Апаратна нарада під головуванням міського голови Андрія Райковича, що відбулася 24 жовтня в міській раді Кропивницького, була присвячена початку опалювального сезону. Хоча йшлося на ній і про інше.
Забезпечення теплом –
нині справа номер один
Андрій Райкович повідомив, що в нашому обласному центрі батареї централізованого опалення вже гарячі у всіх соціальних закладах та у 98 відсотків багатоквартирних будинків (через пориви труб станом на вчора без тепла залишалися 24 багатоповерхівки).
В навчальних закладах опалювальний сезон розпочнеться 26 жовтня, це на два дні раніше, ніж планувалося. Пов’язано це із тим, що попередньо треба буде відрегулювати систему опалення, ліквідувати пориви там, де вони виникнуть, і прогріти приміщення.
– Комунальники швидко впоралися з поривами, але нарікання містян цілком справедливі, – зазначив очільник Кропивницького. – Соромно, що в нас протягом десятків років системно не займались тепловими мережами. І наші колективні потуги, рейди в дитсадки, засідання енергетичного штабу, цілодобові роботи з ліквідації наслідків аварій, солідні кошти, виділені КП "Теплоенергетик", не знімають відповідальності ні з кого. Ми не можемо гарантувати, що нових поривів не буде. Мене не влаштовує такий стан речей і “втішання”, що раніше було іще гірше і що діти спали в шапочках. Це – наша комунальна ганьба!
На думку міського голови, слід швидко розробляти нову енергетичну стратегію, сучасний план енергетичного забезпечення міста. За його словами, опалення Кропивницького стане пріоритетом міської влади на наступні роки. Необхідно продовжувати утеплювати будівлі, запровадити енергоощадні технології в соціальних закладах, будувати модульні котельні, прокладати нові тепломережі у мікрорайонах. На все це потрібні чималі кошти, яких у місцевому бюджеті немає. Тож Андрій Райкович звернув увагу також на нагальну потребу залучати інвестиції.
– Управління економіки, ЖКГ, освіти, охорони здоров’я, фінансів – усі разом з моїми заступниками, кураторами блоків – впрягайтесь у цю роботу, звертайтесь до досвіду офісів інвестицій в інших містах. Такий почав діяти при Кабінеті Міністрів України. У листопаді в місті заплановано провести перший муніципальний інвестфорум, на якому тема енергоефективності також має бути ключовою, – наголосив міський голова.
Одні дбають про дітей,
а іншим до цього байдуже
Минулого тижня очільник міста побував у частині дитячих садків (передусім, там, де ще не було тепла) і побачив, що більша частина колективів не розгубилися, а робили все можливе, щоб температура в групах була якомога вищою.
– Діти гралися, тепло вдягнені, в рухливі ігри. Приміщення працівники дитсадків опалювали обігрівачами, – зазначив Андрій Райкович. – Єдиний дошкільний заклад, після відвідання якого лишились неприємні враження, – дитсадок при колегіумі. Там двір не бачив господаря років двадцять. Найкращою спорудою в закладі буде паркан, який зараз там будують. Моє завдання на наступний бюджетний рік для управління освіти – провести термінову ревізію і розрахунки щодо заміни старих, прогнилих шиферних навісів на ігрових майданчиках у кожному дитсадку. Їх треба замінити на дахи із сучасних матеріалів. Цьогоріч у дошкільних навчальних закладах оновлюють обладнання харчоблоків і пралень. Ці роботи треба виконувати комплексно…
Поліція нова,
робота – не зовсім
Минулого тижня в загальноосвітніх школах не припинилися крадіжки. У зв’язку із цим, зазначив очільник міста, директори шкіл повинні звернути особливу увагу на роботу сторожів. Люди, які відповідають за охорону закладу, повинні постійно оглядати приміщення школи, перевіряти кабінети, спостерігати за вікнами і дверима. І робити це потрібно систематично. А допомагати охоронцям мають поліцейські.
– У школу просто так не полізуть, спочатку за нею спостерігають або збирають інформацію про неї. Але я вкотре і уже настійливо звертаюсь до нашої поліції: ми провели кілька нарад, узгодили завдання, спільні дії, але активізації з вашого боку місто не відчуває, – наголосив Андрій Райкович. – Нам відомо про брак кадрів, про злочинність. Але подолати сплеск крадіжок, як і стихійну торгівлю, без вашого втручання ми не зможемо. Щодо боротьби зі стихійною торгівлею: ваші працівники на жоден рейди муніципального патруля не з’являються...
Міський голова наголосив, що правоохоронцям слід посилити взаємодію з усіма органами міської влади. Дільничні, патрулі мають бути і в школах, і в дитсадках, повинні зустрічатися з квартальними. Зараз депутати міської ради організовуватимуть збори громад у мікрорайонах. Тож активну участь у таких зібраннях повинні брати й поліцейські.
Недбалості не повинно бути
ні в медицині,
ні в будівництві
Ішлося на нараді і про необхідність інформування містян про те, як уберегтись від грипу та ГРВІ, а також про контроль за якістю роботи підрядних організацій на об’єктах соціально-культурної сфери та житлового фонду в Кропивницькому.
– Зима настане зовсім скоро, тож управління охорони здоров’я має почати активну просвітницьку й організаційну роботу, – наголосив міський голова. – Запас вакцин, необхідних препаратів, готовність медичних закладів – усе це має бути. Чимало скарг від кропивничан до міської ради надходить на будівельників, що криють дахи. Я попереджаю: не можна на нових об’єктах, які ми будуємо, стелити на покрівлі шифер. Його давно не виготовляють, а беруть той, що роками лежав на складах і став не придатним для використання. Обирайте нові, сучасні будівельні матеріали…
Юрій ЛІСНИЧЕНКО,
Фото Олега ШРАМКА