АЛЬТЕРНАТИВИ ЕНЕРГОЗАОЩАДЖЕННЮ НЕМАЄ

– Питання підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів у місті на сьогодні є одним з найважливіших напрямків роботи місцевої влади, – зазначив перший заступник кіровоградського міського голови Василь Дзядух на семінарі з питань енергозбереження і регулювання теплоспоживання будівель для підприємств житлово-комунального господарства та установ соціально-культурної сфери. – З цією метою розроблено заходи з енергозбереження за галузевим принципом, де основна ставка робиться на житлово-комунальну та соціально-культурну сфери міста, які фінансуються з міського бюджету.

Для участі у семінарі були запрошені не лише керівники виконавчих органів місцевого самоврядування, а й особи, відповідальні за енергозбереження на комунальних підприємствах, в закладах освіти, культури та охорони здоров’я.

Перед присутніми виступив начальник територіального управління державної інспекції з енергозбереження в Кіровоградській області Валерій Лаврінов, який досить детально поінформував про методи та переваги запровадження енергозберігаючих технологій. За його словами, в області потреба газу в минулому році становила понад 570 мільйонів кубічних метрів. При цьому теплогенеруючі підприємства використали понад 115 мільйонів кубометрів блакитного палива, бюджетні установи – 13 мільйонів, промислові підприємства – 95 мільйонів кубометрів. Населення ж було й залишається основним споживачем цього енергоносія (60 відсотків від загальної кількості) і протягом минулого року спожило понад 344 мільйони кубічних метрів газу. Аналогічна картина вимальовується і з використанням електроенергії, де також левова частка припадає на населення та підприємства житлово-комунальної сфери. Тому і не дивно, що видатки на енергоносії однаково сильно б’ють, як по сімейних бюджетах, так і по місцевих.

Пересічний споживач, прагнучи якомога ефективніше заощаджувати тепло в оселях, встановлює автономне опалення, металопластикові вікна, утеплює стіни, веде облік використаним воді та електроенергії. Для установ й організацій, комунальних підприємств ці заходи також не втрачають свого значення, але при цьому варто спочатку провести енергоаудит та встановити прилади регулювання теплової енергії, що забезпечить енергозбереження до 40 відсотків. Щоб учасники семінару всебічно орієнтувались у пропозиціях із запровадження енергозберігаючих технологій, їхній увазі було запропоновано декілька варіантів продукції, яку постачають та встановлюють фірми "Гідротерм" і "Альтера". Підсумовуючи, Василь Дзядух підкреслив, що потрібно детальніше ознайомитись із пропозиціями різних виробників, що в нинішніх умовах альтернативи енергозаощадженню просто не існує, тому запровадженню енергозберігаючих технологій слід приділити зараз особливу увагу.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також