ПІДГРУНТЯ ДЛЯ ГЛИБОКИХ РЕФОРМ У ВСІХ СФЕРАХ ГОСПОДАСЬКОГО КОМПЛЕКСУ МІСТА УЖЕ ЗАКЛАДЕНЕ

Найголовніше, що нам вдалося зробити, – створити умови для злагодженої роботи депутатського корпусу, налаштувати депутатів на консолідацію зусиль заради спільної мети – розв’язання нагальних проблем територіальної громади міста. Незважаючи на складні умови, у стислі терміни на основі вже нових Бюджетного та Податкового кодексів був затверджений міський бюджет на 2011 рік. Його дохідна частина становить 648,7 мільйона гривень, що на десять відсотків більше, ніж дохідна частина бюджету минулого року. Хоча, зрозуміло, і цього недостатньо, адже за останні десятиліття накопичилося чимало проблем, особливо у житлово-комунальній галузі. Зрушено з місця нарешті процес розгляду земельних питань, з приводу гальмування якого постійно скаржилися прості мешканці. Позитивним моментом вважаю те, що протягом останніх кількох місяців нам вдалося скоротити заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах. Якщо на перше листопада минулого року заборгованість становила 13,7 мільйона гривень, то на сьогодні – уже 8,4 мільйона гривень, або на 38,5 відсотка менше. На комунальних підприємствах, за які ми відповідаємо, заборгованість із заробітної плати скоротилася із 216 тисяч гривень до 39,8 тисячі гривень. Вдалося налагодити співпрацю із бізнесом, завдяки чому було знайдено кошти для придбання автомобілів інваліду війни Григорію Бурлаці до Дня визволення Кіровограда та ветерану-"афганцеві" Григорію Шевченку. Продовжу- ватимемо роботу в цьому напрямку й надалі.

Стосовно житлово-комунального господарства Олександр Саінсус зазначив, що ця галузь особливо потребує реформування.

– Нині обговорюється питання створення єдиної диспетчерської служби на базі КП "Аварійно-диспетчерська служба 1580". Щоб у випадку будь-якої аварійної ситуації люди телефонували за одним номером, як це вони роблять, якщо потрібно викликати "швидку допомогу", пожежників чи газівників. Також розробляється зараз стратегія подальшого розвитку теплового господарства – проект відповідної програми заступник міського голови – директор департаменту житлово-комунального господарства Віктор Андрєєв має подати уже в квітні. Серед проектів, які для свого втілення потребують певного часу і капіталовкладень, – ремонт аварійного житлового будинку №7 на вулиці Червонозорівській. Внаслідок просідання фундаменту в стінах цього будинку утворилися тріщини, зараз верхні поверхи "стягнули" бандажем, а як тільки потеплішає, почнемо зміцнювати фундамент. Продовжуємо будівництво нового корпусу середньої школи №2, зараз роботи ведуться в актовому залі. Крім того, нинішнього року ми віднайшли кошти на закупівлю для цього навчального закладу 50 парт та 32 столів для комп’ютерного класу і вчителів.

Говорячи про охорону здоров’я, Олександр Саінсус повідомив про те, що із головним лікарем лікарні святого Луки Григорієм Урсулом досягнуто домовленості про передачу сучасного електронного томографа лікарні швидкої медичної допомоги.

Журналісти поцікавилися, на якому етапі зараз питання реконструкції Ковалівського парку. Олександр Саінсус зазначив, що вже є ескізний проект, згідно з яким вигляд парку має набути того вигляду, що був до дев’яностих років. Однак, поки стоїть морозна погода і неможливо розпочати масштабні роботи, комунальники розчищають дерева, вивозять будівельне сміття. Зараз вивчається і стан недобудованої споруди, що почали зводити на території парку колишні орендарі. Від результатів експертизи залежить, що з нею робитимуть надалі – чи то зноситимуть, чи то добудовуватимуть. Головне ж завдання, яке ставить місцева влада, зазначив міський голова, – щоб у парку було затишно, гарно, щоб людям було де відпочити, погуляти з дітьми, пробігтися вранці.

Для визначення чергових кроків міської влади необхідно поставити чіткий діагноз нинішнього стану міського господарства, підсумував Олександр Саінсус. Для цього міською радою утворено чотири контрольні депутатські комісії, які в лютому мають завершити повний аудит в питаннях землевпорядкування, комунального майна, капітального будівництва та діяльності комунальних підприємств.

* * *

Прес-конференція Олександра Саінсуса, присвячена підсумкам перших 100 днів перебування його на посаді міського голови, збіглася із річницею президентства Віктора Януковича. Із цього приводу ми звернулися до керівника міста та заступників міського голови із запитанням: чи відчуває міське керівництво підтримку державних органів влади, чи створені належні умови для виконання повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування?

– Безумовно, ця підтримка відчутна, – зазначив міський голова. – І так повинно бути. Адже проблеми обласного центру, регіону, держави взаємопов’язані, їх не можна розмежовувати. Скажімо, на території міста діють обласні заклади культури – музично-драматичний театр, філармонія, художній музей. Їх відвідують і кіровоградці, і жителі районів. Тож про їх стан ми повинні дбати спільно, а в окремих випадках, коли наших фінансових можливостей недостатньо, як, наприклад, із реконструкцією театру, нам надає підтримку і держава. Та ж ситуація – із лікувальними закладами. У міських лікарнях надається допомога не лише містянам, а й жителям області, в обласних – не лише жителям районів, а й кіровоградцям. Тому необхідно консолідувати зусилля різних гілок влади для того, аби зміцнювати їх матеріально-технічну базу, адже всі ми робимо одну справу – намагаємося поліпшити життя наших громадян.

Безумовно, ефективність роботи органів місцевого самоврядування значною мірою залежить від того, які рішення приймаються на рівні держави, наскільки досконала законодавча база й таке інше. У зв’язку з цим не можна не згадати про новий Бюджетний кодекс, який передбачає суттєве зміцнення місцевих бюджетів, а відтак – і створення підгрунтя для більшої самостійності місцевих органів влади, розширення можливостей розпоряджатися отриманими коштами. Крім того, з боку державного бюджету надаватимуться додаткові кошти для фінансування соціальних програм. Президентом України утворено Раду регіонів як консультативно-дорадчий орган, на яку, зокрема, покладено завдання проведення консультацій щодо здійснення реформи місцевого самоврядування, вдосконалення механізму публічного адміністрування, підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства України з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади. Встановлено чітке розмежування повноважень між державним та місцевими бюджетами на засадах збалансування загальнодержавних та регіональних інтересів. Запроваджено перехід до складання та виконання місцевих бюджетів за програмно-цільовим методом, середньострокового планування. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб місцеве самоврядування по-справжньому стало сильним, діяло більш ефективно, а проблеми територіальних громад розв’язувалися оперативно і якісно.

– Важливим вважаю те, що Президент України робить усе можливе для зміцнення засад парламентаризму та демократії, – зазначив секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков. – Дієвим механізмом розвитку парламентаризму і демократії в Україні є здійснення конституційної реформи. Ведеться робота зі створення моделі Конституційної асамблеї як ефективного дорадчого механізму, що сприятиме узгодженню позицій фахівців з конституційного права, політичних експертів, політиків, громадськості.

Невід’ємним атрибутом розвиненої демократії є прозора та чесна система виборів. З цією метою главою держави, а також задля забезпечення додержання гарантованих Конституцією України прав та приведення законодавства про вибори у відповідність із загальновизнаними міжнародними демократичними стандартами та прискорення його кодифікації утворено Робочу групу з питань удосконалення законодавства про вибори.

Останні місцеві вибори засвідчили безумовний позитив того, що половина депутатського корпусу обиралася на мажоритарній основі. Депутати пройшли через виборчі округи, безпосередньо спілкувалися з людьми і тепер не з чужих слів знають, які проблеми в першу чергу турбують кіровоградців. Відповідно, посилився безпосередній зв’язок депутатів із виборцями, зросла їхня персональна відповідальність перед територіальною громадою за ті рішення, які приймає Кіровоградська міська рада.

– Забезпечення громадян доступним житлом, разом зі збільшенням житлового фонду України, визначене у програмі Президента серед пріоритетних напрямків діяльності, – зауважив перший заступник міського голови Василь Дзядух, який є куратором будівельної, транспортної та інших галузей. – Важливим кроком виконання даного пункту програми є спрощення дозвільних і погоджувальних процедур у будівництві.

Також за останній рік в Україні було зроблено цілу низку важливих кроків щодо відновлення житлового кредитування, збільшення обсягів житлового будівництва, подальшого розвитку іпотечних та молодіжних житлових програм.

Ми розраховуємо на те, що реформування будівельної галузі дозволить завершити будівництво і кіровоградських довгобудів у рамках реалізації програми "Доступне житло".

– Для нинішньої влади галузі охорони здоров’я, освіти, соціального захисту населення є одними із пріоритетних, – підкреслила директор гуманітарного департаменту – заступник міського голови Лариса Андреєва. – Президент України дав доручення уряду й місцевим органам виконавчої влади щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів за умови їх максимального збереження, особливо у сільській місцевості. На виконання указу Президента України “Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні” Кабінетом Міністрів України опрацьовується питання щодо вирішення проблем у системі професійно-технічної освіти, розроблення та затвердження в установленому порядку державної цільової програми, спрямованої на підтримку входження провідних університетів України до числа вищих навчальних закладів, визнаних у світі.

Збільшено видатки державного бюджету на охорону здоров’я. Розпочато реформування сфери медицини, спрямоване на поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного доступу усіх громадян до медичних послуг належної якості, максимальне наближення як закладів охорони здоров’я, так і бюджетних коштів до конкретного пацієнта.

У рамках Національного проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства” започатковано національний проект створення перинатальних центрів, перший з яких планується створити на базі Кіровоградської обласної лікарні.

– Житлово-комунальне господарство давно потребує реформ, і нині на рівні держави робляться вагомі кроки в цьому напрямку, – висловлює свою думку директор департаменту житлово-комунального господарства – заступник міського голови Віктор Андрєєв. – Зокрема, прийнято рішення про створення Єдиного національного регулятора, який централізовано встановлюватиме тарифи на житлово-комунальні послуги. Вважаю це позитивним моментом, адже тема тарифоутворення надто заполітизована сьогодні, внаслідок чого криза у житлово-комунальному господарстві з кожним роком поглиблюється.

Дуже чекаємо й затвердження Житлового кодексу, адже сьогодні галузь працює за нормативними документами, прийнятими ще за радянських часів. Проект Житлового кодексу вже поданий до Верховної Ради.

Не менш важливим є те, що в державному бюджеті нинішнього року передбачене фінансування ряду важливих проектів, спрямованих на поліпшення ситуації у житлово-комунальному господарстві.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також