємства презентували землякам свою продукцію. Тут же грали й співали різноманітні аматорські колективи, барди, джазові та рокові гурти. Вихованці станції юних техніків, центрів естетичного виховання, шкіл міста та їхні наставники проводили своєрідні майстер-класи з виготовлення робіт ужиткового мистецтва. Молодь навчали робити витинанки, ляльки-мотанки, плести різноманітні прикраси, вишивати. Кіровоградські рятувальники запропонували відвідувачам зразки засобів захисту в разі пожеж, техногенних катастроф. А на площі Кірова в цей час тривав виступ хореографічних колективів міста. Свою творчість гостям свята дарували ансамблі "В гостях у казки", "Метелиця", "Світанок", "Надія", "Дебют", "Вікторія", "Час пік" – всіх не перелічити. Дійсно, Кіровоград – справжня хореографічна столиця!

У розпал свята у сквері біля міської дошки Пошани відбулось вшанування кращих представників різних галузей нашого міста. Оновлену дошку прикрашали портрети кращих вчителя і медика, учня і студента, робітника і роботодавця, науковця і майстра-аматора, молодіжного лідера, громадського діяча та депутата міської ради. Всі вони приймали вітання від міського голови Олександра Саінсуса та секретаря міської ради Ігоря Волкова. Як зазначив Олександр Дмитрович, ці люди – гордість нашого міста. Вони доклали чимало зусиль, щоб Кіровоград розвивався, розквітав, набував ознак європейського міста.

Секретар міської ради Ігор Волков переконаний, що колишню славу "маленькому Парижу" вдасться повернути і через відновлення історичних назв вулицям обласного центру, у першу чергу центральних – Великої Перспективної та Дворцової. За його словами, цю ідею підтримує й чимало депутатів міської ради. Відтепер завдання влади – зробити майбутню вулицю Дворцову своєрідною мистецькою майстернею, де можна буде не просто відпочити, а й долучитись до прекрасного. Незабаром відбудеться масштабна реконструкція цієї центральної частини міста. Як уже проводиться реконструкція Ковалівського парку.

До слова, Ковалівський парк під час свята перетворився на справжню оазу квітів. У виставці квітів взяло участь чимало представників підприємств та організацій міста, навчальних закладів, квартальних комітетів. Наприклад, колектив п’ятої міської поліклініки у своїй квітковій композиції активно використав медичну тематику, українські державні символи. Гарною видалася чаша зі змією. А студенти медичного коледжу виготовили книгу знань. Ідею дитинства та материнства у своїй роботі показали працівники центрального поліклінічного об’єднання.

Оновлений Ковалівський парк вітав своїх відвідувачів не лише виставкою квітів. На відремонтованій сцені спорудженого заново Зеленого театру тривали виступи творчих колективів національних меншин нашого краю, дитячих колективів. А в іншому куточку парку проходили спортивні змагання. Особливо багато було бажаючих помірятись майстерністю у грі в шахи. Поціновувач цього виду спорту Ігор Волков розповів про відродження міського шахового клубу "Біла тура":

– Колись тут у спеціальній дерев’яній споруді, яка взимку опалювалась дровами, діяв шаховий клуб. З часом вона була зруйнована. Але зараз ми прагнемо відродити діяльність цього осередку шахової майстерності. Нинішній шаховий турнір – не випадковість. Я, як один з організаторів цих змагань, будучи президентом шахової федерації області, хотів би нагадати кіровоградцям про цю сторінку історії рідного міста, досягнення місцевих шахістів, шанування їхніх здобутків. Приємно, що зараз серед учасників змагань – чимало юні, дітей. Значить, у цього виду спорту є майбутнє. І ми будемо всіляко підтримувати ці прагнення. А у перспективі обов’язково побудуємо й стаціонарне приміщення шахового клубу.

Свято вирувало. Безліч людей у піднесеному настрої прийшло, щоб поспілкуватися, подарувати дітям відчуття казки. Для цього було все. Можна було розважитись на ігровому майданчику, покататись на конях та поні, сфотографуватись у компанії живих фігур у чудернацьких костюмах. А ввечері молодь чекало неперевершене дійство у дендропарку. Тут святковий настрій створювали професійні ді-джеї, а родзинкою стало унікальне лазерне шоу, яке вперше було представлене у нас.

Наступного дня Кіровоград відзначав ще й День машинобудівника. Святкування розпочалося з Дня відкритих дверей на заводі "Червона зірка". На підприємство завітали його працівники з родинами та ветерани заводу, студенти профільних навчальних закладів, школярі, всі охочі. Екскурсоводи, працівники підприємства, демонстрували сучасні адміністративні приміщення, реконструйовані цехи, у яких гості побачили, як працюють зварювальний робот, запрограмовані верстати, лазерні установки, комплекс для порошкового фарбування, що не має аналогів у всьому СНД.

У Ковалівському парку “Червона зірка” та “Гідросила” організували народні гуляння – з виставками, ярмарком народних промислів, концертом та всілякими іграми. Кіровоградців привітали голова ОДА Сергій Ларін, міський голова Олександр Саінсус, керівники ПАТ "Червона зірка" та компанії "Гідросила груп" Сергій Калапа та Юрій Тітов. Найкращих працівників машинобудівної галузі було відзначено нагородами різного рівня.

Навколо пам’ятника Леніну розташувалася виставка виробів машинобудівних підприємств – заводів "Червона зірка", "Гідросила", імені Таратути, "Профі стан", "Цукрогідромаш", "Лезо", "Сегмент". Червонозорівці не лише виставили свою посівну та ґрунтообробну техніку, а й разом з гідросилівцями встановили автоматизовані верстати, на яких тут же, у парку, виготовляли для всіх охочих металеві сувеніри – пішаків, медальки, а також наносили зображення на металеві герби міста. А поруч – у великому наметі – можна було ознайомитися з виставкою давніх заводських світлин з музею "Червоної зірки".

Коли у відвідувачів парку починало бурчати в животі, їх годували працівники місцевих закладів громадського харчування. Попоївши, задоволені відпочивальники рушали оглядати зразки ландшафтного дизайну від підприємства "Пан Тюльпан", арт-зварювання кіровоградця Євгена Василевського, відвідувати різноманітні майстер-класи, роздивлятися екстремальні трюки сміливців на натягнутих між деревами линвах, підспівувати гучним пісням на майданчику для прихильників караоке-співу. Загалом, ніхто на відзначенні Дня машинобудівника в Ковалівському парку не нудьгував, про що можуть засвідчити й автори написаного і сфотографованого. А ввечері на площі Кірова відбувся святковий концерт за участі місцевих й столичних виконавців, серед яких – Анюта Славська, гурти "Скай" та "Тартак". Завершилося дійство видовищним феєрверком.

Незадовго до Дня міста відбулися святкові заходи й у мікрорайонах міста. Зокрема, на вулиці Волкова чудове свято провели педагоги-організатори та вихованці дитячо-юнацьких клубів "Гермес" і "Чайка". Фінансову допомогу надав секретар міської ради Ігор Волков, який постійно підтримує ці ДЮКи. Цього разу до його доброчинності долучився й голова Кіровської районної ради Олександр Рацул. Ігор Волков подарував педагогові-організаторові обох ДЮКів Тетяні Федоткіній для проведення виховної роботи з дітьми видання про Кіровоград, яке щойно вийшло друком. На майданчикові перед одним з клубів виступили танцівниці колективу сучасного танцю "Фантазія" та східного танцю "Медея". Після цього гуртківці й інші діти з вулиці Волкова грали в баскетбол, настільний теніс, шашки, дартс, малювали на асфальті своє місто майбутнього, брали участь у змаганні "Веселі старти". Переможці та учасники змагань і конкурсів отримали від організаторів свята призи, подарунки, а також солодощі.

На спортивному майданчикові на вулиці Васнецова відділ фізкультури та спорту міської ради спільно з міським центром фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" та за підтримки заступника міського голови Лариси Андреєвої провели спортивно-масові заходи із різних видів спорту. Учасники змагань отримали від Лариси Миколаївни літературу на олімпійську тематику та спортивний інвентар.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів на Новомиколаївці свято "Чарівна країна". Мешканці мікрорайону побачили чудовий концерт, узяли участь у різноманітних конкурсах та розвагах з призами та морозивом від "Ласки". Свято відбулося з ініціативи та за допомоги директора центру депутата Кіровоградської міської ради Олега Краснокутського. Також за його підтримки відділ фізкультури й спорту провів спортивні заходи на вулиці Куйбишева, а депутат міської ради Володимир Слівнов допоміг провести спортивне свято на вулиці Московській.

Уже традиційно депутат міської ради Вадим Дрига організовує святкові заходи до Дня міста для мешканців Масляниківки. Цьогоріч жителі вулиці Кіровоградської за його сприяння отримали від міської влади подарунок – відновлення зовнішнього освітлення. З цієї нагоди 23 вересня там відбулося народне гуляння за участі колективу "Киньте все – гармошка грає". У святкуванні взяли участь Вадим Дрига, голова Ленінської районної в місті Кіровограді ради Валерій Заботкін, голови квартальних комітетів Галина Перевозна, Людмила Береза, Лариса Бардакова.

Для дітей селища Гірничого ДЮК "Барс" провів спортивні конкурси, естафети та змагання. ДЮК "Зміна" запропонував дітям цікаві конкурси – малюнка на асфальті та газет, рухливі ігри та естафети на свіжому повітрі. А в ДЮК "Ровесник" відбувся День відкритих дверей, під час якого пройшли розважально-ігрова програма для дітей і конкурс дитячого малюнка "Моє літо".

Словом, свято видалося на славу. В понеділок міський голова Олександр Саінсус на апаратній нараді висловив щиру подяку усім, хто доклав зусиль для підготовки та проведення у Кіровограді Дня міста та Дня машинобудівника. Він підкреслив, що святкування 257-річчя відбулось на високому рівні, від багатьох кіровоградців на адресу міської влади надійшли схвальні відгуки. Олександр Саінсус відзначив злагоджену роботу всіх виконавчих органів і організаторські зусилля першого заступника міського голови Василя Дзядуха, секретаря міської ради Ігоря Волкова, заступників міського голови Лариси Андреєвої, Миколи Вєщева, Ігоря Василенка, начальника управління у справах преси та інформації ОДА Євгенії Шустер, художнього керівника народного хореографічного ансамблю “Пролісок” Анатолія Короткова. Є за що дякувати й транспортним підприємствам міста, які відгукнулись на прохання керівництва міської ради і забезпечили підвезення на святкові заходи творчих колективів міста, надавши більше 40 автобусів.

Читайте також